Yeni Bir Genelge Daha! “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi”

Yeni bir “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi” ÇOK ACELE ibaresi ile yayınlandı.

İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile “Sokak hayvanlarının beslenmesi için GÖNÜLLÜLER ile işbirliği yapılarak iletişim içinde ve aktif katılımlarının sağlanacağı HAYVAN BESLEME GURUPLARININ oluşturulması” talimatlarının yer aldığı YENİ bir “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi” ÇOK ACELE ibaresi ile yayınlandı.
HayKonfed Başkan Yardımcısı Nihal Kasa, özellikle bu dönemde sokak hayvanlarının beslenmesinin mutlaka GÖNÜLLÜLER ile İLETİŞİM içinde yapılmasının ÖNEMİNİ Sayın Bakan Süleyman Soylu’ya anlattı.
Sayın Bakan ve İçişleri Bakanlığının bürokratları yüksek duyarlılıkla, GÖNÜLLÜ çalışmasına yönelik BU YENİ GENELGEYİ 30.04.2020 gecesi yayınlandı.
GENELGEDE:
”Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği ve ilgili diğer mevzuatlar çerçevesinde bu alandaki STK, YHKG ve GÖNÜLLÜLERİNİN de aktif katılımlarının sağlanması ile birlikte sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarda etkinliğin daha da artacağı değerlendirilmektedir.Bu kapsamda Valilik ve Kaymakamlıklarımız tarafından yerel yönetimlerle gerekli koordinasyonun sağlanarak sokak hayvanlarının korunması, beslenmesine yönelik faaliyet gösteren STK, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve Gönüllüler ile işbirliğinin sağlanması, sokak hayvanlarının bulunduğu bölgeler esas alınarak yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllülerden oluşan HAYVAN BESLEME GRUPLARININ oluşturulması sivil toplum kuruluşları, yerel hayvan koruma görevlileri ve gönüllüler ile İLETİŞİM ve İŞBİRLİĞİ içerisinde çalışmalar yürütülmesi ve buna ilişkin gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini önemle arz ve rica ederim..”
TALİMATI Sayın Süleyman Soylu imzası ile 30/04/2020 tarihinde yayınlandı.
Tüm hayvan sever dostlar HAYVANLAR İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN BU GENELGEYİ dikkatle okuyunuz.
Sayın Bakan Süleyman Soylu’ya minnettarız.
Devletimize güveniyoruz.

PEKİ BİZLER NE YAPACAĞIZ?
Hemen bulunduğunuz yerde acilen Valilik ve Kaymakamlığa genelgedeki bu bölümü yazarak:
”… Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği ve ilgili diğer mevzuatlar çerçevesinde bu alandaki STK, YHKG ve GÖNÜLLÜLERİNİN de aktif katılımlarının sağlanması ile birlikte sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarda etkinliğin daha da artacağı değerlendirilmektedir.Bu kapsamda Valilik ve Kaymakamlıklarımız tarafından yerel yönetimlerle gerekli koordinasyonun sağlanarak sokak hayvanlarının korunması, beslenmesine yönelik faaliyet gösteren STK, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve Gönüllüler ile işbirliğinin sağlanması, sokak hayvanlarının bulunduğu bölgeler esas alınarak yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllülerden oluşan HAYVAN BESLEME GRUPLARININ oluşturulması sivil toplum kuruluşları, yerel hayvan koruma görevlileri ve gönüllüler ile İLETİŞİM ve İŞBİRLİĞİ içerisinde çalışmalar yürütülmesi ve buna ilişkin gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini önemle arz ve rica ederim..”
TALİMATI çerçevesinde, HAYVAN BESLEME GURUBU oluşturulmasını ve sizin de o gurupta yer alma müracaatınızı yapın.
Müracaatlarınıza nesrincitirik11@gmail.com adresimi eklerseniz ben de takibini yaparım.
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
HayKonfed
Bu sayfaları TAKİP EDİNİZ:
https://www.facebook.com/HayKonfed/
icisleri_ilave_tedbirler_genelgesi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Çankaya Belediyesi’nden Kanuna Aykırı Skandal Karar! Barınağına Gönüllü Girişini Yasakladılar.

Çankaya Belediyesi BARINAĞA GÖNÜLLÜ GİRİŞİNİ YASAKLAYARAK sınırlama getirmiştir. Barınaktaki hayvanların bilinmeze gitmemesi ve barınağın sürekli ziyarete açılması için aşağıdaki dilekceyi CİMER’den göndermelisiniz. ===================== ANKARA VALİLİĞİNE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA Çankaya

Haberler

HayKonfed Düzce Afet Bölgesindeki Hayvanlara Yardım Eli Uzattı.

HayKonfed Saha Koordinatörü ve Hayvan Hakları Eğitim Derneği Başkanı Derya Yücesan Düzce Afet Bölgesindeki hayvanlara yardım eli uzattı.. 18 Temmuz’da Düzce’de yaşanan sel felaketinde en büyük zararı gören Uğurlu, Esmahanım

Haberler

Kedi, köpek KESİP Yaptığı Dolmaya Katıp YİYEN Caninin, ”Akıl Hastanesinde TUTULMASI ” Resmi Karara Bağlandı.

Tarih: 15.05. 2019 Bu karar Tuzla Kaymakamımız, Sn. Ali Akça tarafından HayKonfed olarak tarafımıza bildirilmiştir. Sn. Kaymakamımız Ali Akça, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde özel denetim altında tutulacak olan