Bulunduğunuz Yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir Sokağa Çıkma Yasağında, Sokaklardaki Hayvanlar İçin Size ”BESLEME İZNİ” Verilmesi” İçin Yazılı Başvurunuz.

1. En kısa zamanda bulunduğunuz yerde Valilik, Kaymakamlık ve DKMP Müdürlüklerine “Olası bir sokağa çıkma yasağında, bakıp doyurduğunuz sokaklardaki hayvanlar için size BESLEME İZNİ verilmesini, İsim ve TC numaranız ile kendi adresinizi ve besleme doyurma yapacağınız sokak, mahal veya yerleri yazarak” izin isteyin.
2. Bu dilekçeyi mail ile, faks ile veya imkanınız varsa bizzat giderek bu üç kuruma da verin. Ayrıca CİMER e de mutlaka yazın. Kurumların facebook, twitter ve instagram adreslerine de yazın. Her üç kurumdan da telefonla da takip edin. Eğer beslemelerinize araç ile gidiyorsanız, aracın plakasını da yazın. İşyerinizde baktığınız hayvanlar var ise, oranın da adresini durumu anlatarak yazın.
3. Sosyal Medya’da giremeyenlere bunu duyurun.
4. Eğer valilikten sizlere Kaymakamlık, Belediye ve DKMP besleme yapıyor cevabı gelirse, onların yaptıkları beslemelerin hayvanların 10 000 de birine bile ulaşmadığını anlatın. Sokaklardaki 10 000 lerce hayvanı bu kurumların göstermelik beslemeleri ile doyuramayacaklarını ANLATIN.
Tüm başvurularınıza  İçişleri Bakanlığının SOKAK HAYVANLARI GENELGESİ yayınladığını mutlaka yazın.
5. Maillerinize, nesrincitirik11@gmail.com
adresini de eklerseniz biz de takibe alırız. Her şehirdeki STK ların da, Valilikler ile irtibata geçip bu müracaatları takip etmesi gerekli.
6. Bizler de 81 ilin Valisine GENELGEYİ eke koyarak MÜRACAAT EDEN GÖNÜLLÜLERE BESLEME İZNİ VERİLMESİ İÇİN AYRICA MÜRACAAT EDECEĞİZ.
GÜN YARDIMLAŞMA günüdür. DUYAN duymayana, bilen bilmeyene iletsin.
Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.
HayKonfed /
AnadoluFed /
EgeFed /
KaradenizFed /
MarmaraFed /
AkdenizFed (Kurucular Kurulu)
0532 272 1010 / 05334458803
NOT: Yazışmalarımızı Corona Felaketinde Mağdur Hayvanlar İçin Dayanışma facebook sayfasından takip ediniz. https://www.facebook.com/coronafelaketindehayvanlaricindayanisma/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Çankaya “Sokak Hayvanları Besleme Grubu” İç İşleri Bakanı Sn Süleyman Soylu’ya Genelgeler İçin Teşekkür Etti.

Çankaya Kaymakamı Sn Hüdayar Mete Buhara’ın hayvanlar için örnek ÇALIŞMASI: İçişleri Bakanımız Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan “SOKAK HAYVANLARI İLE İLGİLİ İLAVE TEDBİRLER GENELGESİ” bağlamında Sn Kaymakam Hüdayar Mete

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Durma Harekete Geç ! Belediyelerden Talep Edelim.

DURMA HAREKETE GEÇ! Corona Felekati ile her yer KAPANDI! Sokaklardaki sahipsiz hayvanlar ve onlara bakan gönüllülerin yemek ve gıda bulma imkanları SIFIRLANDI! Belediyelerden TALEP EDELİM: GÖNÜLLÜLER ile iletişim içinde hergün

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Sahipsiz Hayvanları Besleme İzni Kesinleşti!!

Önemle Bilginize, Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu. Dün gece