Sn. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hayvanlara İmdat Eli Grubu Oluşturulsun”

Sn. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hayvanlara İmdat Eli Grubu Oluşturulsun”

besleme_corona_izinÖLÜM KALIM SAVAŞINDAKİ HAYVANLARA DESTEK İÇİN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA YAZIYA KATILIM SAĞLAYINIZ, BU YAZIYI VALİ VE KAYMAKAMLARA DA YOLLAYINIZ.

Kanun tanımaz belediyelerce atılan on binlerce hayvanın bulunduğu ve şimdi de giriş yasağı konan ormanlar, kırsal alanlar, doğal alanlar ve sokaklarda yaşam mücadelesi veren hayvanlar AÇLIKTAN ÖLÜMLERE mahkum oldular. Korona virüse karşı alınan önlemler çerçevesinde hayvan severlerin de sokağa çıkmaları sınırlanmış ve yasaklanmıştır. Eğer İçişleri bakanlığını ve valilikleri bir düzenleme ile GÖNÜLLÜLERE İZİN verilmesi için harekete geçirmez isek, hayvanlar için TOPLU ÖLÜMLER kapıda.
Bu nedenle, İçişleri Bakanlığına müracaatımıza herkes katılım sağlasın ve bu yazıyı kendi bulunduğu şehirdeki valilik makamına da ayrıca yollasın.
Yazıyı dikkatle okuyun. Basın kuruluşlarına da yollayın.
Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı.
_____________

Dağıtım: Cimer, TBMM Başkanlığı, İl Valilikleri

İÇİŞLERİ BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU,
Ülkemizin ve dünyamızın zor günlerden geçtiğini biliyoruz. İnsan yaşamları tehlike altında. Fakat buna paralel olarak bu dünyayı paylaştığımız en yakın komşularımız olan SOKAK HAYVANLARI da AÇLIKTAN TOPLU ÖLÜMLER ile burun buruna.
Belediyelerin yıllarca yasa tanımaz uygulamalar ile hayvanları attığı ve dolayısı ile 10 binlerce hayvanın tamamen gönüllü desteği ile yemek bulabildiği ormanlar, kırsal alanlar, doğal alanlara ve daha başka bazı alanlara girişler yasaklandı. Oralardaki hayvanlar ÖLMEYE mahkum..
Bütün lokantalar, yemek sağlayan iş yerleri, kafeler kapandığı için oralardaki artıklar ile karınları doyan binlerce gariban kedi ve köpek de artık YEMEK BULAMIYOR.
Bu hayvanları doyurmak için fedakarca çabalayan gönüllülerin de genel önlemler içinde sokağa çıkmaları sınırlandı veya yasaklandı.
SONUÇ VE İSTEM:
2004 Yılında bütün Dünya’ya örnek olarak Hayvanları Koruma Kanunu’nu çıkartan güçlü devletimizin, bu felaket günlerinde de yine Dünya’ya ÖRNEK UYGULAMALAR yapmasını bekliyoruz.
Bu bağlamda tüm şehirlerde Vali/ Kaymakamlara bağlı olarak DKMP Doğa Koruma Milli Parklar İl Müdürlüğü, Belediyeler ve Hayvan Hakları STK ları ile birlikte “HAYVANLAR İÇİN İMDAT ELİ GURUBU” oluşturarak, açlığa mahkum hayvanlara yardım için düzenlemeler yapmasını ve bu hayvanlara bakan STK üyeleri, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve cefakar gönüllülere kuralları dahilinde ÖZEL İZİNLER sağlamasını talep ediyoruz.
Devletimizin bu gariban hayvanları AÇLIKTAN ÖLÜMLERE mahkum etmeyeceğine inanıyor, müracaatımıza ilişkin 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini müsaadelerinize saygılarımızla arz ediyoruz.
TC İSİM İLETİŞİM
=======================

