Çankaya “Sokak Hayvanları Besleme Grubu” İç İşleri Bakanı Sn Süleyman Soylu’ya Genelgeler İçin Teşekkür Etti.

Çankaya “Sokak Hayvanları Besleme Grubu” İç İşleri Bakanı Sn Süleyman Soylu’ya Genelgeler İçin Teşekkür Etti.

Çankaya Kaymakamı Sn Hüdayar Mete Buhara’ın hayvanlar için örnek ÇALIŞMASI: İçişleri Bakanımız Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan “SOKAK HAYVANLARI İLE İLGİLİ İLAVE TEDBİRLER GENELGESİ” bağlamında Sn Kaymakam Hüdayar Mete Buhara başkanlığında Kaymakamlık yetkilileri,  İlçeTarım Müdürlüğü, Veteriner Şube Müdürü ve Barınak Sorumlusu, HayKonfed Temsilcisi Tülay Danacıoğlu, Ezgi Ayyıldız ve gönüllülerin katılımı ile “SOKAK HAYVANLARI BESLEME GRUBU” kuruldu.
Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara tarafından gurup Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ya tanıtıldı.
Tanıtıma Ankara Valisi Vasip Şahin’ de katıldı.
Sayın bakana pandemi kısıtlaması olan zor günlerde,  SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLERİ İSTİSNA kapsamına alarak can dostlarımıza besleme izni verdiği için şükranlarımızı sunarak teşekkür ettik.
Gönüllü arkadaşlarımız ile hep birlikte yasa tasarısına desteğini talep ederek özellikle hayvana şiddete HAPİS cezası talebimizi belirttik.
Sayın Bakanın teşekkürlerimize cevap olarak ” Sizlerin emekleriniz çok büyük. O canları yalnız bırakmayarak sahip çıktığınız için biz sizlere teşekkür ederiz.” dedi.
İki kedisi ve iki de köpeği olduğunu ifade eden Sn Soylu’nun hayvanlara yönelik desteğinin hep devam etmesini diliyoruz.
HayKonfed / KaradenizFed
cankaya_suleymansoylu cankaya_suleymansoylu2 cankaya_suleymansoylu3

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokaklarda ve Barınaklardaki Hayvanlarımız İçin Çırpınan Gönüllülerimiz ve Genelgeleriyle Bizlere Güç Veren Devletimizle Birlikte Başaracağız.

Önemle Bilginize: İçişleri Bakanlığı Sn Süleyman Soylu’nun imzası ile Valiliklere SOKAK HAYVANLARI genelgesi yayınladı. Valilik/ Kaymakamlıkların Tarım Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve ilgili kurum kuruluşlarla sokaklarda barınaklarda açlıkla karşı karşıya olan

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Bakanlığın Duyarlı Yönetim Kadrosuna Minnettarız.

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında, Genelgenin 3/j maddesinde sahipli hayvanlar için olan “ikamet önü ile sınırlı ” ifadesi, birçok kişiye sokak hayvanlarının da sadece ikamet önünde beslenebileceği sınırlamasını düşündürmektedir. Hafta sonu uygulanan

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Sahipsiz Hayvanları Besleme İzni Kesinleşti!!

Önemle Bilginize, Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu. Dün gece