Sokağa Çıkma Yasağında BESLEME İzni için ÖNEMLİ DUYURU! BESLEME Yapanların Yasaktan Muaf Tutulmaları İçin İçişleri Bakanlığı’na Resmi Başvurumuzu Yaptık.

Sokağa Çıkma Yasağında BESLEME İzni için ÖNEMLİ DUYURU! BESLEME Yapanların Yasaktan Muaf Tutulmaları İçin İçişleri Bakanlığı’na Resmi Başvurumuzu Yaptık.

icisleri_resmi_basvuru_haykonfedGörüşmelerimiz devam ediyor.
Her olasılığa karşı sizler de kendi bulunduğunuz şehirlerde BESLEME İZİNLERİNİZİ almak için Vali/ Kaymakam ve DKMP Müdürlüğüne Müracaat Etmeye DEVAM EDİNİZ..
Gelişmeleri bildireceğiz…
Bizleri takipte kalın..
Geçen Cuma gecesi, sokağa çıkma yasağı açıklandıktan sonra sabah 05.00’e kadar İçişleri Bakanlığı bürokratları ile görüşerek besleme yapan gönüllülerin bu yasaktan muaf tutulmalarını önemle talep ettik.Taleplerimizin yer aldığı müracaat yazımızın sabah saatlerinde Sn Bakana sunulduğu bilgisi bize iletildi.
Fakat, o gece yayınlanmış olan sokağa çıkma genelgesinde, HAYVAN BESLEYENLERİN  YASAKTAN MUAF tutulması yer almadığından, Sn. Bakanımız, besleme yapan hayvanseverlere İZİN verilmesi için Cumartesi Sabahı VALİLİKLERE ayrıca yazılı bir TALİMAT verdi..
Fakat bu yazılı talimata rağmen beslemelerin engellendiği bilgileri gelince, Sn. Bakanımız Süleyman Soylu ile bizzat konuşarak hafta sonu boyunca kendisine sorunları bildirdik. Sn Bakan kendisi devreye girerek ilgili kurumlara talimatlarını verdi ve bizlere tüm bu sorunlara yönelik tek tek bilgilendirme yaptı..
Başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve bakanlığın duyarlı ve merhametli yöneticileri sayesinde açlıkla ölüm kalım savaşı veren yüzbinlerce hayvan doydu…
Teşekkür ediyoruz..MİNNETTARIZ…Bundan sonraki sokağa çıkma yasaklarına yönelik önemli TALEBİMİZ; İçişleri Bakanlığınca yayınlanacak olan ”sokağa çıkma yasağı genelgelerinde”  hayvan besleyen kişilerin ”‘’istisna kapsamında olan vatandaşlar ‘’ statüsünde yer alarak MUAF tutulmaları için gerekli düzenlemelerin yapılmasıdır…
Sokağa çıkma yasağı ilan edilen günlerde, açlıkla ölüm kalım savaşı veren sahipsiz hayvanlar için  güçlü devletimizin geçtiğimiz hafta sonu olduğu gibi onları besleyen gönüllüleri bu yasaklardan muaf tutarak gerekli düzenlemeleri yapacağına inanıyoruz
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – Haykonfed
AnadoluFed
EgeFed
KaradenizFed
MarmaraFed
AkdenizFed (Kurcular Kurulu)

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Önemli: Genelgedeki ”İkametgah Önü” İfadesine İstinaden İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu İmzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi.

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu imzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi. EK GENELGE EKTEDİR.. Genelgedeki ”ikametgah önü” ifadesine istinaden bu sabah Sn. Süleyman Soylu ile konuştuk. Sn Bakan, sokak hayvanlarının

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Gönüllüler ile Hayvan Besleme Grupları Oluşturulması İçin Acilen Valilik ve Kaymakamlıklara Başvurunuz. Dilekçe Ektedir.

İçişleri Bakanlığınca sokaklarda açlıkla mücadele eden hayvanlar için YENİ yayınlanan “Sokak Hayvanları ile İlgili İlave Tedbirler’’  genelgesi gereği, “Gönüllüler ile Hayvan Besleme Gurupları” oluşturulması için acilen VALİLİK VE KAYMAKAMLIKLARA BAŞVURUNUZ.

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

81 İlin Sayın Valilerine Çağrımızdır!

Sahipsiz hayvanları gerçek anlamda besleyenler merhametli hayvan severlerdir. Sokağa çıkma yasağı günlerinde BESLEME İZNİ için baş vuran gönüllülere bu BESLEME İZNİ verilmesini talep ediyoruz.. 1. Size “Kaymakamlıklar, belediyeler, DKMP müdürlükleri