23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE Göre Besleme Serbest

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK.
ÇÜNKÜ, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan GENELGEDE, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi İSTİSNA KİŞİLER  yani İZİNLİ KİŞİLER olarak  (J Maddesinde) AÇIKÇA yer alması nedeni ile bu KESİN EMİRDİR.
Devletimizin, AÇ SOKAK HAYVANLARIMIZI doyurmamız için bize güvenerek verdiği bu imkanın DEĞERİNİ bilerek, tüm kurallara ve sosyal mesafe kuralına uyarak beslememizi EN KISA ZAMANDA yapıp evlerimize dönmeliyiz. Beslemelere TEK KİŞİ gitmeye özen gösterelim ve kendi ev hayvanlarımızı yanımıza ALMAYALIM.
Denetimlerde, korona döneminde en büyük zorluklar ile görev yapan POLİSİMİZ ile tartışma ortamına girmeyelim, bana whatsapp tan yazanlara yollayacağım GENELGE MADDESİNİ içeren yazıyı gösterelim.  Sıkıntı durumunda aşağıdaki telefon numaralarından BİZE ulaşınız.
1. MAMA, TAVUK KIRINTI vs. ve SU KAPLARI, SU BİDONU elimizde veya UZAK mesafelere gidiyorsak  ARACIMIZDA olmalı. Dönüşte boş mama torbalarını da elimiz veya aracımızda bulundurmalıyız.
2. Güvercinleri olanlar araçlarında kuş yemleri ve baktıkları sokak hayvanları için MAMA tavuk kırıntı vs bulundurup, denetimlerde bunları göstermelidirler.
3. İşyeri, bahçe gibi ikinci adreste, kendi hayvanları ve sokak hayvanlarına bakanlar da, MAMA, kırıntı vs bulundurup, denetimde sahipsiz hayvanlara da besleme yapacaklarını özellikle belirtmeliler.
4. Hasta hayvanları tedaviye götürme zorunluluğunda veterinerden İMZALI yazı alınmalıdır.
5. Ev hayvanları için, İKAMET ÖNÜ kuralına kesinlikle uyunuz.
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı (HayKonfed)
www.haykonfed.orghttps://www.instagram.com/nesrincitirik/?hl=tr
=================
SIKINTI durumunda bize ulaşacağınız NUMARALAR:

Nesrin Çıtırık 0 5334458803

Nihal Kasa 0 532 272 10 10

Haydar Özkan 0 506 287 71 45

Funda Bayrı Ersoy 0 532 615 43 37

Barış Şengün 0 532 343 82 40

Erman Paçalı 0 532 430 26 57 / 0 532 430 26 57 /08503049987

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Nesrin Çıtırık Mesajlar

Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü (YHKG) Olunması İçin ÇOK ÖNEMLİ DUYURU:

Pandemi sürecinde Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” seminerinin ONLİNE olarak yapılmasını görüşmelerimizden olumlu sonuç aldık ve DKMP Genel Müdürlüğü her zamanki gibi gönüllüler lehine

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine Besleme Yapan Gönüllülere İzin Verilmesi İçin Yazılı Resmi Bildirimde Bulunuldu.. MİNNETTARIZ..

Corona felaketi ile Türkiye’deki yüzbinlerce sahipsiz hayvan açlıktan ölümle karşı karşıya, onları doyuran gönüllüler ise çaresiz. Bu vehameti İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA tekrar bildirdik. İçişleri Bakanlığınca TÜM VALİLİKLERE besleme yapan gönüllülere İZİN

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

81 İlin Sayın Valilerine Çağrımızdır!

Sahipsiz hayvanları gerçek anlamda besleyenler merhametli hayvan severlerdir. Sokağa çıkma yasağı günlerinde BESLEME İZNİ için baş vuran gönüllülere bu BESLEME İZNİ verilmesini talep ediyoruz.. 1. Size “Kaymakamlıklar, belediyeler, DKMP müdürlükleri