Koronavirüs Karantina Sürecinde DKMP İl Müdürlüklerinin Düzenli Olarak Belediye Bakımevlerini Denetlemeleri ve Denetim Raporlarını Kamuoyu ve Gönüllülere Duyurmalarını Talep Ediyoruz.

Koronavirüs Karantina Sürecinde DKMP İl Müdürlüklerinin Düzenli Olarak Belediye Bakımevlerini Denetlemeleri ve Denetim Raporlarını Kamuoyu ve Gönüllülere Duyurmalarını Talep Ediyoruz.

dkmplerin_bakimevlerini_denetlemesi_talebiKatliamcı rezil belediyeler, bakımevlerindeki GÖREVLİ sayısını en aza indirdiler. Zaten kötü olan koşullar şimdi ÖLÜMCÜL duruma geldi. Barınaklarda yaşanan vahşeti ve açlıktan susuzluktan ölmüş hayvanları ve muhtemel öldürmeleri gönüllüler görmesin diye ilk iş BAKIMEVLERİNE ZİYARET YASAĞI koydular. Bu reziller aynı zamanda toplamalara devam ediyorlar ve toplanan hayvanların barınağa gidip gitmediğinin de sorgulanmasını istemiyorlar.
Allah korkusu taşımayan başkanlarının kasaları boşalttığı belediye denen kurumlardan AHLAKİ ve VİCDANİ duruş zaten beklemiyoruz. Onların zenginleşmesine imkan veren OY VEREN vatandaş karşısında TAKLA ATAN YAĞCILIKTAN NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRAN bu başkanlar bizzat topla ve yok et emrini veriyorlar.
Bu durumda, devlet kurumlarını BELEDİYE VAHŞETİNE karşı harekete geçirmemiz gerek.
DKMP İl Müdürlüklerinin BARINAKLARI KORONA KARANTİNA sürecinde düzenli olarak denetlemesini Valilik ve DKMP Müdürlüklerine bizzat yazarak talep edelim. Sosyal medya sayfalarına girip uyaralım ve bu yazının linkini yorumlara yapıştıralım, basın ile de paylaşalım.
Barınakların YHKGörevlileri ve STK üyelerine açık olması için ikinci bir yazı ile VALİLİKLERE müracaat örnek yazıyı sizinle paylaşacağız. Ek bilgi olarak, 65 yaş üstü gönüllülerin dışarıda besleme yapması için İZİN PROSEDÜRÜNÜ de bakanlık ile görüşerek netleştirmeye çalışıyoruz.

Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı

ÖRNEK YAZI
===========================

KONU: DKMP İl Müdürlüklerinin düzenli olarak belediye bakımevlerini denetlemeleri ve denetim raporlarını kamuoyu ve gönüllülere duyurmaları hk.
YASAL DAYANAK: Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği yasal hükümleri

VALİLİK YÜKSEK MAKAMINA
DKMP Bölge ve İl Müdürlüğüne
Barınaklarda yaşanan vahşeti ve açlıktan susuzluktan ölmüş hayvanları ve muhtemel öldürmeleri biz gönüllüler görmeyelim diye belediye BAKIMEVİNE ZİYARET YASAĞI koydu.
Doğa Koruma İl Müdürlüğü görevlilerinin, bakımevini aşağıdaki hususlara öncelik ve önem vererek düzenli olarak denetlemesini talep ediyoruz:
1. Bakımevinde halen kaç hayvan var? Kaç veteriner hekim, kaç yardımcı görevli, kaç bakıcı var?
2. Yemek veya mama nereden temin ediliyor, günde kaç kez veriliyor?
3. Bakımevindeki yaralanmalar ve hastalıklara hangi hekim bakıyor? Devam eden tedavileri kim sağlıyor?
4. Dışarıda acil yaralı ihbarlarında bu hayvanları almaya kim gidiyor ve bu hayvanlara müdahaleyi hangi veteriner hekim yapıyor? Araç ekibi var mı?
5. Hafta sonlarında kaç bakıcı kaç veteriner hekim çalışıyor?
6. Temizlik ve dezenfeksiyon hangi görevliler tarafından hangi ekipman ve ürün kullanılarak yapılıyor?

SONUÇ ve İSTEM: Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliğinin ekte sunulan GÖNÜLLÜLER ile iletişim içinde çalışması hükmü gereği, DKMP Müdürlüğü yetkililerinin bu ve ihtiyaca binaen belirlenecek ek hususları yerinde tespit için düzenli olarak BAKIMEVLERİNİ denetlemelerini, bu denetim raporları konusunda kamuoyuna ve gönüllülere açık ve net bilgiler verilmesini, sosyal medya hesaplarında yayınlamalarını, bakımevinde tespit edilen eksikliklerin giderilmesini titizlikle takip edilmesini talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz
TC KİMLİK, İSİM SOY İSİM.
________________
2. HAYVANLARI KORUMA KANUNU YÖNETMELİK MADDE 5 –
(1)ORMAN SU İL MÜDÜRLÜĞÜ (DKMP İL MÜDÜRLÜĞÜ) (Gönüllüler ile çalışılmasına ilişkin hükümler)
b) Yerel hayvan koruma görevlileri ve gönüllü kuruluşlar ile işbirliği yaparak sahipsiz hayvanların kontrolünü takip etmekle,
e) Sahipsiz hayvanların kayıt altına alınması ile ilgili faaliyetleri, belediyelerle ve gönüllü kuruluşlarla eşgüdüm sağlayarak yaptırmakla,
f) Hayvan sevgisi, korunması ve yaşatılması ile ilgili eğitici faaliyetleri belediye, gönüllü kuruluş ve yerel hayvan koruma görevlileri ile koordineli olarak düzenlemekle,

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Ankara Beypazarı Belediye Bakımevinde BETON ODALARDA BUZLU ZEMİN ÜZERİNDE ESİR HAYVANLAR…

Orman Su İşleri Bakanlığının YAPTIRIM YETKİSİ mevcut kanunda yok… Mevcut tasarı ise sadece ŞAHISLARA CEZA içeriyor… Belediyeler de CEZA KAPSAMINA alınmalı. Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.   KONU: Beypazarı Belediyesi Bakım

Şikayet ve Talep

Mezbahanede İŞKENCE ile KESİM VAHŞETİ

DİKKAT! Şiddet içerikli görüntüler. HAYKONFED’e gönderilen görüntülerde, “ünlü” bir mezbahada hayvanların nasıl bir işkence ile kesildiği gösteriliyor. Bu zulme karşıysanız lütfen harekete geçin ve hem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na

Şikayet ve Talep

Sn. Özlem Zengin, Sn. Bekir Pakdemirli Bu Ölüm Barınağını Ziyaret Ediniz.

Sayın Vekilim Özlem Zengin, Sizden Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, tasarıyı hazırlayan bakanlık yetkilileri ve vekiller ile ANKARA Büyükşehir Belediyesinin 2000 hayvanı KARLAR ALTINA mahkum ettiği dağın tepesindeki BELEDİYE BARINAĞINI ziyaret