İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine Besleme Yapan Gönüllülere İzin Verilmesi İçin Yazılı Resmi Bildirimde Bulunuldu.. MİNNETTARIZ..

İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine Besleme Yapan Gönüllülere İzin Verilmesi İçin Yazılı Resmi Bildirimde Bulunuldu.. MİNNETTARIZ..

suleyman_soylu_yasal_izin_genelgesiCorona felaketi ile Türkiye’deki yüzbinlerce sahipsiz hayvan açlıktan ölümle karşı karşıya, onları doyuran gönüllüler ise çaresiz. Bu vehameti İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA tekrar bildirdik.
İçişleri Bakanlığınca TÜM VALİLİKLERE besleme yapan gönüllülere İZİN VERİLMESİ için 11.04.2020 tarihinde resmi yazılı bildirim yapıldı.
10.04.2020 tarihinde sokağa çıkma yasağının açıklanmasının ardından İçişleri Bakanı Sn.Süleyman Soylu Makamı ve diğer bakanlık yetkilileri ile telefonla görüşerek ve ayrıca resmi yazı ile besleme yapan gönüllülere yasal izin verilmesi için müracaatta bulunduk. İçişleri Bakanlığınca 11.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine besleme yapan gönüllülere izin verilmesi için yazılı resmi bildirimde bulunuldu.. MİNNETTARIZ.
Başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve bakanlığın duyarlı ve merhametli yöneticilerine çok TEŞEKKÜR ediyoruz.
Sn.Süleyman Soylu Bakanımızın tüm hayvanseverlere iletmemiz üzere bizlere ilettiği ricası; korona süresinde mümkün olduğunca beslemelere TOPLU olarak gidilmemesidir.
Sokağa çıkma yasağı hafta sonu başladığı için ÖZEL İZNE gerek kalmadan BESLEMELERE devam edebileceklerdir. Besleme yapan tüm hayvanseverlerin, Vali / Kaymakamlıklara İZİN için başvurulmaları önemle duyurulur.
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – Haykonfed
Sorunlar için bizlere ulaşabilirsiniz..
0532 272 10 10 – 0850 304 9987
VALİLİKLERE GÖNDERİLEN YAZI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
“Değerli Valilerimiz;
Sokağa çıkma yasağı uygulanan 31 ilimizde, sokak hayvanlarının beslenmelerinin engellenmemesi ve hayatlarını sürdürebilmeleri amacı ile sokak hayvanlarını beslemek, bunlara yiyecek vermek amacı ile sokağa çıkmak isteyen daha önceden beri sokak hayvanlarını besleyen vatandaşlarımıza sadece bu amacı gerçekleştirmek için izin verilmesi hususunu rica ederim.
Süleyman Soylu / İçişleri Bakanı”

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Durma Harekete Geç ! Belediyelerden Talep Edelim.

DURMA HAREKETE GEÇ! Corona Felekati ile her yer KAPANDI! Sokaklardaki sahipsiz hayvanlar ve onlara bakan gönüllülerin yemek ve gıda bulma imkanları SIFIRLANDI! Belediyelerden TALEP EDELİM: GÖNÜLLÜLER ile iletişim içinde hergün

Manşet

DKMP Genel Müdürlükten Müjdeli Bir GENELGE. Uygulanması için Örnek Yazıyı DKMP Müdürlüklerine Yollayın

Biz genelge çıksın diye çırpındık, SİZLER DE BULUNDUĞUNUZ ŞEHRİN DKMP Müdürlüklerine yollayıp takip etmelisiniz. Tarım Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğü il müdürlükleri görevlilerinin her gün belediye bakımevini DENETLEMESİ, rapor hazırlayarak

Manşet

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Bakanlığın Duyarlı Yönetim Kadrosuna Minnettarız.

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında, Genelgenin 3/j maddesinde sahipli hayvanlar için olan “ikamet önü ile sınırlı ” ifadesi, birçok kişiye sokak hayvanlarının da sadece ikamet önünde beslenebileceği sınırlamasını düşündürmektedir. Hafta sonu uygulanan