Kanun Tanımaz Belediyeler, KORONA Felaketini Fırsata Çevirip Hayvanları YOK EDİYOR.

Kanun tanımaz rezil belediyeler, KORONA felaketini fırsata çevirip, KISIRLAŞTIRMA çalışmalarını durdurup, KÖPEKLERİ furya halinde topluyor, öldürüyor, ormanlara dağa taşa, başka şehirlere atıyorlar. Bakımevlerindeki görevlilerin büyük çoğunluğu izne ayrıldı. Barınaklarda da AÇLIKLA HASTALIKLA öldürüyorlar.
Haftada bir avuç mama bırakırken, utanmadan Sayın Valilerimize de “Biz sokaktakilere besleme yapıyoruz” diye yalan söylüyorlar bu ahlaksızlar. Bu yalanları bizzat söyleyen belediye başkanları bile var. Korona felaketi de bunları insanlaştıramadı maalesef.

PEKİ NE YAPACAĞIZ?
1. Her nerede iseniz, belediyelerin toplayıp yok etmelerini, KISIRLAŞTIRMA yapmadıkların, barınağın durumunu en basit ve kısa hali ile,
Kaymakamlığa, Valilik makamına,
DKMP Bölge ve İl Müdürlüklerine,
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne
İl Milletvekillerine
Muhtarlara ve basın kuruluşlarına mail ile belediyeleri de cc yaparak bizzat Belediye Başkanı hakkında SORUŞTURMA talebinizle yazınız.
2. Aynı yazının KISA FORMATINI, bu kurumların yöneticilerinin ve kurumların TWİTTER sayfalarına girip yazınız. Cevap alıncaya kadar yazınız.  Twitter profilini olmayan da hemen açsın, yöneticilere doğrudan ulaştıran çok önemli bir mecra twitter.
Moralinizi yüksek tutun, çok önemli bakanlıkların doğrudan HAYVANLAR için güçlü genelgeleri yayınlandı, kanuna ve  bu genelgelere sırtımızı dayayarak KATİL BELEDİYELERİN bu gariban hayvanları öldürmelerini önleyebiliriz.

Nesrin Çıtırık 
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığı Genelgesi Yanısıra Ankara’da 450 Gönüllüye Besleme İzni Alındı.

Değerli Arkadaşlar, Sayın içişleri bakanımız SÜLEYMAN SOYLU imzası ile yayınlanan genelge, sokak hayvanlarını besleyen gönüllü vatandaşları İSTİSNA kişiler olarak tanımladı. Devletimiz biz hayvan severlere güvenerek ve hayvanlarımızın yaşam haklarına önem

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelesinde, Sokak Hayvanlarını Besleyenler İzin Kapsamına Alındı.

Genelgenin “MADDE 3. İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN KİŞİLER” Maddesinde j bendinde “Büyükbaş küçükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyeti yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydı ile evcil

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

8-10 Mayıs Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Yine İstisna yani İZİNLİ Kişiler Kapsamında Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 8 Mayısta gece 24.00 te başlayacak 10 Mayıs gece 24.00 te bitecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi YİNE istisna yani İZİNLİ kişiler kapsamında