Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Sahipsiz Hayvanları Besleme İzni Kesinleşti!!

Önemle Bilginize,
Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu. Dün gece sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ya ulaşıp bu sorunu anlattık.

Bugün İçişleri Bakanlığından VALİLİKLERE EK GENELGE gönderildi ve İKAMETGAH ÖNÜ ifadesinin sadece SAHİPLİ hayvanların doğal gereksinimleri için kullanıldığı, sokak hayvanlarını KAPSAMADIĞI, sokak hayvanlarının bulundukları yerlerde gönüllüler tarafından elbette tüm kurallara uyarak BESLENECEKLERİ yer aldı.

Tüm hayvan severlerin SOSYAL MESAFEYE azami dikkat göstererek, devletimizin koyduğu tüm kurallara harfiyen uyarak, en kısa zamanda beslemelerini yapıp evlerine dönerek bize olan güvenin değerini bilmeleri HAYVANLARIN YAŞAM HAKLARI açısından önem taşımaktadır.
Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya minnettarız.

Bu felaket günlerinde hayvanlarımızın yaşamlarını da önemle gündeme alan ve biz Hayvan Severlere güvenen devletimize şükran doluyuz.

Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine Besleme Yapan Gönüllülere İzin Verilmesi İçin Yazılı Resmi Bildirimde Bulunuldu.. MİNNETTARIZ..

Corona felaketi ile Türkiye’deki yüzbinlerce sahipsiz hayvan açlıktan ölümle karşı karşıya, onları doyuran gönüllüler ise çaresiz. Bu vehameti İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA tekrar bildirdik. İçişleri Bakanlığınca TÜM VALİLİKLERE besleme yapan gönüllülere İZİN

Manşet

( İVHO ) Egzotik ve Yaban Hayatı Komisyonu Bilimsel Açıklaması: ‘’Covid 19 Tedbirlerine İlişkin Kara Avcılığı ve Yaban Hayvanı Ticareti Yasaklanmalı!’’ Bu Bilimsel Görüşün Uygulanmasını Talep Ediyoruz.

Türkiye’nin en büyük Veteriner Hekimler Mesleki Kuruluşu İstanbul Veteriner Hekimler Odası ( İVHO ) Egzotik ve Yaban Hayatı Komisyonu Bilimsel Açıklaması : ‘’Covid 19 Corona tedbirlerine ilişkin Kara Avcılığı ve

Nesrin Çıtırık Mesajlar

Yeni Bir Genelge Daha! “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi”

Yeni bir “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi” ÇOK ACELE ibaresi ile yayınlandı. İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile “Sokak hayvanlarının beslenmesi için GÖNÜLLÜLER ile işbirliği yapılarak iletişim