Manisa DKMP Veterineri Kendi ”Görev İhmalinin” Bedelini Hayvanlara Ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR! Soruşturma Talebi İçin Dilekçeye Katılın!.

Manisa DKMP Veterineri Kendi ”Görev İhmalinin” Bedelini Hayvanlara Ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR! Soruşturma Talebi İçin Dilekçeye Katılın!.

manisa_dkmp_zulmü1Köpekleri barınağa HAPİS ETTİRİP, belediyeye ”asla bırakılmayacak” diye talimat veren Manisa Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Veterineri kendi ”görev ihmalinin” bedelini hayvanlara ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR.
Manisa’da KISIRLAŞTIRMA YOK gibi..
Veteriner bunu sağlatamıyor ..
Ama hayvanları HAPİS ETTİRİYOR!
İl Müdürü de SEYİRCİ!
2018 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi sadece 1730 köpek kısırlaştırdı..
Oysa 44.880 köpek kısırlaştırılmalıydı.
44.880 kısırlaştırma olması gerekirken sadece 1730 kısırlaştırma yapılmış olması, belediyelere kısırlaştırma merkezi kurduramamış olan Dkmp İl Müdürlüğü ve Veterinerin büyük bir görev ihmalidir…Belediyelere kısırlaştırma yaptırtamayıp, üremeyi kontrol altına aldıramayan  DKMP Veterinerinin bu görev ihmali ile çoğalan hayvanlardan dolayı gelen şikayetlerle köpekleri barınağa HAPİS ETTİRMESİ aynı zamanda görevini kötüye kullanmasıdır.
MANİSA DKMP VETERİNERİ hk da soruşturma açılması için DİLEKÇEYE KATILIN!
Haykonfed
Dkmp ManisaManisa Büyükşehir Belediyesi WebtvManisa Valiliği DKMP 4. Bölge ManisaT.C. Tarım ve Orman BakanlığıDr. Bekir Pakdemirliİsmail ÜzmezKerim GençoğluErdem IsmetogluUğur Bayil
_____________________________
Tarım Orman Bakanlığı,
Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü
Manisa DKMP Müdürlüğü Veterineri, köpekleri barınağa HAPİS ettirip, bir daha asla bırakılmamaları talimatını vererek yasaya karşı gelmektedir. İl Müdürü de bu yasa dışı uygulamalara seyircidir.
Ayrıca Veterinerin gönüllülere düşmanca davrandığı,  hapis ettirdiği köpekler için ‘’talimat verdim, bırakılmayacak’’.. dediği tarafımıza ulaşan bilgilerdir.
Manisa’da kısırlaştırma yok gibidir..
2018 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi sadece 1730 köpek kısırlaştırdı..
Oysa 44.880 köpek kısırlaştırılmalıydı.
44.880 kısırlaştırma olması gerekirken sadece 1730 kısırlaştırma yapılmış olması, ilçelere kısırlaştırma merkezi kurdurtamamış olan Dkmp İl Müdürlüğü ve Veterinerin büyük bir görev ihmalidir.
İlçelere GÜNDE 1 kısırlaştırma dahi yaptıramamış, belediyelere kısırlaştırma ve tedavi merkezi kurduramamış olan Dkmp Müdürlüğü ve Veterinerin bu görev ihmali, Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi olmayan 17 ilçenin de ‘’ Büyükşehire kısırlaştırmaya götürme bahanesi’’ ile İLÇE DIŞINA çıkardıkları hayvanların bir kısmını kırsala, köylere atarak özellikle kırsal ve köylerde üremenin daha da hızlı artmasına öte yanda çoğalan hayvanlara VAHŞET uygulamalarına neden olmaktadır..
Bu bağlamda;
1.Kısırlaştırma yaptırtamayıp üreyen hayvanlardan dolayı şikayetler ile köpekleri barınağa HAPİS ETTİREN, yasayı uygulamayıp, gönüllülere bilgi vermeyen, düşmanca davranan Manisa DKMP Veterineri hakkında görevi kötüye kullanmaktan soruşturma açılmasını,
2.Büyükşehir Bakımevine hapis ettirdiğii köpeklerin acilen gönüllüler ile birlikte alındıkları yerlere bırakılmalarının sağlatılmasını talep ediyoruz.
3. Manisa’da her ilçede kısırlaştırma ve tedavi merkezi kurularak, hayvanların İLÇE DIŞINA çıkarılmadan kısırlaştırmalarının sağlanmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği kanuni süre içerisinde tarafımıza cevap ve bilgi verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Çankaya Belediyesi’nden Kanuna Aykırı Skandal Karar! Barınağına Gönüllü Girişini Yasakladılar.

Çankaya Belediyesi BARINAĞA GÖNÜLLÜ GİRİŞİNİ YASAKLAYARAK sınırlama getirmiştir. Barınaktaki hayvanların bilinmeze gitmemesi ve barınağın sürekli ziyarete açılması için aşağıdaki dilekceyi CİMER’den göndermelisiniz. ===================== ANKARA VALİLİĞİNE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA Çankaya

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Sn. Süleyman Soylu, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay Hakkında Soruşturma Açınız..

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, ÇÖPÇÜLERİN Hayvanları YOK ETTİĞİ (!)..  Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay hk da soruşturma açınız.. Daha önce de köpekleri TOPLAYIP YOK EDEN belediye ÇÖPÇÜLERİNE YOK ETME

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Ulaştırma Bakanlığı Soruşturma Talebi: Atatürk Havalimanı Apron Dış Bahçelerindeki Kediler THY Teknik A.Ş Yetkililerince Yok Edildi!

Atatürk Havalimanı B Kapısı apron dış bahçeleri ve THY Academy ile yemekhane bahçesindeki KEDİLERİN bir kısmı 16-23 Şubat haftasında ve bir kısmı da 7 Mart Cumartesi günü THY Teknik A.Ş.