Adana Büyükşehir Belediyesinin Yeni Merkzezinde Bahçeli Yaşam Alanları

Adana Büyükşehir Belediyesinin, YENİ MERKEZİNDE BAHÇELİ YAŞAM ALANLARI: Büyükşehirin 26 YILLIK ESKİ BARINAĞI  artık alt yapı olarak İFLAS ettiği için, bazı eksikleri olmakla birlikte YENİ BAKIMEVİNE taşınma hızlıca başladı.
Dün, Veteriner İşleri Müdürü Ramazan bey ile saatlerce yeni bakımevinin her yerini tek tek dolaşıp görüş alışverişinde bulunduğumuzu yazmış ve “teras bahçeli bölmelerin” genel prensiplerini göstererek anlatmıştım.
Şimdi ise, ömür boyu bakımevinde yaşayacak sakat, üç bacaklı, mağdur, yavru olarak gelip barınakta büyüyenler, hamile gelen köpeklerin barınakta doğan ve burada büyüyen yavruları için yapılan, toprak zeminli, sundurmalı, kulübeli ve bahçeli yaşam alanlarını anlatmak istiyorum.
1. Bahçeli yaşam alanlarında birbirinden mesafeli sundurmalar yapıldı. Her birine en az 4-5 büyük sundurma daha yapılacak. Sundurma sayısının çok olmasına önem vermemizin sebebi,  mazlum köpeklerin güçlü köpeklerden korkarak aynı sundurma altına girmemeleri, yazın güneş altında kışın da yağmur altında kalmalarıdır.
2. Sundurmaların altına tahta paletlerden zemin oluşturulup üstlerine klübeler kondu ama daha çok sayıda klübe ve tahta palet gelince takviyeler yapılacak.
3. Hayvanlar insana yakın yol kenarında durdurkları için, orası boydan boya sundurma olacak.
4. Buralara da, giriş çıkışlarda hayvanlar kaçmasınlar diye ÇİFT KAPI kondu.
Belediye başkanı Zeydan Karalardan, EN AZ 5 ambulans olmak kaydı ile, gerekli araç ve personel desteğini verirse, buranın örnek bir HASTANE ve BAKIMEVİ olacağına inanıyoruz.
Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Isparta Belediye Başkanı Sn. Yusuf Ziya Günaydın’dan Örnek Davranış

(Videonun sesini açmak için; mouse okunu videonun üzerine getirip sağ tıklayarak “Sesini Aç” seçeneğini seçiniz.) Isparta Belediye Başkanı Sn. Yusuf Ziya Günaydın’ın “Köpeğe AZARLAMA YAPILMASINI İSTEMİYORUM…Oşşt diye bağırıyoruz… BU YASAK!..

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Sn. Süleyman Soylu, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay Hakkında Soruşturma Açınız..

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, ÇÖPÇÜLERİN Hayvanları YOK ETTİĞİ (!)..  Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay hk da soruşturma açınız.. Daha önce de köpekleri TOPLAYIP YOK EDEN belediye ÇÖPÇÜLERİNE YOK ETME

Umut Veren Gelişmeler

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sokak ve Besleme Bölgesi Canlarına Mama Desteği…

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi – Sağlık Daire Başkanlığı – Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekibi havalar soğuyunca daha fazla yemek ihtiyacı duyan canlara mama dağıtıyor. Bugün M.Ereğli besleme bölgesinde karşılaştığımız ekip çalışanı kardeşlerimiz