Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “Sokak Hayvanlarını Bekleyenler” Ayrı Bir Madde Olarak ( j ) Bendinde Yer Aldı.

Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız,
Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLER” ayrı bir madde olarak
( j ) bendinde yer aldı. Burada bir izin, müracaat veya listede isim gibi bir HUSUS KESİNLİKLE yok. Bu bağlamda genelge talimatının uygulanmasını ve tüm HAYVAN SEVERLERİN SOKAK HAYVANLARINI BESLEMESİNE engel konmamasını, aksine destek olunmasını önemle talep ediyoruz.
Fakat bazı belediyeler “Gönüllülerin çıkmasına gerek yok biz besleriz” diye yalan söylüyorlar. Onlar göstermelik haftada bir avuç çöp küspe mamayı koyar ve fotoğraf yayınlarlar. Belediyelerin ANA AMAÇLARI, gönüllülerin çıkmasını engelleyerek, bu boşlukta KÖPEKLERİ KEDİLERİ TOPLAYIP YOK ETMEK, ÖLDÜRMEK ve DAĞLARA ORMANLAR ATMAKTIR.
Sizlerden talebimiz, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan bu genelgedeki SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLER olarak tanımlanan hayvan severlere ZORLUK ÇIKARTILMAMASIDIR. Bunun için değerli kaymakamlar ve emniyet müdürlerinin de aynı anlayış içinde genelge maddesinin uygulanmasını sağlamalarıdır.
Devletimiz hayvan severlere güvenerek bu hakkı verdi, lütfen siz de güveniniz. Katliamcı belediyelerin BESLEME YALANLARINA inanmayınız.
Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

11. Trabzon’da TOPLAMA TECRİT MERKEZİ İnşaatının Durdurulması Hk.

Trabzon Belediye Başkanı CEVAP VERMELİ: Trabzon’da DAĞIN TEPESİNDE, uçurumlu virajlı dar yollardan gidilen, kışın ulaşımda sorunla yaşanan ve orman yangını tehlikesi olan bir yerde gariban köpekleri toplamak için DEVASA TECRİT

Şikayet ve Talep

Artvin / Arhavi Belediyesi Usulsüz Toplama Yapıyor

ARTVİN / ARHAVİ Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU belediyenizin uygun şartlara sahip bir bakımevi YOK.  Veteriner Hekimi YOK. Kısırlaştırma ve tedavi YOK. Köpekleri toplama amacınızı nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz! Kanun dışı toplama

Şikayet ve Talep 0 Comments

Bolluca İle İlgilenen Hayvan Dostlarına Duyuru – İstanbulDer İstanbul Hayvan Hakları Derneği

Hayvanların üzücü durumlarını ve çözüm önerilerimizi Arnavutköy Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine bildirdik, kurumları harekete geçirdik ve bu sürecin takipçisi olacağız. Takipçisi olacağımız hususları belediyelerin, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nün