İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine Besleme Yapan Gönüllülere İzin Verilmesi İçin Yazılı Resmi Bildirimde Bulunuldu.. MİNNETTARIZ..

İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine Besleme Yapan Gönüllülere İzin Verilmesi İçin Yazılı Resmi Bildirimde Bulunuldu.. MİNNETTARIZ..

suleyman_soylu_yasal_izin_genelgesiCorona felaketi ile Türkiye’deki yüzbinlerce sahipsiz hayvan açlıktan ölümle karşı karşıya, onları doyuran gönüllüler ise çaresiz. Bu vehameti İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA tekrar bildirdik.
İçişleri Bakanlığınca TÜM VALİLİKLERE besleme yapan gönüllülere İZİN VERİLMESİ için 11.04.2020 tarihinde resmi yazılı bildirim yapıldı.
10.04.2020 tarihinde sokağa çıkma yasağının açıklanmasının ardından İçişleri Bakanı Sn.Süleyman Soylu Makamı ve diğer bakanlık yetkilileri ile telefonla görüşerek ve ayrıca resmi yazı ile besleme yapan gönüllülere yasal izin verilmesi için müracaatta bulunduk. İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine besleme yapan gönüllülere izin verilmesi için yazılı resmi bildirimde bulunuldu.. MİNNETTARIZ.
Başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve bakanlığın duyarlı ve merhametli yöneticilerine çok TEŞEKKÜR ediyoruz.
Sn.Süleyman Soylu Bakanımızın tüm hayvanseverlere iletmemiz üzere bizlere ilettiği ricası; korona süresinde mümkün olduğunca beslemelere TOPLU olarak gidilmemesidir.
Sokağa çıkma yasağı hafta sonu başladığı için ÖZEL İZNE gerek kalmadan BESLEMELERE devam edebileceklerdir. Besleme yapan tüm hayvanseverlerin, Vali / Kaymakamlıklara İZİN için başvurulmaları önemle duyurulur.
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – Haykonfed
Sorunlar için bizlere ulaşabilirsiniz..
0532 272 10 10 – 0850 304 9987
VALİLİKLERE GÖNDERİLEN YAZI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
“Değerli Valilerimiz;
Sokağa çıkma yasağı uygulanan 31 ilimizde, sokak hayvanlarının beslenmelerinin engellenmemesi ve hayatlarını sürdürebilmeleri amacı ile sokak hayvanlarını beslemek, bunlara yiyecek vermek amacı ile sokağa çıkmak isteyen daha önceden beri sokak hayvanlarını besleyen vatandaşlarımıza sadece bu amacı gerçekleştirmek için izin verilmesi hususunu rica ederim.
Süleyman Soylu / İçişleri Bakanı”

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Çankaya “Sokak Hayvanları Besleme Grubu” İç İşleri Bakanı Sn Süleyman Soylu’ya Genelgeler İçin Teşekkür Etti.

Çankaya Kaymakamı Sn Hüdayar Mete Buhara’ın hayvanlar için örnek ÇALIŞMASI: İçişleri Bakanımız Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan “SOKAK HAYVANLARI İLE İLGİLİ İLAVE TEDBİRLER GENELGESİ” bağlamında Sn Kaymakam Hüdayar Mete

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

( İVHO ) Egzotik ve Yaban Hayatı Komisyonu Bilimsel Açıklaması: ‘’Covid 19 Tedbirlerine İlişkin Kara Avcılığı ve Yaban Hayvanı Ticareti Yasaklanmalı!’’ Bu Bilimsel Görüşün Uygulanmasını Talep Ediyoruz.

Türkiye’nin en büyük Veteriner Hekimler Mesleki Kuruluşu İstanbul Veteriner Hekimler Odası ( İVHO ) Egzotik ve Yaban Hayatı Komisyonu Bilimsel Açıklaması : ‘’Covid 19 Corona tedbirlerine ilişkin Kara Avcılığı ve

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığı Genelgesi Yanısıra Ankara’da 450 Gönüllüye Besleme İzni Alındı.

Değerli Arkadaşlar, Sayın içişleri bakanımız SÜLEYMAN SOYLU imzası ile yayınlanan genelge, sokak hayvanlarını besleyen gönüllü vatandaşları İSTİSNA kişiler olarak tanımladı. Devletimiz biz hayvan severlere güvenerek ve hayvanlarımızın yaşam haklarına önem