Gönüllüler ile Hayvan Besleme Grupları Oluşturulması İçin Acilen Valilik ve Kaymakamlıklara Başvurunuz. Dilekçe Ektedir.

Gönüllüler ile Hayvan Besleme Grupları Oluşturulması İçin Acilen Valilik ve Kaymakamlıklara Başvurunuz. Dilekçe Ektedir.

gonullu_besleme_genelge_basvuruİçişleri Bakanlığınca sokaklarda açlıkla mücadele eden hayvanlar için YENİ yayınlanan “Sokak Hayvanları ile İlgili İlave Tedbirler’’  genelgesi gereği, “Gönüllüler ile Hayvan Besleme Gurupları” oluşturulması için acilen VALİLİK VE KAYMAKAMLIKLARA BAŞVURUNUZ.

“Sokak Hayvanları ile İlgili İlave Tedbirler’’ genelgesinde  “Sokak hayvanlarının beslenmesi için GÖNÜLLÜLER ile işbirliği yapılarak iletişim içinde ve aktif katılımlarının sağlanacağı HAYVAN BESLEME GURUPLARI oluşturulması” hususu yer aldı. Bu genelge 81 İl Valiliğine yollandı.

Valilik ve Kaymakamlıklar tarafından yerel gönüllüler ile belediye ve diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği içinde HAYVAN BESLEME GRUBU oluşturulması  için gerekli koordinasyon sağlanacak.
Büyükşehir ve İller için Valiliklere, ilçe ve belde belediyeleri için EKTE yer alan DİLEKÇE ile Kaymakamlarına başvurunuz.

Hayvan Besleme Gruplarında yapılacak çalışmalar, işleyiş için yazıyı dikkatle okuyup, bulunduğunuz yerde uygulayın..
Haykonfed Yönetim Kurulu
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu
===========================
ÖRNEK YAZI
===========================
VALİLİK /KAYMAKAMLIK MAKAMINA,
Sokaklarda açlıkla yaşam savaşı veren hayvanlara yönelik çalışmalarda ki etkinliğin, gönüllü varlığı ile daha da artacağı değerlendirilerek, İçişleri Bakanlığı’nca 30.04.2020 tarihinde, “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler’’ genelgesi yayınlandı. Bu genelgede “Sokak hayvanlarının beslenmesi için GÖNÜLLÜLER ile işbirliği yapılarak iletişim içinde ve aktif katılımlarının sağlanacağı HAYVAN BESLEME GURUPLARI oluşturulması” hususu yer aldı. Bu bağlamda yerel gönüllüler ile belediye ve diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği içinde HAYVAN BESLEME GRUBU oluşumu için gerekli koordinasyonun sağlanmasını ve yapılacak çalışmalara yönelik önerilerimizi emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – Haykonfed

A) HAYVAN BESLEME GURUBU OLUŞUMU:
1.Büyükşehir ve İller için İl Hayvanları Koruma Kurulundan sorumlu Vali Yardımcısı,
2. İlçeler için Kaymakam,
3. STK, GÖNÜLLÜLER ve YHKG temsilen 2 ila 5 GÖNÜLLÜ Temsilcisi,
4.Belediyeyi temsilen ilgili Belediye Başkan Yardımcısı, Veteriner İşleri Müdürü ve belediye tarafından belirlenen görevliler.
5. Büyükşehir ve İller için Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) İl Müdürlüğü yetkilisi,
6. İlçeler için DKMP Şefliği yetkilisi,
7. Büyükşehir ve İller için İl Tarım Müdürlüğü yetkilisi,
8. İlçeler için İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilisi,
9. Büyükşehir olmayan illerde mutlaka İl Özel İdare yetkilisi BULUNUR.

