Şırnak/Silopi Belediyesinin Başta Kısırlaştırma İstasyonu Oluşturmak Olmak Üzere Başlattığı Çalışmalar Tüm Belediyelere Önek Olmalı!

Şırnak/Silopi Belediyesinin Başta Kısırlaştırma İstasyonu Oluşturmak Olmak Üzere Başlattığı Çalışmalar Tüm Belediyelere Önek Olmalı!

İstanbul’a gelen Silopi Belediyesi eş başkanı Sn. Süleyman Şavluk ile görüştük.
Başta KISIRLAŞTIRMA olmak üzere yapılması gereken tüm çalışmalara yönelik uzun bir süredir iletişim içinde olduğumuz Belediye eş başkanları Sn. Adalet Fidan ve Sn. Süleyman Şavluk, önce sokaklardaki hayvanlar için hergün düzenli BESLEME çalışmalarını başlattılar.. Whatsapp grubundan hergün besleme görüntülerini iletiyorlar.

Bu meyanda kendilerine, küçük ilçe ve beldelerde uygulanabilecek, 3 konteynır ve bahçeli bölmelerden oluşacak ‘’ KISIRLAŞTIRMA ve Tedavi İSTASYONU’’ projesini sunduk.

Sn eş başkanlar, çok kısa bir süre içinde kısırlaştırma istasyonu için çalışmalara başladılar.
Dün de İstanbul’da görüştüğümüz belediye eş başkanlarından Sn. Süleyman Şavluk, eş başkan Sn. Adalet Fidan ile bir süredir hazırlıklarını yaptıkları kısırlaştırma istasyonu projesinin tamamlanmak üzere olduğunu müjdeledi.
Fiziki koşulları ve uygulamalar konusunda fikir alış verişi yaptık.

Çok kısa bir süre içinde faaliyete geçecek olan bu merkezin oluşumu ve topluma yönelik çalışmalar ile hayvan haklarında ciddi mesafe alınacağına inandığımız Silopi’de yapılan bu çalışmaların tüm bölgeye de ÖRNEK olacağına inanıyoruz.
Bu süreçte, bizler ile sürekli fikir alışverişi yaparak, başta kisirlastirma olmak uzere tüm çalışmaları hızla hayata geçiren Silopi Belediyesinin vicdanlı, merhametli başkanlarına TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Nihal Kasa / MarmaraFed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile “Yeni Taşınılan Bakımevinin Acil ihtiyaçları” İçin Uzunca Bir Görüşme Yaptık.

3 Temmuz 2020 KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, Cankoder Başkanı Sibel Seyitoğlu ile birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile “Yeni taşınılan bakımevinin acil ihtiyaçları” için uzunca bir görüşme yaptık.

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

HayKonfed – Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu I. Kurultay Bildirisi

23/01/2016   –   HayKonfed – Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu 1. Kurultay Bildirisi         T.C Cumhurbaşkanını, Hükümetini, Parlementosunu, tüm devlet kurumlarını, siyasi partileri, Sivil Toplum Örgütlerini ve tüm yaşam hakkı savunucularını, doğanın ve

Genel

HayKonfed Bu yıl da DİDİM VEGAN FESTİVALİ – VEGFEST’de

HayKonfed – EgeFed Didim Temsilcilerimiz ve bazı YK Üyelerimiz DİDİM de olacak. Geçen Yıl İlk Kez Düzenlenen Didim VEGFEST etkinliklerine Hayvanları Yok Etmeyi Amaçlayan 5199 Yasa Taslağı’nı protesto etmek, diğer