Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “Sokak Hayvanlarını Bekleyenler” Ayrı Bir Madde Olarak ( j ) Bendinde Yer Aldı.

Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız,
Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLER” ayrı bir madde olarak
( j ) bendinde yer aldı. Burada bir izin, müracaat veya listede isim gibi bir HUSUS KESİNLİKLE yok. Bu bağlamda genelge talimatının uygulanmasını ve tüm HAYVAN SEVERLERİN SOKAK HAYVANLARINI BESLEMESİNE engel konmamasını, aksine destek olunmasını önemle talep ediyoruz.
Fakat bazı belediyeler “Gönüllülerin çıkmasına gerek yok biz besleriz” diye yalan söylüyorlar. Onlar göstermelik haftada bir avuç çöp küspe mamayı koyar ve fotoğraf yayınlarlar. Belediyelerin ANA AMAÇLARI, gönüllülerin çıkmasını engelleyerek, bu boşlukta KÖPEKLERİ KEDİLERİ TOPLAYIP YOK ETMEK, ÖLDÜRMEK ve DAĞLARA ORMANLAR ATMAKTIR.
Sizlerden talebimiz, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan bu genelgedeki SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLER olarak tanımlanan hayvan severlere ZORLUK ÇIKARTILMAMASIDIR. Bunun için değerli kaymakamlar ve emniyet müdürlerinin de aynı anlayış içinde genelge maddesinin uygulanmasını sağlamalarıdır.
Devletimiz hayvan severlere güvenerek bu hakkı verdi, lütfen siz de güveniniz. Katliamcı belediyelerin BESLEME YALANLARINA inanmayınız.
Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Yasa Tasarısı

Felaket Kapıyı Çaldı! Evdeki Hayvan Sayısını Sınırlayıp, Diğerlerine El Koyabilirler..

Felaket kapıyı ÇALDI, EVLERDEKİ HAYVAN sayısını 3 ile ve hatta duruma göre 1-2 ile de sınırlayıp DİĞERLERİNE EL KOYABİLİRLER. Bu ne demek? Evde 3-4 hayvanın bir ikisini veya hepsini alabilecekler,

Nesrin Çıtırık Mesajlar

TBMM de Görüşülmek Üzere Bekleyen Yeni Kanunda Belediyelerin Büyük Bakımevleri Kurmaları Yasaklanmalı.

Sayın Cumhurbaşkanına, Parti Liderlerine, TBMM Üyelerine, Muhtarlarımıza ve Topluma sesleniyoruz.” TBMM de görüşülmek üzere bekleyen yeni kanunda belediyelerin büyük  bakımevleri kurmaları yasaklanmalı.” KATİL BELEDİYELERİN “topla yok et” emrini vererek devlete

Şikayet ve Talep

Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı İhlal Ediyorsunuz

Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Genel Müdürlüğü, Bölge ve İl Müdürlükleri, Yasayı ihlal ediyorsunuz, görevinizi ihmal ediyorsunuz ve  bir hayvan türüne zulüm uyguluyor suç işliyorsunuz. 1. Dövüşçülere, pitbul üreticilerine, satanlara gidemiyorsunuz,