B) İŞLEYİŞ:
Hayvan Besleme Gurubu çalışmalarında İLETİŞİM,  WHATSAPP GURUP oluşturularak sağlanır
Besleme ihtiyacı olan yerlerin bildirilmesi için;
1. Büyükşehir ve İller için DKMP İL Müdürlüğünce MOBİL HAT oluşturulur.
2. İlçe ve Belde Belediyeleri için İLÇE TARIM Müdürlüğünce MOBİL HAT oluşturulur.

C)  GURUP ÇALIŞMALARI
1. Besleme ihtiyacı olan yerler,  (Büyükşehir ve İller için) DKMP İl Müdürlüğü ve (ilçe, belde, köyler ve kırsallar için) İLÇE TARIM Müdürlüğü MOBİL HATLARINA bildirilir.
2.MOBİL HATLARA bildirilen besleme noktalarının adresleri, listelenip günlük olarak HAYVAN BESLEME GRUBUNA iletilir.
3.Grupta bulunan GÖNÜLLÜ Temsilcileri, diğer yerel gönüllülerin mama talepleri ve besleme ihtiyacı olan yerler için olan talepleri düzenli bir LİSTE haline getirip, HAYVAN BESLEME GRUBUNA iletirler.
4. Belediye yetkilileri, rutin olarak besleme yaptığı yerleri liste halinde bu gruba iletir.
5.Bu grupta, tüm listeler birleştirilerek TEK LİSTE haline getirilir ve yeni taleplere göre günlük olarak revize edilebilir.
6.Listede yer alan her noktaya belediye tarafından HER GÜN düzenli olarak besleme yapılır.
7.Belediyeler, sosyal medya sayfalarında günlük barınak ve sokak beslemelerini her nokta için yer ve mahal belirterek fotoğraflı olarak yayınlar ve linklerini HAYVAN BESLEME GURUBUNA günlük olarak iletir.
8.DKMP veya İlçe Tarım tarafından oluşturulacak MOBİL HATLAR, ‘’TALEPLER için İRTİBAT’’ açıklamasıyla beslemeler için hergün yapılacak yayınlarda yer alır.
9.İl/İlçe Tarım Müdürlüğü görevlisi her gün belediye ile birlikte sokak beslemelerine katılır. Besleme yapılan yer bilgileri ile fotoğrafların yer alacağı yayın linkini, kullanılan mama markası, miktarı ve ayrıca ek gıdaları günlük raporlar halinde DKMP İl Müdürlüğü ve Kaymakamlık Makamına günlük olarak raporlar.
10.Gönüllü temsilciler tarafından, beslemelere katılmak isteyebilecek yerel gönüllüler ile belediye ekipleri arasında gerekli koordinasyon sağlanır.

Müracaatımıza ve taleplerimize ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Gönüllü, STK, YHKG
İsim Soyad:
İLETİŞİM:

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Bakanlığın Duyarlı Yönetim Kadrosuna Minnettarız.

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında, Genelgenin 3/j maddesinde sahipli hayvanlar için olan “ikamet önü ile sınırlı ” ifadesi, birçok kişiye sokak hayvanlarının da sadece ikamet önünde beslenebileceği sınırlamasını düşündürmektedir. Hafta sonu uygulanan

Haberler

Kediyi, köpeği KESİP, Yaptığı Dolmaya Katıp YİYEN Akıl Hastası F.Ç. KAYIP- ARANIYOR!

Tuzla Kaymakamlığı, F.Ç. nin yakalanarak akıl hastanesine kapatılması için Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile istihbari çalışma başlattı.. HayKonfed olarak konuyu bizzat takip ediyoruz. Geçen sene Pendik’de bir köpeği

Haberler

Ankara Çankaya Belediye Bakımevinde KATLİAMIN AYAK SESLERİ Mİ?

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in talimatı olduğu söylenen BARINAĞA GİRİŞLERİN sadece 2 güne indirilmesi, geçmişte defalarca 100 lerce köpeğin yok olduğu bu bakımevinde tekrar köpekleri yok edileceği endişesini doğurdu. Yasalara