Avcılara ve Avcılığı İzin Veren Tarım Orman Bakanlığı Bu Katliamların Tek Sorumlusudur!

ÖLDÜRMEK ve öldürürken acı çektirdiğini izlemekten zevk alan, vahşi içgüdülerini hayvanlar üzerinde tatmin eden AVCILARA ve AVCILIĞA İZİN veren Tarım Orman Bakanlığı BU KATLİAMLARIN TEK SORUMLUSUDUR!
Yaban hayvanlarının AVLANIP YENMESİ ve pazarlarda satılarak ticareti ile ortaya çıkan COVID-19 salgınından İBRET ALINMADAN, AV CİNAYETLERİNE İZİN VERİLEREK, HER YIL KATLİAMIN KOTASI BELİRLENİP, İHALELER AÇILARAK KÜLTÜREL MİRASIMIZ YABAN HAYVANLARIMIZ AV CİNAYETİ İÇİN SATIŞA ÇIKARILIYOR!
Artvin Arhavi’deki bu örnek gibi yaban hayvanlarimiz eli silahlı avcılar tarafından canavar hisler ile YOK EDİLİYOR!
T. Ç. adlı bu cani hk Haykonfed olarak hukuki süreci başlatıyoruz

==Tarım Orman Bakanlığı her yıl Merkez Av Komisyonu Kararnamesi ile AV CİNAYETİNE KURBAN gidecek yaban hayvanlarının KOTASINI BELİRLİYOR!…Halen daha TBMM de görüşmeleri sürmekte olan bu yıl ki Merkez Av Komisyonu Kararnamesinde yaban hayvanlarının DENEY İŞKENCESİNE gitmesi vahşeti de gündemde..
==Tarım Orman Bakanlığı HER YIL İHALALER açarak koruma altında olan yaban hayvanlarını ÖLDÜRTMEK İÇİN SATIŞA ÇIKARIYOR..
Her yıl olduğu gibi bu yılda dün açılmış olan İHALEDE , KORUMA ALTINDA olan kültürel mirasimiz yaban keçileri ve çengel boynuzlu dağ keçileri Cinayet için SATIŞA ÇIKARILDI!
Bu durum; Türkiye’nin taraf olduğu Avrupa’nın yaban hayatı ve yaşam ortamlarını koruma sözleşmesine, Hayvanları Koruma Kanununa ve anayasamıza AYKIRIDIR!
Bu türlerin avlanması ve habitat ortamlarına zarar verilmesi yasaklanmıştır.
Avcıların habitat ortamlarına girmeleri uluslararası hukuka AYKIRIDIR.

COVID-19 salgınına neden olan SARS-CoV-2 virüsü, insanla temasın kontrolsüz olduğu yaban hayvanlarının AVLANIP, YENMESİ, PAZARLARDA SATILARAK TİCARETİNİN yapılmasıyla ORTAYA ÇIKTI.
Corona felaketi, AVCILIK ve HAYVAN TİCARETİNİN KANUNDA tamamen yasaklanmasi için en canlı ve İBRET bir ÖRNEKTİR.
#AvcilikCinayettir

HayKonfed / MarmaraFed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Manşet

TBMM de Bekleyen Kanuna “Belediye Başkanları ” Üzerinde İdari Yaptırım ve Ceza Hükmü Konmalı.

Belediye Başkanları, 100 yıl boyunca bu sahipsiz kedi ve köpekleri vurdunuz öldürttünüz zehirlettiniz. Sonra  2004 yılında dünyaya örnek bir kanun çıktı, fakat kanunu da uygulamadınız. Ondan sonra gizli gizli öldürmelere

Bağışlarınız Nerede Kullanılıyor

HayKonfed ”1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi” Mama Projesi ile Yurdun Dört Bir Yanında Açlıkla Yaşam Savaşı Veren Hayvan Dostlarımız HAYAT BULUYOR

Projeye verilen destekler ile hem  hayvan dostlarımıza hem de onları doyurmak için imkansızlıklarla mücadele eden gönüllülere MAMA sağlanıyor.. Bu projeye destek vermek isteyenler; Konfederasyon olarak bizlere ulaşan imdat çağrısı olan

Şikayet ve Talep

Belediyeler Sahipsiz Hayvanları Besleyenlere Yasal Olarak Mama Vermek Zorunda.

Belediyeler SAHİPSİZ HAYVANLARI BESLEYENLERE YASAL OLARAK MAMA vermek zorunda. Fakat, belediyelerin çoğu hala daha “giden başkanların belediye kasasını boşalttığı” bahanesi ile MAMA VERMİYORLAR. Besleme yapan gönüllülere “Siz besleme yaptığınız yerleri