Alanya Belediyesi Tarafından Bir Kamyona Yüklenen ve Mersin Sınırları İçinde Jandarma Tarafından Yakalanan Köpekler için Alanya’da Basın Açıklaması Yapıldı.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3066064806741166&id=953915024622832

Adem Murat Yücel’in başkanı olduğu Alanya Belediyesi tarafından bir kamyona yüklenip BİLİNMEZE gönderilirken, Mersin sınırları içinde Jandarma tarafından yakalanan köpekler için 15.12.2019 PAZAR SAAT:14:00 ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜ-ALANYA’da BASIN AÇIKLAMASI yapıldı.
Alanya bakımevinde başkanın emri ile gönüllülere YASAK var. Köpeklerin yok edilmesi, bu şekilde çoğu kez dağa taşa ve başka şehirlere atılması Alanya belediyesinin yıllardır sürdürdüğü bir kanun tanımazlık.
MHP Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den bu zulmün durdurulması ve belediye başkanından bu kanunsuzluğun hesabının sorulmasını talep ediyoruz.
İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu’dan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel hakkında soruşturma açmasını talep ediyoruz.
Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu’nu bu vahim olay karşısında sessiz kalmaması için göreve davet ediyoruz.
Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu’yu, devleti Alanya’da temsil eden bir mülki amir olarak göreve davet ediyoruz.
DKMP Bölge Müdürü Rıza Kamil’i, Osman Yöntem’i, İl Müdürü İsmail Kaya’yı seyirci kalmaktan vaz geçip görevlerini yapmaya davet ediyoruz.
Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su’yu, Mersin’e sürekli köpek atan Alanya Belediyesi için suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.
Kısaca KANUNSUZLUK karşısında DEVLETİMİZ kurumlarını harekete geçmeye davet ediyoruz.
Kanunları CÜRETKARCA çiğneyen ve hayvanları yok eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i, artık TC DEVLETİNİN çıkardığı kanunları uygulamaya başlaması için uyarıyoruz.
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

TUNCELİ’DE MENFEZDE 3 GÜN MAHSUR KALAN CANI ÖLÜMDEN AFAD EKİBİ KURTARDI.

Tunceli’de kırsalda derin ve dar bir menfeze düşerek sıkışan can, 3 gün mahsur kaldı. Bir hayvan dostunun sesini duyması ile AFAD Ekibi harekete geçti ve uzun bir uğraştan sonra can

Haberler

Marmarafed Üye Derneği İDOHA’dan Duyarlılık Çağrısı

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Erhan Bilican´ın “İnegöl´ün köpek çeteleri” başlığı altındaki köşe yazısının ardından harekete geçen İnegöl Doğa Hayvanlarını Koruma Derneği “İDOHA), vatandaşları sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaya davet etti….İDOHA

Haberler

Sapanca’da Katliam Var! – Dilekçe

ZEHİRLEME YAPAN BELEDİYE ARACI KAMERALARA YAKALANDI! Sapanca’da 31 Ekim 2016 akşamında zehirleme yapılmıştır. Sokak hayvanlarına bakan gönüllüler tarafından olaya şahit olunmuş, sokak hayvanları ve sahipli hayvanlar da zehirlenmiştir. Gönüllüler tarafından