İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun genelgesini HİÇE SAYAN ”Tokat BAŞÇİFTLİK Belediye Başkanı Murat Tunçel’e” Kim DUR Diyecek?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun genelgesini HİÇE SAYAN ”Tokat BAŞÇİFTLİK Belediye Başkanı Murat Tunçel’e” Kim DUR Diyecek?

murat_tuncel“BEN HAYVAN BAKAMAM BÜTÇEM DE YOK, YERİM DE YOK.” diyerek 5199 sayılı kanunu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun genelgesini HİÇE SAYAN Tokat BAŞÇİFTLİK Belediye Başkanı Murat Tunçel’e kim DUR diyecek?
=======================
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA
(Teftiş Kurulu Başkanlığı)Tokat/Başçiftlik’te yaşayan sahipsiz hayvanların beslenmesi için Başçiftlik Belediye Başkanını 7 Mayıs saat: 16:20 itibarıyle arayan Hayvanların Yaşam Hakları Konfedarasyonu Başkan Yardımcısı (HayKonfed) Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nihal Erkoç Başçiftlik Belediye Başkanına sokak hayvanları için ne gibi çalışmalar yaptığını sorduğunda Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel “BEN HAYVAN BAKAMAM, BÜTÇEM DE YOK YERİM DE YOK BİZ HAYVANLARİ NİKSAR BELEDİYE BARINAĞINA GÖTÜRÜYORUZ” dedi.

Nihal Erkoç bütçem yok diyen tüm  belediye başkanlarına sorduğu soruyu Başçiftlik Belediye Başkanına da yöneltti; “BELEDİYE BAŞKANI OLMAK HAYLİ MEŞAKKATLİ GÖREV, BÜTÇE DE YOK, NEDEN SEÇİM ZAMANI GELDİĞİNDE ÇOK MEŞEKKATLİ VE BÜTÇESİ OLMAYAN BU GÖREVE TALİP OLUYOR, BİRBİRİNİZLE YARIŞIYORSUNUZ?” dediğinde başkanın verdiği cevap “SİZİ İLGİLENDİRMEZ” oluyor.
Bu bağlamda;
5199 sayılı kanunu YOK sayarak hayvanları AÇLIĞA ve ÖLÜME terk eden Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel’in disiplin kuruluna sevk edilmesini, hakkında soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
Talebimize ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.Sizi kişisel olarak değil makam olarak arıyoruz işte bunun için ilgilendirir sayın başkan KANUNLARDAN haberiniz yokmu?
Ayrıca Niksar Belediyesi’n den edinilen bilgi de Başçiftlik Belediyesinden köpek almadıkları olmuştur. O halde Başçiftlik’de bulunan KÖPEKLER NEREDE?

Şimdi soruyoruz siz o makama görevinizi yapmak için değil, oturmaya mı geldiniz? Maaşınızı da oturduğunuz yerden mi alıyorsunuz? Görevinizi yapmaya davet ediyoruz!
Sizi başta Cumhurbaşkanımız  olmak üzere İçisleri Bakanımız Süleyman Soylu’da şikayet edeceğiz.
Oturduğunuz makamda STK başkanına dahi bu şekilde konuşan bir belediye başkanı acaba sıradan vatandaşa nasıl konuşuyordur?
5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun genelgesini hiçe saydığınız ve görevinizi ifa etmediğiniz için UTANMALISINIZ !!!

HayKonfed / KaradenizFed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Koronavirüs Felaketinde AÇLIĞA ÖLÜME KARŞI HAREKETE GEÇ! Belediyelerden GÖNÜLLÜLER ile İletişim İçinde Hergün BESLEME Yapılmasını TALEP EDİN.

Sokak ve Barınak beslemeleri fotoğraflar ve canlı yayınla kamuoyuna duyurulsun. Gönüllülere mutlaka KURU MAMA yollansın.Sokaklardaki hayvanların yemek ve gıda bulma imkanları SIFIRLANDI!.. Sokakların ölüm sessizliğinde AÇLIĞA mahkum oldular..HAREKETE GEÇ! Haykonfed

Şikayet ve Talep

ARTVİN/BORÇKA BELEDİYESİ UYUŞTURUCU İĞNE İLE KÜPELİ/KÜPESİZ KÖPEKLERİ TOPLAYARAK ÖLÜME TERK EDİYOR!!!

Narkotik uyuşturucu ilacı köpeklere oklu iğne ile attırarak VAHŞİCE toplatan sonra ARDANUÇ ARTVİN karayolu üzerinden dağlara, bayırlara, yollara bıraktırarak ÖLÜME TERK EDEN, VİCDAN VE MERHAMET duygusunu kaybetmiş BORÇKA belediyesinin bu

Şikayet ve Talep

Yemekler Çöp Olmasın Kampanyası

Sahipsiz hayvanlar sokaklarda, kırsalda, atıldıkları ormanlarda  AÇLIKLA savaşırken, tonlarca artık yemek ve gıda çöpe gidiyor. “Yemekler ÇÖP Olmasın Kampanyası” çerçevesinde, Hastane, Restoran, Otel, Market, Yemekçilik Firmaları. Büyük Kuruluşlar ve AVM