İçişleri Bakanlığı Genelgesi Yanısıra Ankara’da 450 Gönüllüye Besleme İzni Alındı.

Değerli Arkadaşlar, Sayın içişleri bakanımız SÜLEYMAN SOYLU imzası ile yayınlanan genelge, sokak hayvanlarını besleyen gönüllü vatandaşları İSTİSNA kişiler olarak tanımladı. Devletimiz biz hayvan severlere güvenerek ve hayvanlarımızın yaşam haklarına önem vererek bu imkanı tanıdı. Devletimize minnettarız.
Bu izin bizlere büyük bir sorumluluk da getirdi. Devletimizin bu yasağı bizim sağlığımız için koyduğunu unutmayalım. Bütün sosyal mesafe ve bütün kurallara titizlikle uyalım. Sadece beslememiz yapıp derhal evlerimize dönelim. Gruplar halinde beslemelere çıkmamaya özen gösterelim.
Sosyal mesafenin bizim ve TOPLUM SAĞLIĞI için olduğunu unutmayalım.  Fedakarca çalışan emniyet mensuplarımızı zorda bırakmayalım. SORUN yaşadığınız durumlarda bize ulaşın.
Ankara’da 9. Bölge Müdürü Sn. Erdem Karaağaç önderliğinde HayKonfed Ankara Temsilcileri ile birlikte çalışılarak Ankara Valiliğine 450 kişiye yakın gönüllümüz için besleme izni alınmıştır. Valiliğimize, DKMP Genel Müdürlüğüne ve 9. bölge müdürlüğüne teşekkür ederiz. Bu izin sürecinde resmi kurumlarca bize YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİSİ olanların kartlarını göstererek BESLEME YAPABİLECEKLERİ söylendi.
YHKGörevliliği yine devletimizin bize kanunla verdiği büyük bir imkandır. İnşallah bu korona felaketi bittiğinde, sahada aktif çalışan, besleme yapan tüm gönüllülerimize YHKG olmak için baş vurmalarını önemle tavsiye ediyoruz.
HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE Göre Besleme Serbest

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK. ÇÜNKÜ, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan GENELGEDE,

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

81 İlin Sayın Valilerine Çağrımızdır!

Sahipsiz hayvanları gerçek anlamda besleyenler merhametli hayvan severlerdir. Sokağa çıkma yasağı günlerinde BESLEME İZNİ için baş vuran gönüllülere bu BESLEME İZNİ verilmesini talep ediyoruz.. 1. Size “Kaymakamlıklar, belediyeler, DKMP müdürlükleri

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

DKMP Genel Müdürlükten Müjdeli Bir GENELGE. Uygulanması için Örnek Yazıyı DKMP Müdürlüklerine Yollayın

Biz genelge çıksın diye çırpındık, SİZLER DE BULUNDUĞUNUZ ŞEHRİN DKMP Müdürlüklerine yollayıp takip etmelisiniz. Tarım Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğü il müdürlükleri görevlilerinin her gün belediye bakımevini DENETLEMESİ, rapor hazırlayarak