TBMM de Görüşülmek Üzere Bekleyen Yeni Kanunda Belediyelerin Büyük Bakımevleri Kurmaları Yasaklanmalı.

Sayın Cumhurbaşkanına, Parti Liderlerine, TBMM Üyelerine, Muhtarlarımıza ve Topluma sesleniyoruz.” TBMM de görüşülmek üzere bekleyen yeni kanunda belediyelerin büyük  bakımevleri kurmaları yasaklanmalı.”

KATİL BELEDİYELERİN “topla yok et” emrini vererek devlete ve kanunlara meydan okuyan vicdan yoksunu BAŞKANLARININ, katliamları gözden uzak yapmak için BÜYÜK DEV BAKIMEVLERİ kurmalarına karşı savaşmalıyız.
Bu bağlamda, Sayın Cumhurbaşkanına, Parti Liderlerine, TBMM Üyelerine, Muhtarlarımıza ve Topluma sesleniyoruz:
1. TBMM de görüşülmek üzere bekleyen yeni kanunda belediyelerin büyük  bakımevleri kurmaları yasaklanmalı. Çünkü, belediyeler büyük merkezi bakımevlerine kısırlaştırmaya götürme bahanesi ile, hayvanları gözden uzak öldürürken, bazılarını da dağlara ormanlara ve başka ilçelere attıkları için “sahipsiz hayvan sayısı da” ve “katliamlar da” katlanarak artmaktadır.
Buna ÖRNEKLER, “Trabzon, Samsun, Denizli, Konya, Kocaeli, Balıkesir, İstanbul’da İBB Kısırkaya ve Tepeören, Kayseri, İzmir, Mersin” gibi DEV BARINAK yapan basiretsiz ve beceriksiz belediyelerdir.
2. Büyük bakımevleri yerine, bütün belediyelerin “küçük ve orta ölçekli KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİ” kurmaları hükme bağlanmalı. Bu vicdan ve ahlaktan yoksun belediyelerin kendi sınırları dışına kısırlaştırma bahanesi ile hayvan çıkartması önlenmelidir.
3. Veteriner hekim fakültelerinden mezun 1000 lerce genç veteriner hekime, Veteriner Hekim Odaları işbirliği ile, tıpkı 112 tıp doktorlarına insan sağlığı için verilen eğitimler gibi, KISIRLAŞTIRMA konusunda  eğitim verilmesi sağlanarak, belediyelerde işe alınmalı.
SONUÇ ve TALEP: Belediye vahşetlerinin durdurulması ve “sahipsiz hayvan sayısının kontrol altına alınması” için “etik ve tıbbi koşullarda KISIRLAŞTIRMA yapılması” ve belediye başkanlarının görev tanımlarına hayvanlara yönelik hizmetler eklenerek, kanunu uygulamayan başkanlar hakkında idari ve cezai yaptırım YASADA YER ALMALIDIR.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı / Hayvanları Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

TBMM Araştırma Komisyonu Dikkatine!

Kedi ve Köpekler SALDIRI ALTINDA. Köpek ve kedileri açıkça öldürelim demeye yürekleri yetmediği için  OYUNLAR KATAKULLİLER çeviriyorlar. Bunları herkes görmeli…. OKUYUN bu KORKAK SALDIRGANLARI:  1. Belediyelerin mevcut katliamcı başkanları KISIRLAŞTIRMA

Şikayet ve Talep

Sn Binali Yıldırım İstanbul’da “İBB ile İLÇELER” Arasında Hizmet Protokolü Kullanılarak 100.000 lerce Köpek Yok Edildi.

İstanbul’da “İBB ile İLÇELER” arasında, hizmet protokolü kullanılarak 100.000 lerce köpeğin YOK EDİLDİĞİNİ bizzat İBB nin resmi sitesindeki   RAKAMLAR ile ispat ediyoruz. Belediye Başkan Adayı Sn Binali Yıldırım‘dan BU KATLİAMLARIN

Şikayet ve Talep

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar! Barınak Değil, KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ Kurunuz!

Zehirlemenin başkenti ANKARA, Ankara’da da zehirlemelerin çoğu YENİMAHALLE’de oluyor. 1. Bu vahşetin tek suçlusu CANİLER değil. Yeterli KISIRLAŞTIRMA yapmayan, köpekler çoğalıp vatandaş şikayet ettikçe de dağlara bozkırlara, başka ilçelere atan,