Şırnak/Silopi Belediyesinin Başta Kısırlaştırma İstasyonu Oluşturmak Olmak Üzere Başlattığı Çalışmalar Tüm Belediyelere Önek Olmalı!

Şırnak/Silopi Belediyesinin Başta Kısırlaştırma İstasyonu Oluşturmak Olmak Üzere Başlattığı Çalışmalar Tüm Belediyelere Önek Olmalı!

İstanbul’a gelen Silopi Belediyesi eş başkanı Sn. Süleyman Şavluk ile görüştük.
Başta KISIRLAŞTIRMA olmak üzere yapılması gereken tüm çalışmalara yönelik uzun bir süredir iletişim içinde olduğumuz Belediye eş başkanları Sn. Adalet Fidan ve Sn. Süleyman Şavluk, önce sokaklardaki hayvanlar için hergün düzenli BESLEME çalışmalarını başlattılar.. Whatsapp grubundan hergün besleme görüntülerini iletiyorlar.

Bu meyanda kendilerine, küçük ilçe ve beldelerde uygulanabilecek, 3 konteynır ve bahçeli bölmelerden oluşacak ‘’ KISIRLAŞTIRMA ve Tedavi İSTASYONU’’ projesini sunduk.

Sn eş başkanlar, çok kısa bir süre içinde kısırlaştırma istasyonu için çalışmalara başladılar.
Dün de İstanbul’da görüştüğümüz belediye eş başkanlarından Sn. Süleyman Şavluk, eş başkan Sn. Adalet Fidan ile bir süredir hazırlıklarını yaptıkları kısırlaştırma istasyonu projesinin tamamlanmak üzere olduğunu müjdeledi.
Fiziki koşulları ve uygulamalar konusunda fikir alış verişi yaptık.

Çok kısa bir süre içinde faaliyete geçecek olan bu merkezin oluşumu ve topluma yönelik çalışmalar ile hayvan haklarında ciddi mesafe alınacağına inandığımız Silopi’de yapılan bu çalışmaların tüm bölgeye de ÖRNEK olacağına inanıyoruz.
Bu süreçte, bizler ile sürekli fikir alışverişi yaparak, başta kisirlastirma olmak uzere tüm çalışmaları hızla hayata geçiren Silopi Belediyesinin vicdanlı, merhametli başkanlarına TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Nihal Kasa / MarmaraFed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

İstanbulDer Beykoz Ormanlarında Besleme Etkinliğinde

Pazar Günü Beykoz Beslemesine Katılım Beykoz Ormanlarında Ramazan Ölçer ve arkadaşlarının Pazar beslemesine katıldık. 7 den 70 e, ormana atılan köpekler için saatlerce güneş altında çalışanlara selam olsun ! İstanbul

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

BİLGİLENDİRME: Tokat / Niksar – Köy ve mahalle muhtarları ile yapılan Mart ayı koordinasyon toplantısına Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcimiz Dilek SUBAŞI’ da iştirak etti.

Tokat / Niksar Kaymakamı Sayın Selami KAPANKAYA başkanlığında Kurum Müdürlerinin de katılım sağladığı, köy ve mahalle muhtarları ile yapılan Mart ayı koordinasyon toplantısına Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcimiz Dilek SUBAŞI’

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

STK-İş Kadınları ve muhtelif Dernek temsilcilerinin katıldığı bir davete katıldık ve KANUN TASARISINA ilişkin endişe ve taleplerimizi içeren bir dosyayı Sayın Başbakanımıza sunma imkanı bulduk.

Başbakan Binali Yıldırım’ın 8 Mart Kadınlar haftası nedeniyle STK-İş Kadınları ve muhtelif Dernek temsilcilerinin katıldığı bir davete EgeFed ve HayKonfed adına katıldık. Dohayder adına yönetim kurulunu temsilen Ayşe Aytaç’da bizimleydi..