Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile “Yeni Taşınılan Bakımevinin Acil ihtiyaçları” İçin Uzunca Bir Görüşme Yaptık.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile “Yeni Taşınılan Bakımevinin Acil ihtiyaçları” İçin Uzunca Bir Görüşme Yaptık.

3 Temmuz 2020
KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, Cankoder Başkanı Sibel Seyitoğlu ile birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile “Yeni taşınılan bakımevinin acil ihtiyaçları” için uzunca bir görüşme yaptık.
Eğer acilen bakıcı sayısı 70 çıkmaz ise, 5 doblo ambulans alınmaz ise DURUMUN FELAKET OLACAĞINI. ama eğer eleman yeterli olursa, gerçek anlamda Türkiye’ye ÖRNEK bir bakımevi olacağını çok net bir şekilde başkana anlattık.
Taşınma sürecinde bakıcıların, veteriner hekimlerin ve diğer görevlilerin CANSİPERANE çabaları ile taşınmada büyük sorunlar yaşanmadığını, ama bu şekilde, geçen dönem yanlış konumlandırmadan dolayı 3 AYRI BARINAK durumunda olan bu yere GEREKLİ SAYIDA ELEMAN verilmez ise olacakları anlattık.
Başkana açıkça “Okyanusu geçip kumsalda boğulursak yazık olur” dedim. Başkana, gördüğüm kadarı ile orada KAPIDA BEKLEYEN FELAKET çok da fazla iletilmemiş.
Hemen diğer birimlerden 4 doblonun alınıp ambulansa dönüştürülmesini ve eleman için de talimat verdi.
Metin Bey, alınacak elemanların HAYVAN SEVMESİNİN üzerinde de ısrarla durdu.
Daire Başkanımız Sevgili Deda Büyüköztürk bey, top sizde. Elemanlar ve ambulanslar için ÇOK ACİL hareket etmek gerek. Tıkanma durumunda lütfen METİN BEY’i ve beni haberdar edin ki birlikte çözüme gidelim. Yoksa DURUM FELAKETE doğru hızla gidecek. Hepimizin yıllardır verdiğimiz emekler, eksiklerine rağmen büyük ölçüde doğru olan inşaat, bu kadar çalışan bakıcısı veterineri ve elemanlarının emekleri boşa gidecek ve tabii ki bizi en çok ilgilendiren yanı, hayvanlar mağdur olacak. Lütfen DEDA Bey, irade koymanın tam zamanıdır.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı 
zeydan_karalar_gorusmesi zeydan_karalar_gorusmesi2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Genel

4 Ekim Dünya Hayvanları Kourma Gününde Kastamonu Bakımevi

Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş, çalışma arkadaşları, doğru yaklaşımla, hayvan hakları savunucuları ile elbirliğiyle hayvan hakları konusunda büyük adımlar attılar Kastamonu’da. Gelenek haline getirilen bakımevinde 4 Ekim Etkinliği bu yıl

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

EgeFed ve Aydın Hayvan Hakları ve Eğitimi Derneğimiz ile Aydın Valimizi ve Efeler Kaymakamımızı Ziyaret Ettik.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulisi Arat, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin ve Aydın Belediyesi  Sağlık Daire Başkanı Ahmet beyi ziyaret ettik. Sayın valimizden il Hayvan Koruma Başkanlığına

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

ARDEŞEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İLE GÖRÜŞME

RİZE ARDEŞEN BELEDİYESİ 10/08/2017 Tarihinde saat 13:00’da Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcileri Nihal Erkoç, Ramazan Etci ve Ardeşen ilçesinde ikamet eden bütün zorluklara karşı ilçede olumlu gelişmeler kaydeden gönüllümüz Vesile