Manisa DKMP Veterineri Kendi ”Görev İhmalinin” Bedelini Hayvanlara Ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR! Soruşturma Talebi İçin Dilekçeye Katılın!.

Manisa DKMP Veterineri Kendi ”Görev İhmalinin” Bedelini Hayvanlara Ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR! Soruşturma Talebi İçin Dilekçeye Katılın!.

manisa_dkmp_zulmü1Köpekleri barınağa HAPİS ETTİRİP, belediyeye ”asla bırakılmayacak” diye talimat veren Manisa Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Veterineri kendi ”görev ihmalinin” bedelini hayvanlara ödetip YASAYA KARŞI GELİYOR.
Manisa’da KISIRLAŞTIRMA YOK gibi..
Veteriner bunu sağlatamıyor ..
Ama hayvanları HAPİS ETTİRİYOR!
İl Müdürü de SEYİRCİ!
2018 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi sadece 1730 köpek kısırlaştırdı..
Oysa 44.880 köpek kısırlaştırılmalıydı.
44.880 kısırlaştırma olması gerekirken sadece 1730 kısırlaştırma yapılmış olması, belediyelere kısırlaştırma merkezi kurduramamış olan Dkmp İl Müdürlüğü ve Veterinerin büyük bir görev ihmalidir…Belediyelere kısırlaştırma yaptırtamayıp, üremeyi kontrol altına aldıramayan  DKMP Veterinerinin bu görev ihmali ile çoğalan hayvanlardan dolayı gelen şikayetlerle köpekleri barınağa HAPİS ETTİRMESİ aynı zamanda görevini kötüye kullanmasıdır.
MANİSA DKMP VETERİNERİ hk da soruşturma açılması için DİLEKÇEYE KATILIN!
Haykonfed
Dkmp ManisaManisa Büyükşehir Belediyesi WebtvManisa Valiliği DKMP 4. Bölge ManisaT.C. Tarım ve Orman BakanlığıDr. Bekir Pakdemirliİsmail ÜzmezKerim GençoğluErdem IsmetogluUğur Bayil
_____________________________
Tarım Orman Bakanlığı,
Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü
Manisa DKMP Müdürlüğü Veterineri, köpekleri barınağa HAPİS ettirip, bir daha asla bırakılmamaları talimatını vererek yasaya karşı gelmektedir. İl Müdürü de bu yasa dışı uygulamalara seyircidir.
Ayrıca Veterinerin gönüllülere düşmanca davrandığı,  hapis ettirdiği köpekler için ‘’talimat verdim, bırakılmayacak’’.. dediği tarafımıza ulaşan bilgilerdir.
Manisa’da kısırlaştırma yok gibidir..
2018 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi sadece 1730 köpek kısırlaştırdı..
Oysa 44.880 köpek kısırlaştırılmalıydı.
44.880 kısırlaştırma olması gerekirken sadece 1730 kısırlaştırma yapılmış olması, ilçelere kısırlaştırma merkezi kurdurtamamış olan Dkmp İl Müdürlüğü ve Veterinerin büyük bir görev ihmalidir.
İlçelere GÜNDE 1 kısırlaştırma dahi yaptıramamış, belediyelere kısırlaştırma ve tedavi merkezi kurduramamış olan Dkmp Müdürlüğü ve Veterinerin bu görev ihmali, Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi olmayan 17 ilçenin de ‘’ Büyükşehire kısırlaştırmaya götürme bahanesi’’ ile İLÇE DIŞINA çıkardıkları hayvanların bir kısmını kırsala, köylere atarak özellikle kırsal ve köylerde üremenin daha da hızlı artmasına öte yanda çoğalan hayvanlara VAHŞET uygulamalarına neden olmaktadır..
Bu bağlamda;
1.Kısırlaştırma yaptırtamayıp üreyen hayvanlardan dolayı şikayetler ile köpekleri barınağa HAPİS ETTİREN, yasayı uygulamayıp, gönüllülere bilgi vermeyen, düşmanca davranan Manisa DKMP Veterineri hakkında görevi kötüye kullanmaktan soruşturma açılmasını,
2.Büyükşehir Bakımevine hapis ettirdiğii köpeklerin acilen gönüllüler ile birlikte alındıkları yerlere bırakılmalarının sağlatılmasını talep ediyoruz.
3. Manisa’da her ilçede kısırlaştırma ve tedavi merkezi kurularak, hayvanların İLÇE DIŞINA çıkarılmadan kısırlaştırmalarının sağlanmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği kanuni süre içerisinde tarafımıza cevap ve bilgi verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Kars/Arpaçay Belediyesi ÇÖP ARABASIYLA Köpekleri TOPLAYARAK BİLİNMEZE GÖTÜRDÜ.

Arpaçay Belediyesi Hayvanlara Zulmü Yerel seçimler öncesi Arpaçay’da bakımevi kuracağına dair kamuoyuna açıklamalar yapan Başkan Erçetin Altay, seçim sonrası ZAVALLI hayvanlara ZULÜMDE sınır tanımadı.. Önce bir MOBİL ŞİRKETLE anlaşarak kısırlaştırma

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Çankaya Belediyesi’nden Kanuna Aykırı Skandal Karar! Barınağına Gönüllü Girişini Yasakladılar.

Çankaya Belediyesi BARINAĞA GÖNÜLLÜ GİRİŞİNİ YASAKLAYARAK sınırlama getirmiştir. Barınaktaki hayvanların bilinmeze gitmemesi ve barınağın sürekli ziyarete açılması için aşağıdaki dilekceyi CİMER’den göndermelisiniz. ===================== ANKARA VALİLİĞİNE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA Çankaya

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu Dikkatine: Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Emri ile ‘’MENEMEN SAHİPSİZ HAYVAN KATLİAMI’’

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yasa ve vicdan dışı emri ile anne, yavru, kör, engelli, üç bacaklı demeden  toplanan 1000’ lerce köpek ACIMASIZCA YOK ediliyor. Kanuna meydan okuyan Bşk. Serdar