Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu, Yolcu Yanında Seyahat Etmesi Gereken Hayvanlar Bagaja Konuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu, Yolcu Yanında Seyahat Etmesi Gereken Hayvanlar Bagaja Konuyor.

ulastirma_bkn_seyyahatUlaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu, 

Yönetmeliğe göre yolcu yanında KAFES İÇİNDE seyahat etmesi gereken hayvanlar, firma tarafından ZORLA kışın buz gibi, yazın boğucu, sıcak, havasız olan bagaja konuyor. Çoğu kez de havasızlıktan BOĞULARAK ölüyorlar.

YOLCUSU OLMAYAN hayvanlar da bagajda taşınarak merdiven altı URETİM, kaçak ithalat ve satışın önü açılıyor.
Oysa, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde 10 Ocak 2020 tarihinde yapılan yeni düzenlemede ‘’’aşı karneli kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün DIŞINDA hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilir. Bu fıkraya uymayan yetki belgesi sahiplerine 2 uyarma verilir.” denilerek hükme bağlandı.

Bu düzenlemeye rağmen kanun tanımayan YOLCU TAŞIMA FİRMALARINA karşı; OTOGARLARDA ve yolda araç bagajlarının DENETLENMESİNİ, yolcusu olmayan hayvanlarin hiç bir suretle araca alinmamasini ve yolcusu olan hayvanı zorla bagaja alan firmalara ağır yaptırımlar ile CEZALAR uygulanmasını, vatandaş İHBARLARINA yonelik kolluk kuvvetlerinin de bu konularda bilgilendirilerek acil müdahale sağlanabilmesini TALEP EDİYORUZ.

Nihal Kasa
Marmarafed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI SN. RECEP GÜRKAN’A ÇAĞRIMIZDIR:

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RECEP GÜRKAN STK DESTEKLERİ YETERSİZ KALMAKTADIR. AÇ CANLAR İÇİN MAMA İHALESİNİN BİR AN ÖNCE YAPILMASI, TUGAY YEMEKLERİNİN ALINMASI VE BÖLGEYE SU DEPOSU BESLEME ODAKLARI YAPILMASI ÇÖZÜM

Şikayet ve Talep

Tekirdağ’da Acil Olarak Kısırlaştırma Birimi Kurulması Konusunda Talep Dilekçesi

Lütfen Talep Dilekçesine Katılınız. http://www.tekirdag.bel.tr/ adresinden başkana doğrudan mesaj olarak da gönderebilirsiniz. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına Sayın Kadir Albayrak BŞ.Belediye Başkanı Sayın Başkan; bilindiği gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Hayvan Hastanesi ve

Belediye Vahşeti

TOKAT/NİKSAR BELEDİYESİ UYUŞTURUCU İĞNE İLE KÖPEKLERİ YOK ETMEYE DEVAM EDİYOR!!!.

  Narkotik uyuşturucu ilacı köpeklere oklu iğne ile attıran belediye veteriner hekimi TCK ya göre suç işliyor. Bu hekim hakkında soruşturma açtırınız. Başkan bu KATLİAMI daha ne kadar görmezlikten geleceksiniz..