Sokağa Çıkma Yasaklarında Hayvanları Doyuran GÖNÜLLÜ VATANDAŞLARIN, Yasaktan MUAF Tutulması Talebimizi YOLLAYINIZ.

İçişleri Bakanımız Sn Süleyman SOYLU,

Bu felaket ortamında, açlıktan ölüme mahkum olan çaresiz hayvanlarımız da unutulmayıp “SOKAK HAYVANLARI GENELGESİ” sizin imzanız ile yayınlandı, minnettarız. Yurdun her yerinde 100 000 lerce sahipsiz hayvan, merhametli gönüllü vatandaşlarca beslenip doyurulmakta.
1. Talebimiz, olası SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINDA yayınlanan GENELGELERDE, hayvanları DOYURAN GÖNÜLLÜLERİN de YASAKTAN MUAF tutulmaları maddesinin yer almasıdır.
2. DKMP Müdürlükleri ve Kaymakamlıkların yaptıkları beslemeler, gerekli araç görevli vs yetersizliğinden dolayı hayvanların 10 000 de birine bile ulaşamamaktadır. .
3. Belediyeler ise, kısırlaştırma yapmadılar, çoğalan hayvanları ormanlara kırsala attılar, öldürdüler, başka ilçelere attılar. Bu yapıdaki belediyelerin de yakın zamana kadar öldürdükleri bu hayvanları beslemeleri tamamen fotoğraf çekip yayınlamaya yöneliktir, GÖSTERMELİKTİR.
SONUÇ OLARAK: Makamınıza olan yazılı müracaatımızda da belirttiğimiz gibi, HAYVANLARA BESLEME YAPAN GÖNÜLLÜLERİN YASAKTAN MUAF olmasının genelgelerde yer almasını talep ediyoruz.
Bizler devletimize ve size güveniyoruz, sizlerin de BESLEME YAPAN VATANDAŞLARINIZA güvenmenizi istiyoruz.

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Kanun Tanımaz Belediyeler, KORONA Felaketini Fırsata Çevirip Hayvanları YOK EDİYOR.

Kanun tanımaz rezil belediyeler, KORONA felaketini fırsata çevirip, KISIRLAŞTIRMA çalışmalarını durdurup, KÖPEKLERİ furya halinde topluyor, öldürüyor, ormanlara dağa taşa, başka şehirlere atıyorlar. Bakımevlerindeki görevlilerin büyük çoğunluğu izne ayrıldı. Barınaklarda da

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Yasağında BESLEME İzni için ÖNEMLİ DUYURU! BESLEME Yapanların Yasaktan Muaf Tutulmaları İçin İçişleri Bakanlığı’na Resmi Başvurumuzu Yaptık.

Görüşmelerimiz devam ediyor. Her olasılığa karşı sizler de kendi bulunduğunuz şehirlerde BESLEME İZİNLERİNİZİ almak için Vali/ Kaymakam ve DKMP Müdürlüğüne Müracaat Etmeye DEVAM EDİNİZ.. Gelişmeleri bildireceğiz… Bizleri takipte kalın.. Geçen

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığından Sahipsiz Hayvanlara Besleyen Hayvanseverlerin Yasaktan Muaf Tutulması Maddesinin Yer Aldığı Genelge Yayınlandı.

İçişleri Bakanlığından Sahipsiz hayvanlara besleme yapanların YASAKTAN MUAF TUTULMASI maddesinin YER ALDIĞI GENELGE T.C. İçişleri Bakanlığı Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile YAYINLANDI.  TÜM HAYVAN HAKKI SAVUNUCULARININ, GÖNÜLLÜLERİN hayvanlar adına