Sokaklarda ve Barınaklardaki Hayvanlarımız İçin Çırpınan Gönüllülerimiz ve Genelgeleriyle Bizlere Güç Veren Devletimizle Birlikte Başaracağız.

Önemle Bilginize: İçişleri Bakanlığı Sn Süleyman Soylu’nun imzası ile Valiliklere SOKAK HAYVANLARI genelgesi yayınladı. Valilik/ Kaymakamlıkların Tarım Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve ilgili kurum kuruluşlarla sokaklarda barınaklarda açlıkla karşı karşıya olan hayvanlar için koordinasyon ve çalışma yapılması talimatını verdi.
Tarım Bakanlığı da aynı şekilde genelge yayınladı. Bizler 4 hafta bu genelgeler yayınlansın diye uğraştık, son 1 haftadır da herkese adeta yalvarıyorum, “tüm kurumlara baş vurun ve genelgelerin gereğinin yerine getirilmesini ve beslenme izninizi talep edin” diyorum ama sanırım bu çok olamadı.
Gün bu gündür. Bu gün hemen Valilik, Kaymakamlık, DKMP Müdürlükleri ve Belediyelere TWİTTER, İNSTAGRAM ve FACEBOOK sayfalarından baş vurun, tel ve iletişim yazın, beslenme için İZİN talep edin.
Sıkıntılarda benim de 05334458803 telefonuma mesaj yollayın, elimizden geleni yapalım. Ayrıca nesrincitirik11@gmail.com adresime yazın.
Corona Felaketinde Mağdur Hayvanlar İçin Dayanışma sayfamızı sıkı takibe alın. Genelgeler ve tüm yazışmaları bu sayfada bulacaksınız. https://www.facebook.com/coronafelaketindehayvanlaricindayanisma/
Bu süreç daha da uzayacak ama arkamızda kanunumuz ve başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere 2 güçlü genelgemiz var, bunların gereğini Valilik ve Kaymakamlıklardan talep edeceğiz.
Sizlerle birlikte BAŞARACAĞIZ ve bu felaketli günlerden birlikte çıkacağız.
Sokaklar ve barınaklardaki milyonlarca hayvanımız için çırpınan siz mübarek gönüllülerimiz ve bize SOKAK HAYVANLARI GENELGELERİ ile güç veren DEVLETİMİZ ile birlikte BAŞARACAĞIZ.
Nesrin Çıtırık /
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

AnadoluFed,
EgeFed,
KaradenizFed,
MarmaraFed,
AkdenizFed (Kurucular Kurulu)

https://www.facebook.com/coronafelaketindehayvanlaricindayanisma/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Çankaya “Sokak Hayvanları Besleme Grubu” İç İşleri Bakanı Sn Süleyman Soylu’ya Genelgeler İçin Teşekkür Etti.

Çankaya Kaymakamı Sn Hüdayar Mete Buhara’ın hayvanlar için örnek ÇALIŞMASI: İçişleri Bakanımız Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan “SOKAK HAYVANLARI İLE İLGİLİ İLAVE TEDBİRLER GENELGESİ” bağlamında Sn Kaymakam Hüdayar Mete

Manşet

Yeni Bir Genelge Daha! “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi”

Yeni bir “Sokak Hayvanları İle İlgili İlave Tedbirler Genelgesi” ÇOK ACELE ibaresi ile yayınlandı. İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile “Sokak hayvanlarının beslenmesi için GÖNÜLLÜLER ile işbirliği yapılarak iletişim

Manşet

Bulunduğunuz Yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir Sokağa Çıkma Yasağında, Sokaklardaki Hayvanlar İçin Size ”BESLEME İZNİ” Verilmesi” İçin Yazılı Başvurunuz.

1. En kısa zamanda bulunduğunuz yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir sokağa çıkma yasağında, bakıp doyurduğunuz sokaklardaki hayvanlar için size BESLEME İZNİ verilmesini, İsim ve TC numaranız ile