TBMM de Görüşülmek Üzere Bekleyen Yeni Kanunda Belediyelerin Büyük Bakımevleri Kurmaları Yasaklanmalı.

Sayın Cumhurbaşkanına, Parti Liderlerine, TBMM Üyelerine, Muhtarlarımıza ve Topluma sesleniyoruz.” TBMM de görüşülmek üzere bekleyen yeni kanunda belediyelerin büyük  bakımevleri kurmaları yasaklanmalı.”

KATİL BELEDİYELERİN “topla yok et” emrini vererek devlete ve kanunlara meydan okuyan vicdan yoksunu BAŞKANLARININ, katliamları gözden uzak yapmak için BÜYÜK DEV BAKIMEVLERİ kurmalarına karşı savaşmalıyız.
Bu bağlamda, Sayın Cumhurbaşkanına, Parti Liderlerine, TBMM Üyelerine, Muhtarlarımıza ve Topluma sesleniyoruz:
1. TBMM de görüşülmek üzere bekleyen yeni kanunda belediyelerin büyük  bakımevleri kurmaları yasaklanmalı. Çünkü, belediyeler büyük merkezi bakımevlerine kısırlaştırmaya götürme bahanesi ile, hayvanları gözden uzak öldürürken, bazılarını da dağlara ormanlara ve başka ilçelere attıkları için “sahipsiz hayvan sayısı da” ve “katliamlar da” katlanarak artmaktadır.
Buna ÖRNEKLER, “Trabzon, Samsun, Denizli, Konya, Kocaeli, Balıkesir, İstanbul’da İBB Kısırkaya ve Tepeören, Kayseri, İzmir, Mersin” gibi DEV BARINAK yapan basiretsiz ve beceriksiz belediyelerdir.
2. Büyük bakımevleri yerine, bütün belediyelerin “küçük ve orta ölçekli KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİ” kurmaları hükme bağlanmalı. Bu vicdan ve ahlaktan yoksun belediyelerin kendi sınırları dışına kısırlaştırma bahanesi ile hayvan çıkartması önlenmelidir.
3. Veteriner hekim fakültelerinden mezun 1000 lerce genç veteriner hekime, Veteriner Hekim Odaları işbirliği ile, tıpkı 112 tıp doktorlarına insan sağlığı için verilen eğitimler gibi, KISIRLAŞTIRMA konusunda  eğitim verilmesi sağlanarak, belediyelerde işe alınmalı.
SONUÇ ve TALEP: Belediye vahşetlerinin durdurulması ve “sahipsiz hayvan sayısının kontrol altına alınması” için “etik ve tıbbi koşullarda KISIRLAŞTIRMA yapılması” ve belediye başkanlarının görev tanımlarına hayvanlara yönelik hizmetler eklenerek, kanunu uygulamayan başkanlar hakkında idari ve cezai yaptırım YASADA YER ALMALIDIR.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı / Hayvanları Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Uşak Belediyesinin Katlettiği 300 Köpek İçin Soruşturma Talebimiz

Uşak’tan yüklendiği söylenen 300 Köpeği bir kamyon arkasında HAVASIZLIKTAN öldüren KAMYON SAHİBİ firma da BELEDİYE DE HESABINI VERECEK: Uşak valiliğinden ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığından SORUŞTURMA istiyoruz: KONU:

Şikayet ve Talep

Adana Valisi Sn. Mahmut Demirtaş, Tüm İlçelerde KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİNİN En Kısa Zamanda Kurulması Talimatını Belediye Başkanlarına Verdi. Örnek Bir Toplantı

ÖNEMLİ: Lütfen herkes bu linki ÖRNEK olmak üzere bulunduğu yerde VALİLERE tüm sosyal medya sayfalarından yollasın ve AYNI TOPLANTIYI o şehirde talep etsin. Bu yazının en altında VALİLİKLERE yollayacağınız ÖRNEK

Şikayet ve Talep

SOKAKLAR, hayvanların yaşam alanıdır!!!

Hayvanları ŞEHİRLERDEN SÜRGÜN EDECEK kararları alan Balıkesir İl Hayvanları Koruma Kurulunun yasaya aykırı bu BU SÜRGÜN KARARINI iptal ettirmesini Orman Su İşleri Bakanlığından talep eden ekteki yazıya lütfen katılım sağlayınız.