Adresler:
TWİTTER:
@BY @AvOzlemZengin @MustafaYel59 @RTErdogan
@kilicdarogluk @AkkayaSalih
@aksehir_bld @mehmetozhaseki @KonyaValisiAli
@nihalerkoc06 @yunuskilic36 @Akparti @EmineErdogan
@TBMMGenelKurulu @YoncaEvcimik @MBarisSengun
@Sabah @yeniakit @Konya8Bolge @hasandogan
@turgev @akgenclikaksehr @Cardakoglu42
@akpartiaksehir @jsarieroglu @aksehirtso
@Akkadinaksehir @sabrikocabas @42Turk @hlylcn @dortayaklisehir @Aksam @stargazete @KonyaDKMP @Hurriyet @ZehraZumrutS @murat_kurum @ikalin1 @IsmailUzmez42 @MilliParklar_D @MustafaYel59 @mustafaaksutr @ahmethc

MAİL ADRESLERİ:

suleymansoylu.ofis@gmail.com, bakanyrd.mince@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.mersoy@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.icatakli@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.tserdil@icisleri.gov.tr, sti@icisleri.gov.tr,
bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr,
yerelyonetimler@csb.gov.tr,
mustesarlik@icisleri.gov.tr, illeridaresi@icisleri.gov.tr,
teftis@icisleri.gov.tr, basin@icisleri.gov.tr,
icdenetim@icisleri.gov.tr, bhim@egm.gov.tr,
mahalli.bilgiedinme@icisleri.gov.tr,
islemler.illeridaresi@icisleri.gov.tr
mustafa.sentop@tbmm.gov.tr, kumbuzoglu@tbmm.gov.tr,
akif.hamzacebi@tbmm.gov.tr,
ibrahimozden.kaboglu@tbmm.gov.tr,
rumeysa.kadak@tbmm.gov.tr,
canan.kalsin@tbmm.gov.tr, erol.kaya@tbmm.gov.tr,
tulay.kaynarca@tbmm.gov.tr, akifcagataykilic@tbmm.gov.tr,
mehmetdogan.kubat@tbmm.gov.tr,
mehmet.mus@tbmm.gov.tr, sibel.ozdemir@tbmm.gov.tr,
bekir.pakdemirli@tarimorman.gov.tr, dkmp@tarimorman.gov.tr, ozeratac35@gmail.com, akifozkaldi@ormansu.gov.tr,
tarimorman.okm@tarimorman.gov.tr, gida.bakanozelburo@tarim.gov.tr, dkmp@ormansu.gov.tr, mustafabulut@tarimorman.gov.tr,
muhammed.colak@tarimorman.gov.tr, hasan.kanca@tarimorman.gov.tr, erdem.ismetoglu@tarimorman.gov.tr, dkmp@tarimorman.gov.tr, hayvanhaklari@tarimorman.gov.tr,

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

81 İlin Sayın Valilerine Çağrımızdır!

Sahipsiz hayvanları gerçek anlamda besleyenler merhametli hayvan severlerdir. Sokağa çıkma yasağı günlerinde BESLEME İZNİ için baş vuran gönüllülere bu BESLEME İZNİ verilmesini talep ediyoruz.. 1. Size “Kaymakamlıklar, belediyeler, DKMP müdürlükleri

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Önemli: Genelgedeki ”İkametgah Önü” İfadesine İstinaden İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu İmzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi.

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu imzası ile Valiliklere EK GENELGE Gönderildi. EK GENELGE EKTEDİR.. Genelgedeki ”ikametgah önü” ifadesine istinaden bu sabah Sn. Süleyman Soylu ile konuştuk. Sn Bakan, sokak hayvanlarının

CORONA Hayvanlar İçin Dayanışma

Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Sahipsiz Hayvanları Besleme İzni Kesinleşti!!

Önemle Bilginize, Sokağa çıkma yasağına ilişkin GENELGEDE sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler İSTİSNA KİŞİLER kapsamına alınmıştı. Fakat sanki sokak hayvanlarını beslemeler sadece ikametgah önünde olacak gibi bir algı oluşmuştu. Dün gece