Silivri KİPTAŞ 2’de 70 Kedi Ciğerleri Sökülerek, Kaburgaları Kırılıp, İç Organları Parçalanarak, Zehirlenip ÖLDÜRÜLDÜ!

Silivri KİPTAŞ 2’de 70 Kedi Ciğerleri Sökülerek, Kaburgaları Kırılıp, İç Organları Parçalanarak, Zehirlenip ÖLDÜRÜLDÜ!

silivri_kiptas_katilleri1Daha önceden süregelen bu vahşetler de aynı mahalde köpeklere de TECAVÜZ edildi..Cami avlusunda bile kedilerin CİĞERLERİ SÖKÜLEREK, iç organları DEŞİLİYOR!

Halen elini kolunu sallayarak orada serbestçe gezen bu CANİ SERİ KATİLLER, TOPLUM için de büyük tehdit oluşturuyorlar..
Bu katiller halen bulunamadı, çünkü sitede güvenlik kameraları yok…bölgede mobese şehir kameraları yok..Sokak aydınlatmaları yetersiz..Silivri Belediyesinin sahipsiz hayvanlar için topluma yönelik hiç bir çalışması YOK!..

KİPTAŞ 2 sitesinde ve mahalde, tüm kurumlarca sağlatılmış olması gereken ama sağlanmamış olan ciddi güvenlik zafiyeti var.

KİPTAŞ 2 KATİLLERİNİN bulunarak cezalandırılmaları, akıl sağlıkları ve şiddet eğilimlerinin tedavisi için rehabilite edilmelerinin sağlanması, hem hayvanların hem de insanların can güvenlikleri için oradaki mevcut güvenlik zafiyetine karşı tüm kurumlarca sağlanması gereken güvenlik önlemlerinin acilen sağlanması için tüm kurumları ACİLEN GÖREVE DAVET ediyoruz.

1.Başta Kiptaş 2 sitesine güvenlik kameraları, bölgeye mobese şehir kameraları takılmasını,
2.Sokak aydınlatmalarının yapılarak, tüm Silivri genelinde sayılarının artırılması
3.Polis devriyesinin artırılarak, başta şüpheli olan daha önce de hayvanları öldürüp, zehirlemekle tehdit eden şahısların, site sakinlerinin, yönetimin ve çevredeki halkın ifadelerine başvurularak CANİ KATİLLERİN bulunması için geniş kapsamlı soruşturma başlatılmasını,
4. Daha önceden de hayvanlara tecavüz edilip, öldürülen ve bugün 70 kedinin iç organlarının deşilip, zehirlenerek işkence ile öldürülmesi noktasına gelen hayvana vahşet olaylarına rağmen orada hiç bir çalışma yapmayarak görev ihmalinde bulunan Tarım ve Orman DKMP Müdürlüğü hk da soruşturma açılmasını..
5. KİPTAŞ 2 sitesi yakınında olan CAMİ BAHÇESİNDE bile kedilerin iç organlarının deşilmesine seyirci olan Müftülüğün, Silivri genelinde tüm camilerde hayvanların zehirlenmesi, öldürülmesinin dinen yasak ve günah olduğu konularında hadislerden örneklerle halka yoğun biçimde beyanatlar verilmesini talep ediyoruz..
6.Silivri Kaymakamlık Makamınca Silivri deki tüm muhtarlarla acilen toplantı yapılarak hayvanlara yönelik şüpheli davranışlar sergileyen şahıslar konusunda emniyetle muhtarların istihbari çalışma yapmalarının sağlatılması..

Yasaları ihlal etmenin yanında ciddi bir vahşet olan bu durumun sorgulanmasında suçluların bulunarak cezalandırma işleminin yapılmasının, tüm kurumlarca sağlanması gereken güvenlik önlemlerinin ACİLEN sağlanmasında ve görev ihmali olan kurumlar için yürütülecek soruşturmaların vicdani bir görev olarak da kabul edileceğine inanıyoruz.

Silivri Hayvan Hakları Derneği – Sihayder
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu – MarmaraFed
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

CHP’li Belediyelerin Hayvan Hakları Konusunda Uyarılmasını Talep Ediyoruz.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, CHP Parti Başkanlıklarından Hayvanlar için Bir Dileğimiz Var…. EKLİ DİLEKÇEYİ CHP İl ve İlçe parti başkanlıklarına göndererek ”’Topluma, hayvanlara merhamet ve sevgi mesajları vermelerini,

Şikayet ve Talep

Adana Valisi Sn. Mahmut Demirtaş, Tüm İlçelerde KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİNİN En Kısa Zamanda Kurulması Talimatını Belediye Başkanlarına Verdi. Örnek Bir Toplantı

ÖNEMLİ: Lütfen herkes bu linki ÖRNEK olmak üzere bulunduğu yerde VALİLERE tüm sosyal medya sayfalarından yollasın ve AYNI TOPLANTIYI o şehirde talep etsin. Bu yazının en altında VALİLİKLERE yollayacağınız ÖRNEK

Şikayet ve Talep

48- Kedilerin Kısırlaştırma ve Tedavisi İçin KEDİ KISIRLAŞTIRMA ÜNİTESİ Yapılması Talebimiz.

Belediyeler zaten ölüm kampı olan barınaklarda iğrenç odaları kedi evi yapıp, orayı kedileri toplayıp yok etmek için kılıf olarak kullanıyorlar. Köpeklerin ortasında kedi evi olmaz. Belediyeden MERKEZDE KEDİ KISIRLAŞTIRMA-TEDAVİ EVİ