1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

duyurugenelge_1mysÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 1 Mayısta Başlayıp 3 gün sürecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi ayrı bir madde olarak AYRICA YER ALDI.
1. Daha önce, sahipli hayvanların sadece ikamet önü ile sınırlı olarak indirileceği kuralı ile aynı maddede yer aldığı için, “sahipsiz hayvanların da sadece ikamet önünde besleneceği” şeklinde YANLIŞ yorumlamalar olmuş, hayvan besleyenler ciddi sıkıntılar ve engellemeler yaşamışlardı.
2. HayKonfed Başkan Yardımcısı Nihal Kasa, Sn İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile defalarca görüşerek, İKAMET ÖNÜ ifadesinin yarattığı sıkıntılarını anlattı. Sn Bakan’ın duyarlı yaklaşımı ile, besleme yapan gönüllülerin yaşadıkları zorlukların tamamen giderilmesi için SOKAK HAYVANI BESLEMESİ “AYRI MADDEYE” kondu.
3. Devletimizin, bu felaketli ortamda hayvanlarımızı gündeme alması, her defasında sorunlarımızı dinleyerek hep çözüm üretmesi, aslında biz HAYVAN SEVERLERE büyük bir sorumluluk yüklüyor.
4. Beslemelerimizi TÜM KURALLARA uyarak, sosyal mesafeye dikkat ederek yapıp, YOLUMUZU GÖZLEYEN HAYVANLARIMIZI en dikkatli ve en hızlı biçimde doyurup evlerimize dönmeliyiz.
5. Hiç bir şekilde besleme yapmayan belediyelerin mülki amirlere “biz besleme yapıyoruz” diye yalan ve yanıltıcı bilgi verdiğini biliyoruz. Aynı zamanda, pek çok belediyenin koronayı fırsat bilip HIZLA TOPLAYIP YOK ETTİĞİNİ ve başka ilçelere dağa taşa ormanlara atmaya devam ettiğini biliyoruz. Devlet kurumlarımızın, bu yasa dışı belediye toplamalarını durdurmaları ve belediyelerin GÖNÜLLÜLER İLE İLETİŞİM İÇİNDE BESLEME YAPMALARI için müracaatlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
6. Zor durumda olan hayvanlarımız ve onlardan daha fazla acı çektiğini bildiğimiz değerli gönüllülerimize en azından rahatça besleme yapacak koşulları sağlayan Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve İçişleri Bakanlığı’nın duyarlı Bürokratlarına çok TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
Devletimize minnettarız.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesine Göre, Sokak Hayvanlarını Beslemek için Herhangi Bir Kurumdan Ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK.

HAYVAN SEVERLERİN BESLEME YAPARKEN UYMALARI GEREKEN HUSUSLAR 30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK. İsim liste soran

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında “Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar İstisna Kapsamındadır.”

 ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Bundan sonra yeni bir karar alınıncaya kadar devam edecek olan bütün “Hafta Sonları ve Hafta İçi Tüm Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” saatlerinde, daha önceki genelge ve uygulamalarda olduğu gibi

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Sahipsiz Hayvanları Besleme İzni Kesinleşti!!

Önemle Bilginize, Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu. Dün gece