İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine Besleme Yapan Gönüllülere İzin Verilmesi İçin Yazılı Resmi Bildirimde Bulunuldu.. MİNNETTARIZ..

İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine Besleme Yapan Gönüllülere İzin Verilmesi İçin Yazılı Resmi Bildirimde Bulunuldu.. MİNNETTARIZ..

suleyman_soylu_yasal_izin_genelgesiCorona felaketi ile Türkiye’deki yüzbinlerce sahipsiz hayvan açlıktan ölümle karşı karşıya, onları doyuran gönüllüler ise çaresiz. Bu vehameti İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA tekrar bildirdik.
İçişleri Bakanlığınca TÜM VALİLİKLERE besleme yapan gönüllülere İZİN VERİLMESİ için 11.04.2020 tarihinde resmi yazılı bildirim yapıldı.
10.04.2020 tarihinde sokağa çıkma yasağının açıklanmasının ardından İçişleri Bakanı Sn.Süleyman Soylu Makamı ve diğer bakanlık yetkilileri ile telefonla görüşerek ve ayrıca resmi yazı ile besleme yapan gönüllülere yasal izin verilmesi için müracaatta bulunduk. İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine besleme yapan gönüllülere izin verilmesi için yazılı resmi bildirimde bulunuldu.. MİNNETTARIZ.
Başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve bakanlığın duyarlı ve merhametli yöneticilerine çok TEŞEKKÜR ediyoruz.
Sn.Süleyman Soylu Bakanımızın tüm hayvanseverlere iletmemiz üzere bizlere ilettiği ricası; korona süresinde mümkün olduğunca beslemelere TOPLU olarak gidilmemesidir.
Sokağa çıkma yasağı hafta sonu başladığı için ÖZEL İZNE gerek kalmadan BESLEMELERE devam edebileceklerdir. Besleme yapan tüm hayvanseverlerin, Vali / Kaymakamlıklara İZİN için başvurulmaları önemle duyurulur.
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – Haykonfed
Sorunlar için bizlere ulaşabilirsiniz..
0532 272 10 10 – 0850 304 9987
VALİLİKLERE GÖNDERİLEN YAZI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
“Değerli Valilerimiz;
Sokağa çıkma yasağı uygulanan 31 ilimizde, sokak hayvanlarının beslenmelerinin engellenmemesi ve hayatlarını sürdürebilmeleri amacı ile sokak hayvanlarını beslemek, bunlara yiyecek vermek amacı ile sokağa çıkmak isteyen daha önceden beri sokak hayvanlarını besleyen vatandaşlarımıza sadece bu amacı gerçekleştirmek için izin verilmesi hususunu rica ederim.
Süleyman Soylu / İçişleri Bakanı”

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sn. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hayvanlara İmdat Eli Grubu Oluşturulsun”

ÖLÜM KALIM SAVAŞINDAKİ HAYVANLARA DESTEK İÇİN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA YAZIYA KATILIM SAĞLAYINIZ, BU YAZIYI VALİ VE KAYMAKAMLARA DA YOLLAYINIZ. Kanun tanımaz belediyelerce atılan on binlerce hayvanın bulunduğu ve şimdi de giriş

Nesrin Çıtırık Mesajlar

Sokaklarda ve Barınaklardaki Hayvanlarımız İçin Çırpınan Gönüllülerimiz ve Genelgeleriyle Bizlere Güç Veren Devletimizle Birlikte Başaracağız.

Önemle Bilginize: İçişleri Bakanlığı Sn Süleyman Soylu’nun imzası ile Valiliklere SOKAK HAYVANLARI genelgesi yayınladı. Valilik/ Kaymakamlıkların Tarım Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve ilgili kurum kuruluşlarla sokaklarda barınaklarda açlıkla karşı karşıya olan

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Önemli: Genelgedeki ”İkametgah Önü” İfadesine İstinaden İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu İmzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi.

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu imzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi. EK GENELGE EKTEDİR.. Genelgedeki ”ikametgah önü” ifadesine istinaden bu sabah Sn. Süleyman Soylu ile konuştuk. Sn Bakan, sokak hayvanlarının