Sokağa Çıkma Yasaklarında Hayvanları Doyuran GÖNÜLLÜ VATANDAŞLARIN, Yasaktan MUAF Tutulması Talebimizi YOLLAYINIZ.

İçişleri Bakanımız Sn Süleyman SOYLU,

Bu felaket ortamında, açlıktan ölüme mahkum olan çaresiz hayvanlarımız da unutulmayıp “SOKAK HAYVANLARI GENELGESİ” sizin imzanız ile yayınlandı, minnettarız. Yurdun her yerinde 100 000 lerce sahipsiz hayvan, merhametli gönüllü vatandaşlarca beslenip doyurulmakta.
1. Talebimiz, olası SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINDA yayınlanan GENELGELERDE, hayvanları DOYURAN GÖNÜLLÜLERİN de YASAKTAN MUAF tutulmaları maddesinin yer almasıdır.
2. DKMP Müdürlükleri ve Kaymakamlıkların yaptıkları beslemeler, gerekli araç görevli vs yetersizliğinden dolayı hayvanların 10 000 de birine bile ulaşamamaktadır. .
3. Belediyeler ise, kısırlaştırma yapmadılar, çoğalan hayvanları ormanlara kırsala attılar, öldürdüler, başka ilçelere attılar. Bu yapıdaki belediyelerin de yakın zamana kadar öldürdükleri bu hayvanları beslemeleri tamamen fotoğraf çekip yayınlamaya yöneliktir, GÖSTERMELİKTİR.
SONUÇ OLARAK: Makamınıza olan yazılı müracaatımızda da belirttiğimiz gibi, HAYVANLARA BESLEME YAPAN GÖNÜLLÜLERİN YASAKTAN MUAF olmasının genelgelerde yer almasını talep ediyoruz.
Bizler devletimize ve size güveniyoruz, sizlerin de BESLEME YAPAN VATANDAŞLARINIZA güvenmenizi istiyoruz.

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Bulunduğunuz Yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir Sokağa Çıkma Yasağında, Sokaklardaki Hayvanlar İçin Size ”BESLEME İZNİ” Verilmesi” İçin Yazılı Başvurunuz.

1. En kısa zamanda bulunduğunuz yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir sokağa çıkma yasağında, bakıp doyurduğunuz sokaklardaki hayvanlar için size BESLEME İZNİ verilmesini, İsim ve TC numaranız ile

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Sahipsiz Hayvanları Besleme İzni Kesinleşti!!

Önemle Bilginize, Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu. Dün gece

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

1 – 3 Mayıs Arası Olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar” İfadesi Ayrı Bir Madde Olarak Ayrıca Yer Aldı.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 1 Mayısta Başlayıp 3 gün sürecek olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi ayrı bir madde olarak AYRICA YER ALDI. 1. Daha önce, sahipli hayvanların