Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Sahipsiz Hayvanları Besleme İzni Kesinleşti!!

Önemle Bilginize,
Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu. Dün gece sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ya ulaşıp bu sorunu anlattık.

Bugün İçişleri Bakanlığından VALİLİKLERE EK GENELGE gönderildi ve İKAMETGAH ÖNÜ ifadesinin sadece SAHİPLİ hayvanların doğal gereksinimleri için kullanıldığı, sokak hayvanlarını KAPSAMADIĞI, sokak hayvanlarının bulundukları yerlerde gönüllüler tarafından elbette tüm kurallara uyarak BESLENECEKLERİ yer aldı.

Tüm hayvan severlerin SOSYAL MESAFEYE azami dikkat göstererek, devletimizin koyduğu tüm kurallara harfiyen uyarak, en kısa zamanda beslemelerini yapıp evlerine dönerek bize olan güvenin değerini bilmeleri HAYVANLARIN YAŞAM HAKLARI açısından önem taşımaktadır.
Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya minnettarız.

Bu felaket günlerinde hayvanlarımızın yaşamlarını da önemle gündeme alan ve biz Hayvan Severlere güvenen devletimize şükran doluyuz.

Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Bakanlığın Duyarlı Yönetim Kadrosuna Minnettarız.

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında, Genelgenin 3/j maddesinde sahipli hayvanlar için olan “ikamet önü ile sınırlı ” ifadesi, birçok kişiye sokak hayvanlarının da sadece ikamet önünde beslenebileceği sınırlamasını düşündürmektedir. Hafta sonu uygulanan

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

81 İlin Sayın Valilerine Çağrımızdır!

Sahipsiz hayvanları gerçek anlamda besleyenler merhametli hayvan severlerdir. Sokağa çıkma yasağı günlerinde BESLEME İZNİ için baş vuran gönüllülere bu BESLEME İZNİ verilmesini talep ediyoruz.. 1. Size “Kaymakamlıklar, belediyeler, DKMP müdürlükleri

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Önemli: Genelgedeki ”İkametgah Önü” İfadesine İstinaden İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu İmzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi.

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu imzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi. EK GENELGE EKTEDİR.. Genelgedeki ”ikametgah önü” ifadesine istinaden bu sabah Sn. Süleyman Soylu ile konuştuk. Sn Bakan, sokak hayvanlarının