Sokaklarda ve Barınaklardaki Hayvanlarımız İçin Çırpınan Gönüllülerimiz ve Genelgeleriyle Bizlere Güç Veren Devletimizle Birlikte Başaracağız.

Önemle Bilginize: İçişleri Bakanlığı Sn Süleyman Soylu’nun imzası ile Valiliklere SOKAK HAYVANLARI genelgesi yayınladı. Valilik/ Kaymakamlıkların Tarım Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve ilgili kurum kuruluşlarla sokaklarda barınaklarda açlıkla karşı karşıya olan hayvanlar için koordinasyon ve çalışma yapılması talimatını verdi.
Tarım Bakanlığı da aynı şekilde genelge yayınladı. Bizler 4 hafta bu genelgeler yayınlansın diye uğraştık, son 1 haftadır da herkese adeta yalvarıyorum, “tüm kurumlara baş vurun ve genelgelerin gereğinin yerine getirilmesini ve beslenme izninizi talep edin” diyorum ama sanırım bu çok olamadı.
Gün bu gündür. Bu gün hemen Valilik, Kaymakamlık, DKMP Müdürlükleri ve Belediyelere TWİTTER, İNSTAGRAM ve FACEBOOK sayfalarından baş vurun, tel ve iletişim yazın, beslenme için İZİN talep edin.
Sıkıntılarda benim de 05334458803 telefonuma mesaj yollayın, elimizden geleni yapalım. Ayrıca nesrincitirik11@gmail.com adresime yazın.
Corona Felaketinde Mağdur Hayvanlar İçin Dayanışma sayfamızı sıkı takibe alın. Genelgeler ve tüm yazışmaları bu sayfada bulacaksınız. https://www.facebook.com/coronafelaketindehayvanlaricindayanisma/
Bu süreç daha da uzayacak ama arkamızda kanunumuz ve başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere 2 güçlü genelgemiz var, bunların gereğini Valilik ve Kaymakamlıklardan talep edeceğiz.
Sizlerle birlikte BAŞARACAĞIZ ve bu felaketli günlerden birlikte çıkacağız.
Sokaklar ve barınaklardaki milyonlarca hayvanımız için çırpınan siz mübarek gönüllülerimiz ve bize SOKAK HAYVANLARI GENELGELERİ ile güç veren DEVLETİMİZ ile birlikte BAŞARACAĞIZ.
Nesrin Çıtırık /
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

AnadoluFed,
EgeFed,
KaradenizFed,
MarmaraFed,
AkdenizFed (Kurucular Kurulu)

https://www.facebook.com/coronafelaketindehayvanlaricindayanisma/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Haydi, Bu Felaket Günlerinde DEVLETİMİZ ile EL ELE Vererek Hayvanlarımızı AÇLIKLA Gelecek KİTLESEL Ölümlerden Kurtaralım.

Bu ölüm kalım günlerinde, ağzı dili olmayan çaresiz hayvanların da YAŞAM haklarını gündeme alarak hem İçişleri Bakanlığı hem de Tarım Orman Bakanlığından 2 ayrı GENELGE yayınlayan DEVLETİMİZLE el ele vererek,

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

23-26 Nisan Tarihleri Arası Uygulanacak Sokağa Çıkma Yasakları İçin, İçişleri Bakanlığınca Genelge YAYINLANDI.

Genelgenin, ”İstisna Kapsamında Olan Kişiler” bölümünde YASAKTAN MUAF tutulan KİŞİLER tanımlanmıştır. Sokak Hayvanlarını besleyen KİŞİLER yasaktan MUAFLAR. HER YERDE BESLEME YAPABİLİR. SINIRLAMA YOK.. Evcil hayvanlarını zorunlu ihtiyaçları için çıkaracak KİŞİLER

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesine Göre, Sokak Hayvanlarını Beslemek için Herhangi Bir Kurumdan Ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK.

HAYVAN SEVERLERİN BESLEME YAPARKEN UYMALARI GEREKEN HUSUSLAR 30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK. İsim liste soran