1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

duyurugenelge_1mysÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 1 Mayısta Başlayıp 3 gün sürecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi ayrı bir madde olarak AYRICA YER ALDI.
1. Daha önce, sahipli hayvanların sadece ikamet önü ile sınırlı olarak indirileceği kuralı ile aynı maddede yer aldığı için, “sahipsiz hayvanların da sadece ikamet önünde besleneceği” şeklinde YANLIŞ yorumlamalar olmuş, hayvan besleyenler ciddi sıkıntılar ve engellemeler yaşamışlardı.
2. HayKonfed Başkan Yardımcısı Nihal Kasa, Sn İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile defalarca görüşerek, İKAMET ÖNÜ ifadesinin yarattığı sıkıntılarını anlattı. Sn Bakan’ın duyarlı yaklaşımı ile, besleme yapan gönüllülerin yaşadıkları zorlukların tamamen giderilmesi için SOKAK HAYVANI BESLEMESİ “AYRI MADDEYE” kondu.
3. Devletimizin, bu felaketli ortamda hayvanlarımızı gündeme alması, her defasında sorunlarımızı dinleyerek hep çözüm üretmesi, aslında biz HAYVAN SEVERLERE büyük bir sorumluluk yüklüyor.
4. Beslemelerimizi TÜM KURALLARA uyarak, sosyal mesafeye dikkat ederek yapıp, YOLUMUZU GÖZLEYEN HAYVANLARIMIZI en dikkatli ve en hızlı biçimde doyurup evlerimize dönmeliyiz.
5. Hiç bir şekilde besleme yapmayan belediyelerin mülki amirlere “biz besleme yapıyoruz” diye yalan ve yanıltıcı bilgi verdiğini biliyoruz. Aynı zamanda, pek çok belediyenin koronayı fırsat bilip HIZLA TOPLAYIP YOK ETTİĞİNİ ve başka ilçelere dağa taşa ormanlara atmaya devam ettiğini biliyoruz. Devlet kurumlarımızın, bu yasa dışı belediye toplamalarını durdurmaları ve belediyelerin GÖNÜLLÜLER İLE İLETİŞİM İÇİNDE BESLEME YAPMALARI için müracaatlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
6. Zor durumda olan hayvanlarımız ve onlardan daha fazla acı çektiğini bildiğimiz değerli gönüllülerimize en azından rahatça besleme yapacak koşulları sağlayan Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve İçişleri Bakanlığı’nın duyarlı Bürokratlarına çok TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
Devletimize minnettarız.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

DKMP Genel Müdürlükten Müjdeli Bir GENELGE. Uygulanması için Örnek Yazıyı DKMP Müdürlüklerine Yollayın

Biz genelge çıksın diye çırpındık, SİZLER DE BULUNDUĞUNUZ ŞEHRİN DKMP Müdürlüklerine yollayıp takip etmelisiniz. Tarım Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğü il müdürlükleri görevlilerinin her gün belediye bakımevini DENETLEMESİ, rapor hazırlayarak

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Yasağında BESLEME İzni için ÖNEMLİ DUYURU! BESLEME Yapanların Yasaktan Muaf Tutulmaları İçin İçişleri Bakanlığı’na Resmi Başvurumuzu Yaptık.

Görüşmelerimiz devam ediyor. Her olasılığa karşı sizler de kendi bulunduğunuz şehirlerde BESLEME İZİNLERİNİZİ almak için Vali/ Kaymakam ve DKMP Müdürlüğüne Müracaat Etmeye DEVAM EDİNİZ.. Gelişmeleri bildireceğiz… Bizleri takipte kalın.. Geçen

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Bulunduğunuz Yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir Sokağa Çıkma Yasağında, Sokaklardaki Hayvanlar İçin Size ”BESLEME İZNİ” Verilmesi” İçin Yazılı Başvurunuz.

1. En kısa zamanda bulunduğunuz yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir sokağa çıkma yasağında, bakıp doyurduğunuz sokaklardaki hayvanlar için size BESLEME İZNİ verilmesini, İsim ve TC numaranız ile