Bulunduğunuz Yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir Sokağa Çıkma Yasağında, Sokaklardaki Hayvanlar İçin Size ”BESLEME İZNİ” Verilmesi” İçin Yazılı Başvurunuz.

1. En kısa zamanda bulunduğunuz yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir sokağa çıkma yasağında, bakıp doyurduğunuz sokaklardaki hayvanlar için size BESLEME İZNİ verilmesini, İsim ve TC numaranız ile kendi adresinizi ve besleme doyurma yapacağınız sokak, mahal veya yerleri yazarak” izin isteyin.
2. Bu dilekçeyi mail ile, faks ile veya imkanınız varsa bizzat giderek bu üç kuruma da verin. Ayrıca CİMER e de mutlaka yazın. Kurumların facebook, twitter ve instagram adreslerine de yazın. Her üç kurumdan da telefonla da takip edin. Eğer beslemelerinize araç ile gidiyorsanız, aracın plakasını da yazın. İşyerinizde baktığınız hayvanlar var ise, oranın da adresini durumu anlatarak yazın.
3. Sosyal Medya’da giremeyenlere bunu duyurun.
4. Eğer valilikten sizlere Kaymakamlık, Belediye ve DKMP besleme yapıyor cevabı gelirse, onların yaptıkları beslemelerin hayvanların 10 000 de birine bile ulaşmadığını anlatın. Sokaklardaki 10 000 lerce hayvanı bu kurumların göstermelik beslemeleri ile doyuramayacaklarını ANLATIN.
Tüm başvurularınıza  İçişleri Bakanlığının SOKAK HAYVANLARI GENELGESİ yayınladığını mutlaka yazın.
5. Maillerinize, nesrincitirik11@gmail.com
adresini de eklerseniz biz de takibe alırız. Her şehirdeki STK ların da, Valilikler ile irtibata geçip bu müracaatları takip etmesi gerekli.
6. Bizler de 81 ilin Valisine GENELGEYİ eke koyarak MÜRACAAT EDEN GÖNÜLLÜLERE BESLEME İZNİ VERİLMESİ İÇİN AYRICA MÜRACAAT EDECEĞİZ.
GÜN YARDIMLAŞMA günüdür. DUYAN duymayana, bilen bilmeyene iletsin.
Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.
HayKonfed /
AnadoluFed /
EgeFed /
KaradenizFed /
MarmaraFed /
AkdenizFed (Kurucular Kurulu)
0532 272 1010 / 05334458803
NOT: Yazışmalarımızı Corona Felaketinde Mağdur Hayvanlar İçin Dayanışma facebook sayfasından takip ediniz. https://www.facebook.com/coronafelaketindehayvanlaricindayanisma/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Nesrin Çıtırık Mesajlar

“Şehir Hayvanları” Olarak İsimlendirdiğimiz Kedi ve Köpekleri Sokaklarda, Caddelerde, Parklarda Kısaca Kamuya Açık Alanlarda Beslerken, Bazı ZORBA İnsanların “Darpına, Hakaretine, Şiddetine” Maruz Kalan Hayvanseverlere Yasal Bilgilendirmedir:

“Şehir Hayvanları” olarak isimlendirdiğimiz kedi ve köpekleri sokaklarda, caddelerde, parklarda yani kısaca kamuya açık alanlarda beslerken, bazı ZORBA insanların “darpına, hakaretine, şiddetine” maruz kalan hayvanseverlere yasal bilgilendirmedir: 1. Aplikasyon adıyla

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında “Sokak Hayvanlarını Besleyecek Olanlar İstisna Kapsamındadır.”

 ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Bundan sonra yeni bir karar alınıncaya kadar devam edecek olan bütün “Hafta Sonları ve Hafta İçi Tüm Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” saatlerinde, daha önceki genelge ve uygulamalarda olduğu gibi

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Bakanlığın Duyarlı Yönetim Kadrosuna Minnettarız.

Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında, Genelgenin 3/j maddesinde sahipli hayvanlar için olan “ikamet önü ile sınırlı ” ifadesi, birçok kişiye sokak hayvanlarının da sadece ikamet önünde beslenebileceği sınırlamasını düşündürmektedir. Hafta sonu uygulanan