30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesine Göre, Sokak Hayvanlarını Beslemek için Herhangi Bir Kurumdan  Ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK.

30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesine Göre, Sokak Hayvanlarını Beslemek için Herhangi Bir Kurumdan Ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK.

30_31_mayis_sokak_genelgesiHAYVAN SEVERLERİN BESLEME YAPARKEN UYMALARI GEREKEN HUSUSLAR
30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK. İsim liste soran valilik ve kaymakamlıkları lütfen bize yazınız. Yolda bir polis denetiminde genelge maddesini gösteriniz. Sıkıntı olursa yine bizi arayınız.
ÇÜNKÜ, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan GENELGEDE, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi İSTİSNA KİŞİLER  yani İZİNLİ KİŞİLER olarak  (J Maddesinde) AÇIKÇA yer alması nedeni ile bu KESİN EMİRDİR.
Devletimizin, AÇ SOKAK HAYVANLARIMIZI doyurmamız için bize güvenerek verdiği bu imkanın DEĞERİNİ bilerek, tüm kurallara ve sosyal mesafe kuralına uyarak beslememizi EN KISA ZAMANDA yapıp evlerimize dönmeliyiz. Beslemelere TEK KİŞİ gitmeye özen gösterelim ve kendi ev hayvanlarımızı yanımıza ALMAYALIM.
Denetimlerde, korona döneminde en büyük zorluklar ile görev yapan POLİSİMİZ ile tartışma ortamına girmeyelim, bana whatsapp tan yazanlara yollayacağım GENELGE MADDESİNİ içeren yazıyı gösterelim.  Sıkıntı durumunda aşağıdaki telefon numaralarından BİZE ulaşınız.
1. MAMA, TAVUK KIRINTI vs. ve SU KAPLARI, SU BİDONU elimizde veya UZAK mesafelere gidiyorsak  ARACIMIZDA olmalı. Dönüşte boş mama torbalarını da elimiz veya aracımızda bulundurmalıyız.
2. Güvercinleri olanlar araçlarında kuş yemleri ve baktıkları sokak hayvanları için MAMA tavuk kırıntı vs bulundurup, denetimlerde bunları göstermelidirler.
3. İşyeri, bahçe gibi ikinci adreste, kendi hayvanları ve sokak hayvanlarına bakanlar da, MAMA, kırıntı vs bulundurup, denetimde sahipsiz hayvanlara da besleme yapacaklarını özellikle belirtmeliler.
4. Hasta hayvanları tedaviye götürme zorunluluğunda veterinerden İMZALI yazı alınmalıdır.
5. Ev hayvanları için, İKAMET ÖNÜ kuralına kesinlikle uyunuz.
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı (HayKonfed)
https://www.instagram.com/nesrincitirik/?hl=tr
=================
SIKINTI durumunda bize ulaşacağınız NUMARALAR: Nesrin Çıtırık 0 5334458803 // Nihal Kasa 0 532 272 10 10 // Haydar Özkan 0 506 287 71 45 // Funda Bayrı Ersoy 0 532 615 43 37// Barış Şengün 0 532 343 82 40 // Erman Paçalı 0 532 430 26 57 0 532 430 26 57 — 08503049987///

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Durma Harekete Geç ! Belediyelerden Talep Edelim.

DURMA HAREKETE GEÇ! Corona Felekati ile her yer KAPANDI! Sokaklardaki sahipsiz hayvanlar ve onlara bakan gönüllülerin yemek ve gıda bulma imkanları SIFIRLANDI! Belediyelerden TALEP EDELİM: GÖNÜLLÜLER ile iletişim içinde hergün

Nesrin Çıtırık Mesajlar

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelesinde, Sokak Hayvanlarını Besleyenler İzin Kapsamına Alındı.

Genelgenin “MADDE 3. İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN KİŞİLER” Maddesinde j bendinde “Büyükbaş küçükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyeti yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydı ile evcil

Nesrin Çıtırık Mesajlar

Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Sahipsiz Hayvanları Besleme İzni Kesinleşti!!

Önemle Bilginize, Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu. Dün gece