Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Hakkında DİSİPLİN SORUŞTURMASI Başlatılsın!

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Hakkında DİSİPLİN SORUŞTURMASI Başlatılsın!

menemen_serdaraksoy_chpCHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yrd. Sn. Gülizar Biçer Karaca,


Menemen Belediyesi Başkanı Serdar Aksoy emri ile acımasızca toplatılıp YOK edilen 1000’ lerce köpeğin HESABINI SORUN!..
KANUNA alenen MEYDAN OKUYAN ve bunu utanmadan basın önünde itiraf eden  Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında DİSİPLİN SORUŞTURMASI başlatılsın! Serdar Aksoy hem “SAHİPLİ köpek çocuğa saldırdı” demiş, hem de SAHİPSİZ köpekleri toplatıp YOK ettirerek FIRSATÇILIK yapmıştır.
Beyanatında aynen  “Sahipli bir köpeğin saldırı sonucu kız çocuğumuza araba çarptı, bu belediyeye fatura ediliyor” demiş, hemen peşinden “Çok fazla şikayet geliyor, biz de şikayet edilen SAHİPSİZ köpekleri topluyoruz, toplamaya da devam edeceğiz. Yasa gereği toplamamız YASAK olmasına rağmen, toplayacağız ……..” demiştir.
(Aşağıdaki haber linkinde bu çelişki açıkça görülmektedir)
https://www.sabah.com.tr/yasam/2020/01/13/izmirde-13-yasindaki-rojinin-olmesine-neden-olan-kopek-sahipli-cikti
1. Serdar Aksoy’un yasa ve vicdan dışı emri ile, anne, yavru, kör, engelli, üç bacaklı demeden acımasızca toplanan 1000’ lerce köpek YOK edilmiştir. Bunların önemli bir kısmının öldürüldüğü, bazılarının da BAŞKA İLÇELERE ve kırsala atıldığı konusunda duyumlar alınıyor.
2. Toplanan bu köpeklerin nereye götürüldüğü, toplama sayı ve belgelerinin gösterilmesi defalarca sorulmasına rağmen, Serdar Aksoy bu konularda hiç bir açıklama yapmamaktadır.
3. Yeterli sayıda KISIRLAŞTIRMA yaptırmayan Serdar Aksoy, kendi görev ihmalinin bedelini VAHŞİ TOPLAMA ile köpeklere ödettirmektedir.
4. ‘”Yasak olmasına rağmen topluyoruz’’ diyerek ülkemizin imzası bulunan uluslararası sözleşmelere (UNESCO) ve TBMM de kabul edilmiş bir kanuna meydan okuduğunu açıkça söylemiştir.
5. Seçilmeden önce, başta kısırlaştırma olmak üzere sokaklardaki yaşamlarını destekleyerek Hayvanları Koruma Kanunu’nu uygulayacağına söz verip imza atan CHP’Lİ Belediye Başkanı Serday Aksoy göreve geldiği 1 yıllık süreçte sözünü tutmadıI!..
Yapımı 2 ayda bitecek bir Kısırlaştırma Merkezi kurmadı!..
6. Belediye Başkanı, büyük barınak yaptırmaya başlayarak, bu dev toplama merkezine GÖTÜRME KILIFI ile hayvanları yok edeceklerinin mesajlarını da vermektedir
Bu bağlamda,
a-).CHP Genel Merkezi tarafından, TBMM de kabul edilmiş bir kanuna meydan okuyarak aynı zamanda şehrin emin emanetçisi olan Belediye Başkanlık Makamına hakaret eden, yaptırdığı yasaya aykırı vahşi toplama ile partisine ihanet eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında DİSİPLİN SORUŞTURMASI açılmasını talep ediyoruz.
b-) Parti Başkanlığınca, MENEMEN KATLİAMINDA kendisinin emri ile toplatılıp  yok edilen 1000’ lerce köpeğin akıbetleri hakkında da başkanın ve tüm belediye çalışanlarının ve Menemen’deki yerel gönüllülerin ifadelerine başvurularak geniş kapsamlı bir soruşturma başlatılmasını ve bu köpeklerin akibetlerinin araştırılmasını ve kamuoyuna açıklanmasını  talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin tarafımıza 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.


Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

https://www.facebook.com/953915024622832/posts/3197022063645439/

=====================

MAİL ADRESLERİ
TO: gulizarbicer@gmail.com,
chp@chp.org.tr, kemal.kilicdaroglu@chp.org.tr, avdenizyucel@gmail.com, ozelkalem@chp.org.tr, seyit.torun@chp.org.tr, izmir@chp.org.tr, g.dincer.cengiz@hotmail.com, ahmetyildiz35@gmail.com, veliagbaba@hotmail.com,

CC:suleymansoylu.ofis@gmail.com, bakanyrd.mince@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.mersoy@icisleri.gov.tr, bakanyrd.icatakli@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.tserdil@icisleri.gov.tr, sti@icisleri.gov.tr, mustafa.sentop@tbmm.gov.tr,
kumbuzoglu@tbmm.gov.tr, akif.hamzacebi@tbmm.gov.tr, ibrahimozden.kaboglu@tbmm.gov.tr, rumeysa.kadak@tbmm.gov.tr, canan.kalsin@tbmm.gov.tr, erol.kaya@tbmm.gov.tr,
tulay.kaynarca@tbmm.gov.tr, ilhankesici@tbmm.gov.tr, akifcagataykilic@tbmm.gov.tr, mehmetdogan.kubat@tbmm.gov.tr, mehmet.mus@tbmm.gov.tr, sibel.ozdemir@tbmm.gov.tr,
mihrimahbelma.satir@tbmm.gov.tr, ali.seker@tbmm.gov.tr, mahmut.tanal@tbmm.gov.tr, sezgin.tanrikulu@tbmm.gov.tr, gursel.tekin@tbmm.gov.tr, erdogan.toprak@tbmm.gov.tr,
ismet.ucma@tbmm.gov.tr, sirin.unal@tbmm.gov.tr, edipsemih.yalcin@tbmm.gov.tr, serap.yasar@tbmm.gov.tr, mustafa.yeneroglu@tbmm.gov.tr, izzetulvi.yonter@tbmm.gov.tr bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr, yerelyonetimler@csb.gov.tr,
mustesarlik@icisleri.gov.tr, illeridaresi@icisleri.gov.tr,
teftis@icisleri.gov.tr, basin@icisleri.gov.tr, icdenetim@icisleri.gov.tr, bilgiislem@icisleri.gov.tr,
mahalli.bilgiedinme@icisleri.gov.tr, islemler.illeridaresi@icisleri.gov.tr, iletisim@menemen.bel.tr, beyazmasa@menemen.bel.tr, baskan@menemen.bel.tr, yazisma.hayvanhaklari@gmail.com

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Manisa DKMP Veterineri Kendi ”Görev İhmalinin” Bedelini Hayvanlara Ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR! Soruşturma Talebi İçin Dilekçeye Katılın!.

Köpekleri barınağa HAPİS ETTİRİP, belediyeye ”asla bırakılmayacak” diye talimat veren Manisa Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Veterineri kendi ”görev ihmalinin” bedelini hayvanlara ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR. Manisa’da KISIRLAŞTIRMA YOK gibi..

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

İstanbul Valisi Sn. Ali Yerlikaya, İGA Airport Yönetimi Hk. Soruşturma Talep Ediyoruz.

Yeni Havalimanının Dağbaşındaki Otobanlarına Köpekler Belediyelerce Atıldı. İGA İstanbul Airport Gn. Md Yardımcısı Mehmet Büyükkaytan, bu köpeklerin TOPLATILMASINI belediyelerden talep ediyor. Atılacakları Başka Dağbaşı olmadığı için, BELEDİYELERCE YOK EDİLECEĞİ KESİNDİR.

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Ölüm Kampı Kozan Belediye Barınağının Bahçesinde, Köpekler Mutfak Masası Üzerinde Ameliyat Ediliyor!

Saadet Partili Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın GÖREVDEN ALINMASINI İçişleri Bakanlığından Talep Ediyoruz. Kozan sokaklarında VAHŞET saçan belediye görevlileri geceleri köpek avına çıkıyorlar. Toplanan 100 lerce köpek YOK oldu. Belediye toplamacıları