Sokağa Çıkma Yasaklarında Hayvanları Doyuran GÖNÜLLÜ VATANDAŞLARIN, Yasaktan MUAF Tutulması Talebimizi YOLLAYINIZ.

İçişleri Bakanımız Sn Süleyman SOYLU,

Bu felaket ortamında, açlıktan ölüme mahkum olan çaresiz hayvanlarımız da unutulmayıp “SOKAK HAYVANLARI GENELGESİ” sizin imzanız ile yayınlandı, minnettarız. Yurdun her yerinde 100 000 lerce sahipsiz hayvan, merhametli gönüllü vatandaşlarca beslenip doyurulmakta.
1. Talebimiz, olası SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINDA yayınlanan GENELGELERDE, hayvanları DOYURAN GÖNÜLLÜLERİN de YASAKTAN MUAF tutulmaları maddesinin yer almasıdır.
2. DKMP Müdürlükleri ve Kaymakamlıkların yaptıkları beslemeler, gerekli araç görevli vs yetersizliğinden dolayı hayvanların 10 000 de birine bile ulaşamamaktadır. .
3. Belediyeler ise, kısırlaştırma yapmadılar, çoğalan hayvanları ormanlara kırsala attılar, öldürdüler, başka ilçelere attılar. Bu yapıdaki belediyelerin de yakın zamana kadar öldürdükleri bu hayvanları beslemeleri tamamen fotoğraf çekip yayınlamaya yöneliktir, GÖSTERMELİKTİR.
SONUÇ OLARAK: Makamınıza olan yazılı müracaatımızda da belirttiğimiz gibi, HAYVANLARA BESLEME YAPAN GÖNÜLLÜLERİN YASAKTAN MUAF olmasının genelgelerde yer almasını talep ediyoruz.
Bizler devletimize ve size güveniyoruz, sizlerin de BESLEME YAPAN VATANDAŞLARINIZA güvenmenizi istiyoruz.

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE Göre Besleme Serbest

23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK. ÇÜNKÜ, İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan GENELGEDE,

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesine Göre, Sokak Hayvanlarını Beslemek için Herhangi Bir Kurumdan Ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK.

HAYVAN SEVERLERİN BESLEME YAPARKEN UYMALARI GEREKEN HUSUSLAR 30-31 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı GENELGESİNE göre, sokak hayvanlarını beslemek için HER HANGİ BİR KURUMDAN ayrıca İZİN ALMAYA GEREK YOK. İsim liste soran

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 1 Mayısta Başlayıp 3 gün sürecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi ayrı bir madde olarak AYRICA YER ALDI. 1. Daha önce, sahipli hayvanların