Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “Sokak Hayvanlarını Bekleyenler” Ayrı Bir Madde Olarak ( j ) Bendinde Yer Aldı.

Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız,
Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLER” ayrı bir madde olarak
( j ) bendinde yer aldı. Burada bir izin, müracaat veya listede isim gibi bir HUSUS KESİNLİKLE yok. Bu bağlamda genelge talimatının uygulanmasını ve tüm HAYVAN SEVERLERİN SOKAK HAYVANLARINI BESLEMESİNE engel konmamasını, aksine destek olunmasını önemle talep ediyoruz.
Fakat bazı belediyeler “Gönüllülerin çıkmasına gerek yok biz besleriz” diye yalan söylüyorlar. Onlar göstermelik haftada bir avuç çöp küspe mamayı koyar ve fotoğraf yayınlarlar. Belediyelerin ANA AMAÇLARI, gönüllülerin çıkmasını engelleyerek, bu boşlukta KÖPEKLERİ KEDİLERİ TOPLAYIP YOK ETMEK, ÖLDÜRMEK ve DAĞLARA ORMANLAR ATMAKTIR.
Sizlerden talebimiz, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan bu genelgedeki SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLER olarak tanımlanan hayvan severlere ZORLUK ÇIKARTILMAMASIDIR. Bunun için değerli kaymakamlar ve emniyet müdürlerinin de aynı anlayış içinde genelge maddesinin uygulanmasını sağlamalarıdır.
Devletimiz hayvan severlere güvenerek bu hakkı verdi, lütfen siz de güveniniz. Katliamcı belediyelerin BESLEME YALANLARINA inanmayınız.
Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Kedi Katili Hakkında Suç Duyurusu Dilekçesi

Şahsın kontrol ve denetim altına alınması için suç duyurusuna katılınız… Sakarya’daki vahşette Sakarya Orman ve su İşleri Müdürlüğü ile Saha Koordinatörümüz Derya Yücesan’ın yaptığı çalışma çerçevesinde şahsın kişisel sosyal medya

Şikayet ve Talep 0 Comments

32- Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığına: Belediyenin Sahipsiz Hayvanlara İlişkin Uygulamalarının DENETLENMESİ Talebimiz

VAHŞİ TOPLAMAYI önlemek için Başbakanlık Teftiş Kurulundan belediyelere MÜFETTİŞ yollamalarını isteyen YAZIŞMAYA katılmayan, KATİL TOPLAMA EKİPLERİ toplayıp yok ettiler diye de şikayet etmesin. Yazlıkçılar tatilciler geliyor diye VAHŞİ TOPLAMA başladı.

Şikayet ve Talep

Corona’yı Fırsat Bilip Hayvanları YOK EDEN Katliamcı Belediyelere Geçit Vermeyin!

Pek çok belediye, ”Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında ve Geceleri” toplayıp YOK ETMEK için özel timler oluşturdu. Toplumun dikkatinden kaçırılarak toplanan kedi ve köpekler, GİRİŞ YASAĞI konulan bakımevlerinde ve dağa taşa atılarak