Silivri KİPTAŞ 2’de 70 Kedi Ciğerleri Sökülerek, Kaburgaları Kırılıp, İç Organları Parçalanarak, Zehirlenip ÖLDÜRÜLDÜ!

Silivri KİPTAŞ 2’de 70 Kedi Ciğerleri Sökülerek, Kaburgaları Kırılıp, İç Organları Parçalanarak, Zehirlenip ÖLDÜRÜLDÜ!

silivri_kiptas_katilleri1Daha önceden süregelen bu vahşetler de aynı mahalde köpeklere de TECAVÜZ edildi..Cami avlusunda bile kedilerin CİĞERLERİ SÖKÜLEREK, iç organları DEŞİLİYOR!

Halen elini kolunu sallayarak orada serbestçe gezen bu CANİ SERİ KATİLLER, TOPLUM için de büyük tehdit oluşturuyorlar..
Bu katiller halen bulunamadı, çünkü sitede güvenlik kameraları yok…bölgede mobese şehir kameraları yok..Sokak aydınlatmaları yetersiz..Silivri Belediyesinin sahipsiz hayvanlar için topluma yönelik hiç bir çalışması YOK!..

KİPTAŞ 2 sitesinde ve mahalde, tüm kurumlarca sağlatılmış olması gereken ama sağlanmamış olan ciddi güvenlik zafiyeti var.

KİPTAŞ 2 KATİLLERİNİN bulunarak cezalandırılmaları, akıl sağlıkları ve şiddet eğilimlerinin tedavisi için rehabilite edilmelerinin sağlanması, hem hayvanların hem de insanların can güvenlikleri için oradaki mevcut güvenlik zafiyetine karşı tüm kurumlarca sağlanması gereken güvenlik önlemlerinin acilen sağlanması için tüm kurumları ACİLEN GÖREVE DAVET ediyoruz.

1.Başta Kiptaş 2 sitesine güvenlik kameraları, bölgeye mobese şehir kameraları takılmasını,
2.Sokak aydınlatmalarının yapılarak, tüm Silivri genelinde sayılarının artırılması
3.Polis devriyesinin artırılarak, başta şüpheli olan daha önce de hayvanları öldürüp, zehirlemekle tehdit eden şahısların, site sakinlerinin, yönetimin ve çevredeki halkın ifadelerine başvurularak CANİ KATİLLERİN bulunması için geniş kapsamlı soruşturma başlatılmasını,
4. Daha önceden de hayvanlara tecavüz edilip, öldürülen ve bugün 70 kedinin iç organlarının deşilip, zehirlenerek işkence ile öldürülmesi noktasına gelen hayvana vahşet olaylarına rağmen orada hiç bir çalışma yapmayarak görev ihmalinde bulunan Tarım ve Orman DKMP Müdürlüğü hk da soruşturma açılmasını..
5. KİPTAŞ 2 sitesi yakınında olan CAMİ BAHÇESİNDE bile kedilerin iç organlarının deşilmesine seyirci olan Müftülüğün, Silivri genelinde tüm camilerde hayvanların zehirlenmesi, öldürülmesinin dinen yasak ve günah olduğu konularında hadislerden örneklerle halka yoğun biçimde beyanatlar verilmesini talep ediyoruz..
6.Silivri Kaymakamlık Makamınca Silivri deki tüm muhtarlarla acilen toplantı yapılarak hayvanlara yönelik şüpheli davranışlar sergileyen şahıslar konusunda emniyetle muhtarların istihbari çalışma yapmalarının sağlatılması..

Yasaları ihlal etmenin yanında ciddi bir vahşet olan bu durumun sorgulanmasında suçluların bulunarak cezalandırma işleminin yapılmasının, tüm kurumlarca sağlanması gereken güvenlik önlemlerinin ACİLEN sağlanmasında ve görev ihmali olan kurumlar için yürütülecek soruşturmaların vicdani bir görev olarak da kabul edileceğine inanıyoruz.

Silivri Hayvan Hakları Derneği – Sihayder
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu – MarmaraFed
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Konya -Akşehir’de bilinmeyen kişilerce silahla vurulan YARALI köpeğin Akşehir Belediyesi tarafından adeta İŞKENCE edilerek alınıp, YOK EDİLMESİNE dair soruşturma için DİLEKÇEYE KATILIN.

KONU: Akşehir Belediyesinin ‘’Kısırlaştırma – tedavi merkezi ve hizmet alımı yapılan bir veterinerlik kliniği’’ olmadığı halde yaralı köpeğe adeta İŞKENCE ederek alıp, köpeğin yok edilmesine ilişkin soruşturma talebi.. KONYA VALİLİK

Şikayet ve Talep

Erzurum’da su içmeye için dere kenarına inmiş dişi bir yaban keçisini canice vurarak öldürdükleri ifade edilen şahıslar hakkında suç duyurusu için DİLEKÇEYE KATILIN.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı,Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Av Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü yetkilisinden alınan son bilgilerle bu hayvanın ceylan değil, dişi bir yaban keçisi olduğu bildirilmiştir.

Şikayet ve Talep

25- ”Yaban Hayatı ve Hayvanları” İçin Ağaçlandırma ve Doğal Yaşam Alanları Oluşturma Talebi

1.Türkiye’nin her yerinde TOKİ lerde SİTE-REZİDANSLAR da sürekli olarak KEDİLER torbalanıp atılıyor, KÖPEKLER zehirlenip öldürülüyor. Bu şehir eşkıyaları hayvanlara karşı ADALETSİZ bir savaş açmış durumdalar. KENTSEL DÖNÜŞÜM, TOKİ ve SİTE-REZİDANS