İçişleri Bakanlığı Genelgesi Yanısıra Ankara’da 450 Gönüllüye Besleme İzni Alındı.

Değerli Arkadaşlar, Sayın içişleri bakanımız SÜLEYMAN SOYLU imzası ile yayınlanan genelge, sokak hayvanlarını besleyen gönüllü vatandaşları İSTİSNA kişiler olarak tanımladı. Devletimiz biz hayvan severlere güvenerek ve hayvanlarımızın yaşam haklarına önem vererek bu imkanı tanıdı. Devletimize minnettarız.
Bu izin bizlere büyük bir sorumluluk da getirdi. Devletimizin bu yasağı bizim sağlığımız için koyduğunu unutmayalım. Bütün sosyal mesafe ve bütün kurallara titizlikle uyalım. Sadece beslememiz yapıp derhal evlerimize dönelim. Gruplar halinde beslemelere çıkmamaya özen gösterelim.
Sosyal mesafenin bizim ve TOPLUM SAĞLIĞI için olduğunu unutmayalım.  Fedakarca çalışan emniyet mensuplarımızı zorda bırakmayalım. SORUN yaşadığınız durumlarda bize ulaşın.
Ankara’da 9. Bölge Müdürü Sn. Erdem Karaağaç önderliğinde HayKonfed Ankara Temsilcileri ile birlikte çalışılarak Ankara Valiliğine 450 kişiye yakın gönüllümüz için besleme izni alınmıştır. Valiliğimize, DKMP Genel Müdürlüğüne ve 9. bölge müdürlüğüne teşekkür ederiz. Bu izin sürecinde resmi kurumlarca bize YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİSİ olanların kartlarını göstererek BESLEME YAPABİLECEKLERİ söylendi.
YHKGörevliliği yine devletimizin bize kanunla verdiği büyük bir imkandır. İnşallah bu korona felaketi bittiğinde, sahada aktif çalışan, besleme yapan tüm gönüllülerimize YHKG olmak için baş vurmalarını önemle tavsiye ediyoruz.
HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Manşet

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında “Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar İstisna Kapsamındadır.”

 ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Bundan sonra yeni bir karar alınıncaya kadar devam edecek olan bütün “Hafta Sonları ve Hafta İçi Tüm Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” saatlerinde, daha önceki genelge ve uygulamalarda olduğu gibi

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 1 Mayısta Başlayıp 3 gün sürecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi ayrı bir madde olarak AYRICA YER ALDI. 1. Daha önce, sahipli hayvanların

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Yasağında BESLEME İzni için ÖNEMLİ DUYURU! BESLEME Yapanların Yasaktan Muaf Tutulmaları İçin İçişleri Bakanlığı’na Resmi Başvurumuzu Yaptık.

Görüşmelerimiz devam ediyor. Her olasılığa karşı sizler de kendi bulunduğunuz şehirlerde BESLEME İZİNLERİNİZİ almak için Vali/ Kaymakam ve DKMP Müdürlüğüne Müracaat Etmeye DEVAM EDİNİZ.. Gelişmeleri bildireceğiz… Bizleri takipte kalın.. Geçen