Manisa DKMP Veterineri Kendi ”Görev İhmalinin” Bedelini Hayvanlara Ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR! Soruşturma Talebi İçin Dilekçeye Katılın!.

Manisa DKMP Veterineri Kendi ”Görev İhmalinin” Bedelini Hayvanlara Ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR! Soruşturma Talebi İçin Dilekçeye Katılın!.

manisa_dkmp_zulmü1Köpekleri barınağa HAPİS ETTİRİP, belediyeye ”asla bırakılmayacak” diye talimat veren Manisa Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Veterineri kendi ”görev ihmalinin” bedelini hayvanlara ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR.
Manisa’da KISIRLAŞTIRMA YOK gibi..
Veteriner bunu sağlatamıyor ..
Ama hayvanları HAPİS ETTİRİYOR!
İl Müdürü de SEYİRCİ!
2018 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi sadece 1730 köpek kısırlaştırdı..
Oysa 44.880 köpek kısırlaştırılmalıydı.
44.880 kısırlaştırma olması gerekirken sadece 1730 kısırlaştırma yapılmış olması, belediyelere kısırlaştırma merkezi kurduramamış olan Dkmp İl Müdürlüğü ve Veterinerin büyük bir görev ihmalidir…Belediyelere kısırlaştırma yaptırtamayıp, üremeyi kontrol altına aldıramayan  DKMP Veterinerinin bu görev ihmali ile çoğalan hayvanlardan dolayı gelen şikayetlerle köpekleri barınağa HAPİS ETTİRMESİ aynı zamanda görevini kötüye kullanmasıdır.
MANİSA DKMP VETERİNERİ hk da soruşturma açılması için DİLEKÇEYE KATILIN!
Haykonfed
Dkmp ManisaManisa Büyükşehir Belediyesi WebtvManisa Valiliği DKMP 4. Bölge ManisaT.C. Tarım ve Orman BakanlığıDr. Bekir Pakdemirliİsmail ÜzmezKerim GençoğluErdem IsmetogluUğur Bayil
_____________________________
Tarım Orman Bakanlığı,
Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü
Manisa DKMP Müdürlüğü Veterineri, köpekleri barınağa HAPİS ettirip, bir daha asla bırakılmamaları talimatını vererek yasaya karşı gelmektedir. İl Müdürü de bu yasa dışı uygulamalara seyircidir.
Ayrıca Veterinerin gönüllülere düşmanca davrandığı,  hapis ettirdiği köpekler için ‘’talimat verdim, bırakılmayacak’’.. dediği tarafımıza ulaşan bilgilerdir.
Manisa’da kısırlaştırma yok gibidir..
2018 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi sadece 1730 köpek kısırlaştırdı..
Oysa 44.880 köpek kısırlaştırılmalıydı.
44.880 kısırlaştırma olması gerekirken sadece 1730 kısırlaştırma yapılmış olması, ilçelere kısırlaştırma merkezi kurdurtamamış olan Dkmp İl Müdürlüğü ve Veterinerin büyük bir görev ihmalidir.
İlçelere GÜNDE 1 kısırlaştırma dahi yaptıramamış, belediyelere kısırlaştırma ve tedavi merkezi kurduramamış olan Dkmp Müdürlüğü ve Veterinerin bu görev ihmali, Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi olmayan 17 ilçenin de ‘’ Büyükşehire kısırlaştırmaya götürme bahanesi’’ ile İLÇE DIŞINA çıkardıkları hayvanların bir kısmını kırsala, köylere atarak özellikle kırsal ve köylerde üremenin daha da hızlı artmasına öte yanda çoğalan hayvanlara VAHŞET uygulamalarına neden olmaktadır..
Bu bağlamda;
1.Kısırlaştırma yaptırtamayıp üreyen hayvanlardan dolayı şikayetler ile köpekleri barınağa HAPİS ETTİREN, yasayı uygulamayıp, gönüllülere bilgi vermeyen, düşmanca davranan Manisa DKMP Veterineri hakkında görevi kötüye kullanmaktan soruşturma açılmasını,
2.Büyükşehir Bakımevine hapis ettirdiğii köpeklerin acilen gönüllüler ile birlikte alındıkları yerlere bırakılmalarının sağlatılmasını talep ediyoruz.
3. Manisa’da her ilçede kısırlaştırma ve tedavi merkezi kurularak, hayvanların İLÇE DIŞINA çıkarılmadan kısırlaştırmalarının sağlanmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği kanuni süre içerisinde tarafımıza cevap ve bilgi verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Muş Valiliğinden Taleplerimizi Kamuoyunun ve Kurumların Bilgisine Sunarız

KAMUOYU AÇIKLAMASI Bulanık Belediyesinin kafasını kürekle ezdiği köpek gibi ”Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi olmayan” Muş’un bütün ilçelerinde daha 10000 lerce hayvan böyle yok ediliyor. Başta Kısırlaştırma olmak üzere Bulanık Belediyesinden

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Sn. Süleyman Soylu, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay Hakkında Soruşturma Açınız..

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, ÇÖPÇÜLERİN Hayvanları YOK ETTİĞİ (!)..  Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay hk da soruşturma açınız.. Daha önce de köpekleri TOPLAYIP YOK EDEN belediye ÇÖPÇÜLERİNE YOK ETME

Haberler

ÖLÜM MERKEZİ “İBB KISIRKAYA’yı” Başkan Ekrem İmamoğlu Bayramda Ziyaret Etti!

Sn. Ekrem İmamoğlu,  KISIRKAYA yok etmeye kılıf olan BİR ÖLÜM ZULÜM merkezidir. KATİLLERE destek vermeyiniz, “sahte gösterilerle” gözünüzü boyamalarına aldanmayınız. 100.000 lerce kedi köpek KISIRKAYA üzerinden YOK EDİLDİ. İBB Veterinerlik