8-10 Mayıs Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Yine İstisna yani İZİNLİ Kişiler Kapsamında Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

8-10 Mayıs Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Yine İstisna yani İZİNLİ Kişiler Kapsamında Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

9_10_mysÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 8 Mayısta gece 24.00 te başlayacak 10 Mayıs gece 24.00 te bitecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi YİNE istisna yani İZİNLİ kişiler kapsamında bir madde olarak AYRICA YER ALDI.

Genelgede yer aldığı için BİR BAŞKA KURUMDAN İZİN ALMAYA kesinlikle gerek yoktur. 
1. Beslemelerimizi TÜM KURALLARA uyarak, sosyal mesafeye dikkat ederek yapıp,  HAYVANLARIMIZI en dikkatli ve en hızlı biçimde doyurup evlerimize dönmeliyiz. Elimizde veya aracımızda MAMA, TAVUK KIRINTI VS ne varsa olmalı.
2. Güvercinleri olanlar araçlarında hem GÜVERCİN YEMLERİ hem de baktıkları sokak hayvanları için MAMA TAVUK KIRINTI vs bulundurmalılar.
3. Ofis, fabrika, bağ, bahçe veya ikinci adreste hem mekan içinde kendi hayvanlarına hem de çevredeki sahipsiz hayvanlara bakanlar da aynı şekilde, araçlarında mamalar vs olarak ve polis kontrolünde sahipsiz hayvanlara da besleme yapacaklarını özellikle belirtip, besleme yapıp hemen dönmeliler.
4. Hasta hayvanlarını VETERİNERLERE günlük tedavi için götürmek zorunda olanlar, veterinerden YAZILI İMZALI tedavi devam ettiğine dair yazı almalılar.
5. Evinizdeki hayvanlar için, İKAMET ÖNÜ kuralı var. Bunu lütfen bozmayın.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı (HayKonfed)
=================
Nesrin Çıtırık 0 5334458803
Nihal Kasa 0 532 272 10 10
Haydar Özkan 0 506 287 71 45
Funda Bayrı Ersoy 0 532 615 43 37
Barış Şengün 0 532 343 82 40
Erman Paçalı 0 532 430 26 57 /0 532 430 26 57 / 08503049987

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Durma Harekete Geç ! Belediyelerden Talep Edelim.

DURMA HAREKETE GEÇ! Corona Felekati ile her yer KAPANDI! Sokaklardaki sahipsiz hayvanlar ve onlara bakan gönüllülerin yemek ve gıda bulma imkanları SIFIRLANDI! Belediyelerden TALEP EDELİM: GÖNÜLLÜLER ile iletişim içinde hergün

Nesrin Çıtırık Mesajlar

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelesinde, Sokak Hayvanlarını Besleyenler İzin Kapsamına Alındı.

Genelgenin “MADDE 3. İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN KİŞİLER” Maddesinde j bendinde “Büyükbaş küçükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyeti yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydı ile evcil

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokaklarda ve Barınaklardaki Hayvanlarımız İçin Çırpınan Gönüllülerimiz ve Genelgeleriyle Bizlere Güç Veren Devletimizle Birlikte Başaracağız.

Önemle Bilginize: İçişleri Bakanlığı Sn Süleyman Soylu’nun imzası ile Valiliklere SOKAK HAYVANLARI genelgesi yayınladı. Valilik/ Kaymakamlıkların Tarım Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve ilgili kurum kuruluşlarla sokaklarda barınaklarda açlıkla karşı karşıya olan