Adana Büyükşehir Belediyesinin Yeni Merkzezinde Bahçeli Yaşam Alanları

Adana Büyükşehir Belediyesinin, YENİ MERKEZİNDE BAHÇELİ YAŞAM ALANLARI: Büyükşehirin 26 YILLIK ESKİ BARINAĞI  artık alt yapı olarak İFLAS ettiği için, bazı eksikleri olmakla birlikte YENİ BAKIMEVİNE taşınma hızlıca başladı.
Dün, Veteriner İşleri Müdürü Ramazan bey ile saatlerce yeni bakımevinin her yerini tek tek dolaşıp görüş alışverişinde bulunduğumuzu yazmış ve “teras bahçeli bölmelerin” genel prensiplerini göstererek anlatmıştım.
Şimdi ise, ömür boyu bakımevinde yaşayacak sakat, üç bacaklı, mağdur, yavru olarak gelip barınakta büyüyenler, hamile gelen köpeklerin barınakta doğan ve burada büyüyen yavruları için yapılan, toprak zeminli, sundurmalı, kulübeli ve bahçeli yaşam alanlarını anlatmak istiyorum.
1. Bahçeli yaşam alanlarında birbirinden mesafeli sundurmalar yapıldı. Her birine en az 4-5 büyük sundurma daha yapılacak. Sundurma sayısının çok olmasına önem vermemizin sebebi,  mazlum köpeklerin güçlü köpeklerden korkarak aynı sundurma altına girmemeleri, yazın güneş altında kışın da yağmur altında kalmalarıdır.
2. Sundurmaların altına tahta paletlerden zemin oluşturulup üstlerine klübeler kondu ama daha çok sayıda klübe ve tahta palet gelince takviyeler yapılacak.
3. Hayvanlar insana yakın yol kenarında durdurkları için, orası boydan boya sundurma olacak.
4. Buralara da, giriş çıkışlarda hayvanlar kaçmasınlar diye ÇİFT KAPI kondu.
Belediye başkanı Zeydan Karalardan, EN AZ 5 ambulans olmak kaydı ile, gerekli araç ve personel desteğini verirse, buranın örnek bir HASTANE ve BAKIMEVİ olacağına inanıyoruz.
Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Hayvanlara 1 KAP SU İçin Hutbe Verilsin!

KAVURUCU SICAKLARDA sayısız hayvan susuzluktan can veriyor. Her yeri yapılaştırıp YER DEMİR GÖK BAKIR haline dönüştürdük. İnsanlar bir yudum suya hasret hayvanların farkında değiller. Bunun için kitlelere ulaşmak ve bu

Manşet

Kars/Arpaçay Belediyesi ÇÖP ARABASIYLA Köpekleri TOPLAYARAK BİLİNMEZE GÖTÜRDÜ.

Arpaçay Belediyesi Hayvanlara Zulmü Yerel seçimler öncesi Arpaçay’da bakımevi kuracağına dair kamuoyuna açıklamalar yapan Başkan Erçetin Altay, seçim sonrası ZAVALLI hayvanlara ZULÜMDE sınır tanımadı.. Önce bir MOBİL ŞİRKETLE anlaşarak kısırlaştırma

Umut Veren Gelişmeler

Adana Büyükşehir Belediyesinin Kısırlaştırma Ağırlıklı Planlanan Yeni Bakımevi

Adana Büyükşehir Belediyesinin, inşaatı yıllar öncesinden başlayan HASTANE ve KISIRLAŞTIRMA ağırlıklı olarak planlanan “Yeni Bakımevi” inşaatı, büyük ölçüde tamamlandığı ve 26 YILLIK ESKİ BARINAK artık alt yapı olarak İFLAS ettiği