Alanya Belediyesi Tarafından Bir Kamyona Yüklenen ve Mersin Sınırları İçinde Jandarma Tarafından Yakalanan Köpekler için Alanya’da Basın Açıklaması Yapıldı.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3066064806741166&id=953915024622832

Adem Murat Yücel’in başkanı olduğu Alanya Belediyesi tarafından bir kamyona yüklenip BİLİNMEZE gönderilirken, Mersin sınırları içinde Jandarma tarafından yakalanan köpekler için 15.12.2019 PAZAR SAAT:14:00 ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜ-ALANYA’da BASIN AÇIKLAMASI yapıldı.
Alanya bakımevinde başkanın emri ile gönüllülere YASAK var. Köpeklerin yok edilmesi, bu şekilde çoğu kez dağa taşa ve başka şehirlere atılması Alanya belediyesinin yıllardır sürdürdüğü bir kanun tanımazlık.
MHP Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den bu zulmün durdurulması ve belediye başkanından bu kanunsuzluğun hesabının sorulmasını talep ediyoruz.
İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu’dan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel hakkında soruşturma açmasını talep ediyoruz.
Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu’nu bu vahim olay karşısında sessiz kalmaması için göreve davet ediyoruz.
Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu’yu, devleti Alanya’da temsil eden bir mülki amir olarak göreve davet ediyoruz.
DKMP Bölge Müdürü Rıza Kamil’i, Osman Yöntem’i, İl Müdürü İsmail Kaya’yı seyirci kalmaktan vaz geçip görevlerini yapmaya davet ediyoruz.
Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su’yu, Mersin’e sürekli köpek atan Alanya Belediyesi için suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.
Kısaca KANUNSUZLUK karşısında DEVLETİMİZ kurumlarını harekete geçmeye davet ediyoruz.
Kanunları CÜRETKARCA çiğneyen ve hayvanları yok eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i, artık TC DEVLETİNİN çıkardığı kanunları uygulamaya başlaması için uyarıyoruz.
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Edirnekapı Şehitlik Mezarlığında Kedileri Deşip, İç Organlarını Çıkaran Seri Katil Var!

Hergün işkence edilen kedilerin iç organları deşilip çıkarılıyor. bağırsakları ile birbirine bağlanıp, silahla vuruluyorlar. Eyüp Kaymakamlığı talimatı ile emniyet mezarlıkta incelemelerde bulundu. İstanbul DKMP ekipleri de olay mahalinde soruşturma başlattı.

Haberler

Kamuoyuna Bilgilendirme, “Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Murat Hazinedar’dan Şubat Ayında Açılacak Yeni RM Sözü”

Kamuoyuna Bilgilendirme, “Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Murat Hazinedar’dan Şubat Ayında Açılacak Yeni RM Sözü” Uzun yıllardır diğer hayvan severler gibi bizim de gündemimizde olan Beşiktaş Mediko ya ilişkin sorunların çözümü

Haberler

HAGİD Son 5 Aylık Hayvan Hakları İhlallerini Açıkladı.

Hayvan Haklarını Koruma ve Geliştirme Derneği (HAGİD) tarafından yürütülen Hayvan Hakları İzleme Merkezi (HAKİM) çalışması kapsamında, Türkiye’de yaşanan hayvan hakları ihlâllerini, tür ayırt etmeksizin raporlamaya devam ediyoruz.    Bu basın