1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

duyurugenelge_1mysÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 1 Mayısta Başlayıp 3 gün sürecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi ayrı bir madde olarak AYRICA YER ALDI.
1. Daha önce, sahipli hayvanların sadece ikamet önü ile sınırlı olarak indirileceği kuralı ile aynı maddede yer aldığı için, “sahipsiz hayvanların da sadece ikamet önünde besleneceği” şeklinde YANLIŞ yorumlamalar olmuş, hayvan besleyenler ciddi sıkıntılar ve engellemeler yaşamışlardı.
2. HayKonfed Başkan Yardımcısı Nihal Kasa, Sn İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile defalarca görüşerek, İKAMET ÖNÜ ifadesinin yarattığı sıkıntılarını anlattı. Sn Bakan’ın duyarlı yaklaşımı ile, besleme yapan gönüllülerin yaşadıkları zorlukların tamamen giderilmesi için SOKAK HAYVANI BESLEMESİ “AYRI MADDEYE” kondu.
3. Devletimizin, bu felaketli ortamda hayvanlarımızı gündeme alması, her defasında sorunlarımızı dinleyerek hep çözüm üretmesi, aslında biz HAYVAN SEVERLERE büyük bir sorumluluk yüklüyor.
4. Beslemelerimizi TÜM KURALLARA uyarak, sosyal mesafeye dikkat ederek yapıp, YOLUMUZU GÖZLEYEN HAYVANLARIMIZI en dikkatli ve en hızlı biçimde doyurup evlerimize dönmeliyiz.
5. Hiç bir şekilde besleme yapmayan belediyelerin mülki amirlere “biz besleme yapıyoruz” diye yalan ve yanıltıcı bilgi verdiğini biliyoruz. Aynı zamanda, pek çok belediyenin koronayı fırsat bilip HIZLA TOPLAYIP YOK ETTİĞİNİ ve başka ilçelere dağa taşa ormanlara atmaya devam ettiğini biliyoruz. Devlet kurumlarımızın, bu yasa dışı belediye toplamalarını durdurmaları ve belediyelerin GÖNÜLLÜLER İLE İLETİŞİM İÇİNDE BESLEME YAPMALARI için müracaatlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
6. Zor durumda olan hayvanlarımız ve onlardan daha fazla acı çektiğini bildiğimiz değerli gönüllülerimize en azından rahatça besleme yapacak koşulları sağlayan Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve İçişleri Bakanlığı’nın duyarlı Bürokratlarına çok TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
Devletimize minnettarız.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

23-26 Nisan Tarihleri Arası Uygulanacak Sokağa Çıkma Yasakları İçin, İçişleri Bakanlığınca Genelge YAYINLANDI.

Genelgenin, ”İstisna Kapsamında Olan Kişiler” bölümünde YASAKTAN MUAF tutulan KİŞİLER tanımlanmıştır. Sokak Hayvanlarını besleyen KİŞİLER yasaktan MUAFLAR. HER YERDE BESLEME YAPABİLİR. SINIRLAMA YOK.. Evcil hayvanlarını zorunlu ihtiyaçları için çıkaracak KİŞİLER

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

81 İlin Sayın Valilerine Çağrımızdır!

Sahipsiz hayvanları gerçek anlamda besleyenler merhametli hayvan severlerdir. Sokağa çıkma yasağı günlerinde BESLEME İZNİ için baş vuran gönüllülere bu BESLEME İZNİ verilmesini talep ediyoruz.. 1. Size “Kaymakamlıklar, belediyeler, DKMP müdürlükleri

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

T.C İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu ”SOKAK HAYVANLARI GENELGESİ” için Minnettarız

Sokaklarda yaşam savaşı veren hayvanlarımız için yazılı müracaatımızı önemle dikkate alarak, hafta sonu dahil  bizlerle yoğun iletişim içinde 2 gün gibi kısa bir sürede  GENELGENİN hazırlanıp makama sunulması için çaba