Önemli: Genelgedeki ”İkametgah Önü” İfadesine İstinaden İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu İmzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi.

Önemli: Genelgedeki ”İkametgah Önü” İfadesine İstinaden İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu İmzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi.

izin_genelge_soyluİçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu imzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi. EK GENELGE EKTEDİR..
Genelgedeki ”ikametgah önü” ifadesine istinaden bu sabah Sn. Süleyman Soylu ile konuştuk.

Sn Bakan, sokak hayvanlarının bulundukları yerde gönüllülerce beslenmesi için bugün Valiliklere EK GENELGE gönderileceğini söyledi.

Valiliklere gönderilen ek genelge için Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’ya TEŞEKKÜR EDERİZ.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – Haykonfed


Malumlarınız olduğu üzere 16.04.2020 tarihli ve 6879 sayılı Genelge ile 30 Büyükşehir ve Zonguldak ilinde 17.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 19.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında (hafta sonu) vatandaşların (istisnalar hariç) sokağa çıkmaları yasaklanmış ayrıca sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında olan istisnai durumlara da yer verilmiştir.
Anılan Genelgenin 3/j maddesinde düzenlenen “Küçükbaş-büyükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyetini yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar (ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydıyla) istisnası içinde yer alan “sokak hayvanlarını besleyecek” vatandaşlarımızın sokağa çıkma izinlerinin sadece ikametlerinin önü ile sınırlı olup olmadığına ilişkin sorular gelmektedir.
Anılan istisnada; “ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydı” ifadesi sadece evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar için geçerlidir. Sokak hayvanlarını besleyecek kişiler bu sınırlama kapsamında değildir.
Uygulamanın bu şekilde yürütülmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda,

Gereğini rica ederim.
Süleyman Soylu

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Nesrin Çıtırık Mesajlar

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE Göre Besleme Serbest

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK. ÇÜNKÜ, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan GENELGEDE,

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 1 Mayısta Başlayıp 3 gün sürecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi ayrı bir madde olarak AYRICA YER ALDI. 1. Daha önce, sahipli hayvanların

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığından Sahipsiz Hayvanlara Besleyen Hayvanseverlerin Yasaktan Muaf Tutulması Maddesinin Yer Aldığı Genelge Yayınlandı.

İçişleri Bakanlığından Sahipsiz hayvanlara besleme yapanların YASAKTAN MUAF TUTULMASI maddesinin YER ALDIĞI GENELGE T.C. İçişleri Bakanlığı Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile YAYINLANDI.  TÜM HAYVAN HAKKI SAVUNUCULARININ, GÖNÜLLÜLERİN hayvanlar adına