İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Bakanlığın Duyarlı Yönetim Kadrosuna Minnettarız.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Bakanlığın Duyarlı Yönetim Kadrosuna Minnettarız.

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında, Genelgenin 3/j maddesinde sahipli hayvanlar için olan “ikamet önü ile sınırlı ” ifadesi, birçok kişiye sokak hayvanlarının da sadece ikamet önünde beslenebileceği sınırlamasını düşündürmektedir.
Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı öncesinde Haykonfed Başkan Yardımcısı Nihal Kasa, İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu ile bu sorunu görüştü.
Sn. Bakan Süleyman Soylu, “ikamet önü ile sınırlı” ifadesinin sadece evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar için geçerli olduğunu söylemiştir. ‘’Sokak hayvanlarını besleyecek kişilerin bu sınırlama kapsamında olmadığını’’, sokak hayvanlarına besleme yapacak kişilerin, hayvanların bulunduğu her yere giderek, besleme yapabileceklerini net olarak ifade etmiştir..
Sn. Bakan, Genelgenin 3/j maddesinde düzenlenen ‘’ikamet önü ile sınırlı’’ istisnaya yönelik oluşan bu çelişkilere açıklık getirmek için EK GENELGE hazırlattıracağını ifade etmiş ve aynı gün içerisinde de Sn. Süleyman Soylu imzası ile Valiliklere EK GENELGE yollanmıştır.Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinin 3/j maddesinde ’’sokak hayvanlarını besleyecek kişilere bir SINIRLAMA OLMADIĞINA’’ açılım yapan EK GENELGEYİ sorun yaşadığınız yerlerde görevlilere ibraz ediniz.İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, bakanlığın duyarlı yönetim kadrosuna ve tabii ki DEVLETİMİZE minnettarız.

Haykonfed

Sorun olursa bizlere ulaşın:
Nesrin Çıtırık 0 5334458803

Nihal Kasa 0 532 272 10 10
Haydar Özkan 0 506 287 71 45
Funda Bayrı Ersoy 0 532 615 43 37
Barış Şengün 0 532 343 82 40
Erman Paçalı 0 532 430 26 57 
0 532 430 26 57 — 08503049987
#sokağaçıkmayasağıbesleme
ic_isleri_ekgenelge

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığı Genelgesi Yanısıra Ankara’da 450 Gönüllüye Besleme İzni Alındı.

Değerli Arkadaşlar, Sayın içişleri bakanımız SÜLEYMAN SOYLU imzası ile yayınlanan genelge, sokak hayvanlarını besleyen gönüllü vatandaşları İSTİSNA kişiler olarak tanımladı. Devletimiz biz hayvan severlere güvenerek ve hayvanlarımızın yaşam haklarına önem

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Mavişehir’de site içerisinde yaşayan sahipsiz hayvanlar ile ilgili şikayetler başlayınca site yönetimi ile iletişime geçtik.

Mavişehir’de site içerisinde yaşayan sahipsiz hayvanlar ile ilgili şikayetler başlayınca site yönetimi ile iletişime geçtik. Karşıyaka Belediye Veteriner Müdürümüz Çağlayan İnanlı,Yerel Hayvan Koruma görevlisi Elvan Doğru’nun katılımı ile Site Yönetimi

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Saha Koordinatörümüz Derya Yücesan işbirliğiyle Sakarya DKMP müdürlüğü il ve ilçe bakımevlerinde denetlemeler yaptı.

Saha Koordinatörümüz Derya Yücesan işbirliğiyle Sakarya DKMP müdürlüğü il ve ilçe bakımevlerinde denetlemeler yaptı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bakımevinden…