81 İlin Sayın Valilerine Çağrımızdır!

Sahipsiz hayvanları gerçek anlamda besleyenler merhametli hayvan severlerdir. Sokağa çıkma yasağı günlerinde BESLEME İZNİ için baş vuran gönüllülere bu BESLEME İZNİ verilmesini talep ediyoruz..
1. Size “Kaymakamlıklar, belediyeler, DKMP müdürlükleri besleme yapıyor” diye verilen gerçek olmayan bilgilere lütfen inanmayınız. Hangi Kaymakamlık, hangi DKMP Müdürlüğü, kendi asli görevi olmayan bu on binlerce hayvanı düzenli besleyecek DEVASA bütçeyi, her şehir için asgari 20-30 kişilik tam zamanlı çalışacak ekibi, 10 larca ARACI hemen BULACAK?
2. KISIRLAŞTIRMA YAPMAYARAK bu hayvanların milyonlarca artmasının ana sorumlusu olan, kimini de toplayıp öldüren dağa taşa atan başka ilçelere atan, barınaklarda açlıkla öldüren BELEDİYELER Mİ BESLEME YAPACAK?
Sayın Valilerimiz,
Bizler, devletimizin yasakları bizim sağlığımız için koyduğunu biliyoruz, ama hayvanlarımız da açlığa mahkum OLMASIN diye yasak günlerinde sokağa BESLEME İZİNLERİMİZ ile çıkmak istiyoruz. Siz sayın valilerimize güveniyoruz, devletimize güveniyoruz.
Bu izni de İçişleri Bakanlığının SOKAK HAYVANLARI GENELGESİNİN son paragrafının gereği olarak yüksek makamınızdan talep ediyoruz.

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

İçişleri Bakanlığından Sahipsiz Hayvanlara Besleyen Hayvanseverlerin Yasaktan Muaf Tutulması Maddesinin Yer Aldığı Genelge Yayınlandı.

İçişleri Bakanlığından Sahipsiz hayvanlara besleme yapanların YASAKTAN MUAF TUTULMASI maddesinin YER ALDIĞI GENELGE T.C. İçişleri Bakanlığı Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile YAYINLANDI.  TÜM HAYVAN HAKKI SAVUNUCULARININ, GÖNÜLLÜLERİN hayvanlar adına

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelesinde, Sokak Hayvanlarını Besleyenler İzin Kapsamına Alındı.

Genelgenin “MADDE 3. İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN KİŞİLER” Maddesinde j bendinde “Büyükbaş küçükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyeti yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydı ile evcil

Şikayet ve Talep

Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “Sokak Hayvanlarını Bekleyenler” Ayrı Bir Madde Olarak ( j ) Bendinde Yer Aldı.

Sayın Valiler ve Kaymakamlarımız, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde “SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLER” ayrı bir madde olarak ( j ) bendinde yer aldı. Burada bir izin, müracaat veya listede isim gibi bir