Corona Felaketinde Sokakta ve Barınaklarda AÇLIĞA ÖLÜME KARŞI ULUSAL DAYANIŞMA

Corona Felaketinde Sokakta ve Barınaklarda AÇLIĞA ÖLÜME KARŞI ULUSAL DAYANIŞMA

corona_dayanismaDeğerli Hayvan Severler ve Vicdanlı İnsanlar,
Corona felaketi sürecinde, sadece insanları değil, hayvanlarımızı da KARANLIK günler bekliyor… Onların sokakta ve barınaklarda açlıktan ölmemeleri, belediyelerce fırsat bilip toplatılıp yok edilmemeleri için “AÇLIĞA ÖLÜME karşı ULUSAL DAYANIŞMA” ile örgütleniyoruz.
NASIL MI? Öncelikle ORTAK örgütlenme sağlayacağımız bu sayfayı TAKİP EDEREK, AÇLIĞA ÖLÜME KARŞI ULUSAL DAYANIŞMAYA KATILALIM..
https://www.facebook.com/coronafelaketindehayvanlaricindayanisma/
== Corona karantinası sürecinde herkes kendi şehrinde ACİLEN “Hayvanlar İçin Dayanışma” adı ile Whatsapp Gurupları Oluşturmalı. Birbirini seven sevmeyen, geçmişten nizaları olan olmayan, herkesin her şeyi geride bırakıp bu zavallı hayvanlar için GEÇİCİ BİR SÜRE BİRLİKTE HAREKET ETMESİ gerek…
Çünkü, Kovid19 salgınını FIRSAT bilen katil belediyeler, gece/gündüz demeden kedi ve köpekleri toplayıp yok etmeye başladılar..
Toplayıp yok etmeler daha da ARTACAK!.. Ayrıca sokağa çıkma yasağı da her an gelebilir.

Yapacaklarımız:

1. BARINAKLARIN DURUMU: Belediyeler barınaklara ZİYARET YASAĞI adı altında GÖNÜLLÜLERE YASAK koyarak, görevlileri de izne çıkartıp, kapılarına tek tek KİLİT vurmaya başladılar bile. Oysa, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükmü olan “belediyelerin gönüllüler ile İLETİŞİM içinde çalışması” asıl bu zor dönemde yapılmalıydı. Kırk yılda bir barınağa sahiplenme, çocuklarını gezdirme vs için gelen ZİYARETÇİLERE yasak olabilir… Ama bu rezil belediyelerin asıl amacı bu isim altında GÖNÜLLÜLERİ barınaklardan uzak tutarak kedi ve köpekleri rahatça öldürmek, yok etmek…
Bir çok belediyede hastalık korkusu ile Veteriner ve görevliler İZNE çıkıyor. Kısırlaştırma zaten YOKTU!: ..Şuanda tüm belediyelerin Veterinerlik birimleri ilaçlama ve dezenfeksiyon işleri ile meşgul olduklarından çoğu yerde tedavi yapılmıyor, yaralı hayvanlar kanlar içinde ölüme terk ediliyor. Kaka çiş yapmasınlar diye BESLEME de yapmayacaklar. Sonuç olarak barınaklarda KİLİT altında metrelik hücrelere hapis edilmiş hayvanlar açlık ve hastalık ile ölecek ve ölemeyenler de gözden uzak öldürülecekler..

2. SOKAKLARIN DURUMU: Her gün bir kuru ekmek bulabilmek için zaten zorlu yaşam mücadelesi veren kedi ve köpekler ve onlara bakan gönüllüler, karantina uygulaması nedeni ile gıda işi yapan kuruluşlardan yemek artıklarını da bulamayacaklarından AÇLIK ile ÖLÜME MAHKUM olacaklar…Ve ne yazık ki içinde bulunduğumuz bu küresel ölüm kalım mücadelesinde gene en büyük yaşam savaşını çaresiz ve savunmasız hayvan dostlarımız verecek..

