TBMM de Görüşülmek Üzere Bekleyen Yeni Kanunda Belediyelerin Büyük Bakımevleri Kurmaları Yasaklanmalı.

Sayın Cumhurbaşkanına, Parti Liderlerine, TBMM Üyelerine, Muhtarlarımıza ve Topluma sesleniyoruz.” TBMM de görüşülmek üzere bekleyen yeni kanunda belediyelerin büyük  bakımevleri kurmaları yasaklanmalı.”

KATİL BELEDİYELERİN “topla yok et” emrini vererek devlete ve kanunlara meydan okuyan vicdan yoksunu BAŞKANLARININ, katliamları gözden uzak yapmak için BÜYÜK DEV BAKIMEVLERİ kurmalarına karşı savaşmalıyız.
Bu bağlamda, Sayın Cumhurbaşkanına, Parti Liderlerine, TBMM Üyelerine, Muhtarlarımıza ve Topluma sesleniyoruz:
1. TBMM de görüşülmek üzere bekleyen yeni kanunda belediyelerin büyük  bakımevleri kurmaları yasaklanmalı. Çünkü, belediyeler büyük merkezi bakımevlerine kısırlaştırmaya götürme bahanesi ile, hayvanları gözden uzak öldürürken, bazılarını da dağlara ormanlara ve başka ilçelere attıkları için “sahipsiz hayvan sayısı da” ve “katliamlar da” katlanarak artmaktadır.
Buna ÖRNEKLER, “Trabzon, Samsun, Denizli, Konya, Kocaeli, Balıkesir, İstanbul’da İBB Kısırkaya ve Tepeören, Kayseri, İzmir, Mersin” gibi DEV BARINAK yapan basiretsiz ve beceriksiz belediyelerdir.
2. Büyük bakımevleri yerine, bütün belediyelerin “küçük ve orta ölçekli KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİ” kurmaları hükme bağlanmalı. Bu vicdan ve ahlaktan yoksun belediyelerin kendi sınırları dışına kısırlaştırma bahanesi ile hayvan çıkartması önlenmelidir.
3. Veteriner hekim fakültelerinden mezun 1000 lerce genç veteriner hekime, Veteriner Hekim Odaları işbirliği ile, tıpkı 112 tıp doktorlarına insan sağlığı için verilen eğitimler gibi, KISIRLAŞTIRMA konusunda  eğitim verilmesi sağlanarak, belediyelerde işe alınmalı.
SONUÇ ve TALEP: Belediye vahşetlerinin durdurulması ve “sahipsiz hayvan sayısının kontrol altına alınması” için “etik ve tıbbi koşullarda KISIRLAŞTIRMA yapılması” ve belediye başkanlarının görev tanımlarına hayvanlara yönelik hizmetler eklenerek, kanunu uygulamayan başkanlar hakkında idari ve cezai yaptırım YASADA YER ALMALIDIR.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı / Hayvanları Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Ordu Çöplüğünde ACILAR İÇİNDE ÖLÜYORLAR!

ORDU Çöplüğünde Hayvanlar AÇLIK, SUSUZLUK VE HASTALIK İÇİNDE ASİTLİ SULARDAN İÇEREK, ACILAR İÇİNDE ÖLÜYORLAR!!! Sayın ORDU Valisi hayvanlar sizin YARDIM ELİNİZİ uzatmanızı bekliyor!!!. ORDU çöplüğündeki hayvanların kurtarılabilmesi için sizlerde aşağıdaki

Şikayet ve Talep

TBMM de Bekleyen Kanuna “Belediye Başkanları ” Üzerinde İdari Yaptırım ve Ceza Hükmü Konmalı.

Belediye Başkanları, 100 yıl boyunca bu sahipsiz kedi ve köpekleri vurdunuz öldürttünüz zehirlettiniz. Sonra  2004 yılında dünyaya örnek bir kanun çıktı, fakat kanunu da uygulamadınız. Ondan sonra gizli gizli öldürmelere

Şikayet ve Talep

Silivri Belediyesi’nin DEVASA Ölüm Çukurlarında BİN’ lerce Kedi ve Köpek Ölüsü Bulundu

Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bu çukurların bulunmasının hemen ardından yıldırım hızı ile cevap vererek, çukurlardaki YENİ ÖLMÜŞ 1000’lerce hayvanin, 80-90 civarı kapasitesi olan KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ”BARINAĞINDA doğal yollarla ölen hayvanlar”