Belediyeler Coronayı Fırsat Bilerek Gönüllü Denetimden Kaçmak İçin Barınaklara ZİYARETÇİ YASAĞI Getirdiler

Belediyeler Coronayı fırsat bilerek barınaklardaki görevlileri izne yolladılar sadece birkaç nöbetçi bıraktılar.Gönüllü denetimden kaçmak için de ilk iş barınaklara ZİYARETÇİ YASAĞI getirdiler..
100 lerce hayvanın bulunduğu ve bu hayvanların bakımı için 20-30 bakıcının çalıştığı barınaklarda bile şuanda birkaç nöbetçi bırakılarak hayvanlar açlık ve hastalıkla ölüme terk ediliyor. Barınaklarda zaten kötü olan koşullar şimdi hepten ÖLÜMCÜL duruma geldi. Belediyeler,  Barınaklarda yaşanan vahşeti ve açlıktan susuzluktan ölmüş hayvanları ve muhtemel öldürmeleri gönüllüler görmesin diye ilk iş BArınaklara ZİYARET YASAĞI koydular.
Belediyeler GÖNÜLLÜ DENETİMİNDEN kaçarak hem sokaklardaki hayvanları dağa taşa başka ilçelere atarak yok ediyor hem de barınaklardaki hayvanları öldürüyorlar.

Başta İzmir ilçeleri olmak üzere pek çok belediye son günlerde yoğun toplamalara başladı…İnsan olarak ölüm korkusunu acıyı bu kadar yoğun yaşadığımız bir dönemde bile maalesef belediye vahşetleri durmuyor.
Bu durumda, BELEDİYE VAHŞETİNE karşı devlet kurumlarını harekete geçirmemiz gerekiyor du ki Cuma günü Tarım Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğü tarafından Belediye bakımevlerinin Korona Sürecinde belediye barınaklarının HERGÜN DENETLENMESİ için Bölge ve İl Müdürlüklerine çok önemli bir GENELGE YAYINLADI.

Bu genelgede; barınakların HERGÜN denetlenerek, barınaktaki mevcut hayvan sayısı, hayvanların genel durumları, tedavi ve bakımlarının devam ettirilmekte olup olmadığı, yeterli seviyede besleme yapılıp yapılmadığı, denetim sırasında bakımevinde bulunan Veteriner hekim ve bakıcı sayısının tespit edilip ayrıca fotoğraflanarak GÜNLÜK RAPOR tutulması ve tutulacak olan bu raporların günlük olarak DKMP Genel Müdürlüğe yollanması talimatları yer alıyor.

Türkiye çapında tüm sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerden gelen talepleri dikkate alarak, yasayı uygulayıp bu önemli genelgeyi yayınlayan Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğüne, Sn. Genel Müdür İsmail Üzmez ve Genel Müdür yardımcılarına ve tüm ekibine ve bu genelgeyi uygulatacak olan Bölge Müdürlüğü ve İl Müdürlüklerine şimdiden teşekkür ediyoruz.

HayKonfed / MarmaraFed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA DKMP Belediye Denetimleri

Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” Seminerinin ONLİNE Olarak Yapılması İçin 15.01.2021 Tarihinde Genelge Yayınladı.

Pandemi sürecinde Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” seminerinin ONLİNE olarak yapılması için 15.01.2021 tarihinde GENELGE YAYINLADI.Bölge Müdürlükleri bu konuda bilgilendirildi. Başvurular ve gerekli belgeler E-POSTA