Önemli: Genelgedeki ”İkametgah Önü” İfadesine İstinaden İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu İmzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi.

Önemli: Genelgedeki ”İkametgah Önü” İfadesine İstinaden İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu İmzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi.

izin_genelge_soyluİçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu imzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi. EK GENELGE EKTEDİR..
Genelgedeki ”ikametgah önü” ifadesine istinaden bu sabah Sn. Süleyman Soylu ile konuştuk.

Sn Bakan, sokak hayvanlarının bulundukları yerde gönüllülerce beslenmesi için bugün Valiliklere EK GENELGE gönderileceğini söyledi.

Valiliklere gönderilen ek genelge için Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’ya TEŞEKKÜR EDERİZ.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – Haykonfed


Malumlarınız olduğu üzere 16.04.2020 tarihli ve 6879 sayılı Genelge ile 30 Büyükşehir ve Zonguldak ilinde 17.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 19.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında (hafta sonu) vatandaşların (istisnalar hariç) sokağa çıkmaları yasaklanmış ayrıca sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında olan istisnai durumlara da yer verilmiştir.
Anılan Genelgenin 3/j maddesinde düzenlenen “Küçükbaş-büyükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyetini yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar (ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydıyla) istisnası içinde yer alan “sokak hayvanlarını besleyecek” vatandaşlarımızın sokağa çıkma izinlerinin sadece ikametlerinin önü ile sınırlı olup olmadığına ilişkin sorular gelmektedir.
Anılan istisnada; “ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydı” ifadesi sadece evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar için geçerlidir. Sokak hayvanlarını besleyecek kişiler bu sınırlama kapsamında değildir.
Uygulamanın bu şekilde yürütülmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda,

Gereğini rica ederim.
Süleyman Soylu

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığı Genelgesi Yanısıra Ankara’da 450 Gönüllüye Besleme İzni Alındı.

Değerli Arkadaşlar, Sayın içişleri bakanımız SÜLEYMAN SOYLU imzası ile yayınlanan genelge, sokak hayvanlarını besleyen gönüllü vatandaşları İSTİSNA kişiler olarak tanımladı. Devletimiz biz hayvan severlere güvenerek ve hayvanlarımızın yaşam haklarına önem

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokaklarda ve Barınaklardaki Hayvanlarımız İçin Çırpınan Gönüllülerimiz ve Genelgeleriyle Bizlere Güç Veren Devletimizle Birlikte Başaracağız.

Önemle Bilginize: İçişleri Bakanlığı Sn Süleyman Soylu’nun imzası ile Valiliklere SOKAK HAYVANLARI genelgesi yayınladı. Valilik/ Kaymakamlıkların Tarım Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve ilgili kurum kuruluşlarla sokaklarda barınaklarda açlıkla karşı karşıya olan

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Sn. Süleyman Soylu, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay Hakkında Soruşturma Açınız..

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, ÇÖPÇÜLERİN Hayvanları YOK ETTİĞİ (!)..  Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay hk da soruşturma açınız.. Daha önce de köpekleri TOPLAYIP YOK EDEN belediye ÇÖPÇÜLERİNE YOK ETME