Alanya Belediyesi Tarafından Bir Kamyona Yüklenen ve Mersin Sınırları İçinde Jandarma Tarafından Yakalanan Köpekler için Alanya’da Basın Açıklaması Yapıldı.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3066064806741166&id=953915024622832

Adem Murat Yücel’in başkanı olduğu Alanya Belediyesi tarafından bir kamyona yüklenip BİLİNMEZE gönderilirken, Mersin sınırları içinde Jandarma tarafından yakalanan köpekler için 15.12.2019 PAZAR SAAT:14:00 ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜ-ALANYA’da BASIN AÇIKLAMASI yapıldı.
Alanya bakımevinde başkanın emri ile gönüllülere YASAK var. Köpeklerin yok edilmesi, bu şekilde çoğu kez dağa taşa ve başka şehirlere atılması Alanya belediyesinin yıllardır sürdürdüğü bir kanun tanımazlık.
MHP Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den bu zulmün durdurulması ve belediye başkanından bu kanunsuzluğun hesabının sorulmasını talep ediyoruz.
İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu’dan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel hakkında soruşturma açmasını talep ediyoruz.
Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu’nu bu vahim olay karşısında sessiz kalmaması için göreve davet ediyoruz.
Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu’yu, devleti Alanya’da temsil eden bir mülki amir olarak göreve davet ediyoruz.
DKMP Bölge Müdürü Rıza Kamil’i, Osman Yöntem’i, İl Müdürü İsmail Kaya’yı seyirci kalmaktan vaz geçip görevlerini yapmaya davet ediyoruz.
Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su’yu, Mersin’e sürekli köpek atan Alanya Belediyesi için suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.
Kısaca KANUNSUZLUK karşısında DEVLETİMİZ kurumlarını harekete geçmeye davet ediyoruz.
Kanunları CÜRETKARCA çiğneyen ve hayvanları yok eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i, artık TC DEVLETİNİN çıkardığı kanunları uygulamaya başlaması için uyarıyoruz.
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Umut Veren Gelişmeler

Sarıyer Belediyesi Hayvan Bakımevi’nin Yenilenmiş Haliyle Açılışı Yapıldı !

  Bunca yıllık mücadele meyvelerini verdi ! Şebnem Aslan – HayKonfed YK. Bşk. Yrd. 2016 Ekim de, Veteriner İşleri Müdürü Hülya Cebeci nin göreve getirilmesi, Sarıyer’de sokak hayvanı rehabilitasyonu açısından

Haberler

ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

Bilindiği gibi; birçok köpeğin alındıktan sonra kaybolması ile ilgili yazı yayınladığımız Elazığ Bakımevi ile ilgili gelişmeler şöyle. 1- Haber sonrası HayKonfed YK genel sekreteri Timur Ugan’ı arayan sorumlu veteriner hekim

Belediye Vahşeti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, KAHROL !

Trilyonlar gömülen o barınakta hayvanlar sefil durumda. Şu videodaki kafeslere bakın, hayvanlar güneş altında. Tedavi yok, kısırlaştırma göstermelik…GİDEN BAŞKAN BELEDİYE KASASINI BOŞALTMIŞ diye ilk kısıntı MAMALARDAN yapıldı, hayvanlar yarı aç