3. ULUSAL DAYANIŞMA ile ŞEHİRLER BAZINDA NASIL ÖRGÜTLENİLECEK?: ACİL olarak bulunduğunuz şehirde ”Hayvanlar için Dayanışma” adı ile whatsapp grupları oluşturularak, kurumları ve toplum dinamiklerini harekete geçirmek üzere örgütleneceksiniz. Bulunduğunuz ŞEHİRDE açacağınız whatsapp gruplarının dışında ayrıca sosyal medyadan, başına iliniz veya ilçe adı gelecek şekilde , ÖRNEĞİN;….”'( İzmir ) …Hayvanlar için Dayanışma” ..adı ile topluluk veya grup sayfaları açın.. Twitter ve İnstagramdan da ayrıca gene bu isim ile platformlar oluşturun… Biz de oluşturduğumuz bir ulusal sayfa ile sizlerle iletişim içinde olacağız, yönlendirip destek sağlayacağız.

4. KORONA FELAKETİNDE AÇLIĞA ÖLÜME KARŞI ULUSAL DAYANIŞMA: Bu isim altında sayfamızı açtık. Günlük gelişmelere göre süreci hep birlikte bu sayfadan yöneteceğiz..Bu sayfayı çok iyi takip edelim. Aynı zamanda ilinizde yapılan çalışmaları, Korona salgını NEDENİ ile yapılan hayvan hakkı ihlallerini ve mağduriyetleri, KİLİT vurulan barınak haberlerini bu sayfaya yollayalım.. Sokaklardaki beslemeleri, yaralı hayvanlara müdahaleyi, barınaklardaki beslemeleri hep buradan takip edeceğiz.

Can dostlarımız için bu zorlu süreci hep birlikte aşabilmek adına bu sayfayı, kapak kısmında bulunan PAYLAŞ butonundan şahsi sayfalarınıza SABİTLEYEREK ve grup sayfalarına paylaşarak, TÜM HAYVAN HAKKI SAVUNUCULARINA duyurmanız önemle rica olunur..

Hayvan dostlarımızı belediyelerin İNSAFSIZ ELLERİNE ve sokaklarda açlıkla gelecek ÖLÜMLERE BIRAKMAYACAĞIZ!
BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ…

Haykonfed – Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu

#AçlığaÖlümeKarşı #UlusalÖrgütlenme #Corona #barınaklarayasakkonamaz

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Kürke Karşıyız! Bu Bir Farkındalık ve Eğitim Meselesidir…

KÜRKÜ GİYEN MEŞHUR BİR KİŞİ DE OLSA, BU KÜRKÜN CİNAYET OLDUĞU HAKİKATİNİ DEĞİŞTİRMEZ… Son günlerde ünlü sanatçıların bir kısmı sık sık kürk konusundaki polemiklerle gündemdeler. Bu bir FARKINDALIK ve EĞİTİM

Kampanyalar ve Etkinlikler

Gemlik’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Dolayısı ile 3 Gün Süren Etkinlikler Düzenlendi.

Gemlik’de 4 Ekim GSB Gemlik Gençlik Merkezi Müdürü Şuayip Serdaroğlu ve Haykonfed gönüllüsü Ümran Akyavaş öncülüğünde Gençlik Merkezi ve hayvanseverlerin işbirliği ile 4 Ekimde 3 gün süren etkinlikler düzenlendi. Ümran

Kampanyalar ve Etkinlikler

”1Kap Yemek 1 Kalp Sevgi” Çatalca Besleme Etkinliği

Çatalca Besleme Etkinliği – 20/09/2020 Çatalca ormanları ve köylerinde açlıkla yaşam savaşı veren hayvan dostlarımız için AHD, CarrefourSA, Haykonfed, Marmarafed işbirliğinde 1 Ton mama dağıtıldı. AHD, CarrefourSA ve katılım sağlayan