Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Suçu ”Hayvan Sevmeye” Bağladınız. Oysa Suçlu Sizsiniz.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Suçu ”Hayvan Sevmeye” Bağladınız. Oysa Suçlu Sizsiniz.

zeydan_karalar_meclis1“Sokak hayvanları Adana’nın ciddi sorunu” diyen Sn Zeydan Karalar 5 yıl süren Seyhan Belediye Başkanlığında, yazılı sözlü taleplerimize rağmen, KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ KURMADI.

Seyhan ilçesinde bu kadar köpek olmasının sebebi Zeydan Başkanın KISIRLAŞTIRMA MERKEZİNİ kurmamasıdır… Büyükşehir belediye başkanı olduktan sonra, Adana barınağı İLACI MAMASI OLMAYAN bir yer haline geldi ve ANESTEZİK madde de alınmadığı için KISIRLAŞTIRMALAR durdu.
ŞİMDİ  SORUYORUM: Sizce Zeydan Başkanın MECLİSTE yaptığı konuşmada kendisinin de ÇOĞALAN SOKAK HAYVANLARINDAN ŞİKAYET ETMESİ vicdani ve akli bir duruş mudur?

O mecliste bir tek KİŞİ bile çıkıp bunu sorgulama cesaretini gösterememiş. Yazık…
Hala daha yeni barınağa ekipsiz elemansız GİTMEYİ planlayan bir belediyenin başkanı olarak kendisinin sebep olduğu bir sorundan ŞİKAYET ETME HAKKI VAR MIDIR Zeydan Başkanın?
Üstelik beyanatında “Bunun tadı kaçtı, önlem almak için gerekeni yapacağız” buyurmuş sayın Başkan…
Ben de şimdi soruyorum kendisine…

Zeydan Başkanım,
ÖNLEM olarak ne yapacaksınız? Yapılması gerekenleri size 6 yıldır anlatıyoruz. KISIRLAŞTIRMA yaptıracaksınız.

Sakın büyük barınağa hayvan toplarız diye aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Sokaklarda 10 000 lerce var. Siz daha mevcut barınaktaki hayvanları doyurmakta, ilaçlarını almakta, ihtiyaçlarını gidermekte SIKINTILAR ÇIKARIRKEN, 10000 lercesine bakabileceğinizi düşünüyor musunuz?
Adana halkı, basını, yerel dinamikleri, basını ve diğer kurumları inanın BUNA İZİN VERMEZ. Belediyeleri değil ama HALKI ve HAYVAN SEVERLERİ açısından, Adana’nın Türkiye’deki BİR numaralı şehir olduğunu unutmayın Zeydan Başkanım.

Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı
=================
BUYURUN VE OKUYUN GAZETE HABERİNİ BURADAN WORD OLARAK: Mustafa Çay ve Zeydan Karalar “sokak köpeklerinden bıktık” dediler.
Adana’da sokak köpekleri insanları adeta bıktırdı. Bu bıkkınlık öyle bir üst noktaya gelip çattı ki Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ‘Adana köpeklere teslim’ diyerek meclis oturumunda dert yanmaya başladılar.

KÖPEKLER ÖĞRENCİLERE SALDIRIYOR.

Bu fotoğrafta görülen manzaraya dikkatinizi çekmek istiyoruz. Burası Yüreğir’deki Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi. Okulun giriş kapısında sayısı 10’nun üzerinde olan köpekler dolaşıyor. Öğrenciler sabah okula girebilmek için ellerinde değnek ile hareket etmek durumundalar. Öğrenci velileri araçları ile çocuklarını getirip köpeklerin saldırısından korumak adına evlatlarına koruyuculuk yapıyorlar. Okulun güvenlik görevlilere sabah saatlerinde ve okul dağılım saatlerinde ‘köpek savarlık’ yapar gibi hareket etmek durumunda kalıyorlar. Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Adana Valiliği’nin ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda acilen önlem alması gerekiyor.

ŞEHRE KÖPEK GETİRİP BIRAKIYORLAR
Dün toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclisinde gündeme köpekler damgasını vurdu. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ‘Pozantı köpeklere teslim. Araçlar ile köpek getirip şehre bırakıyorlar. Hayvan kaynıyor ilçemiz. Veteriner hekim yok, kısırlaştırma imkânı yok, barınak yok. Acilen önlem alın’ dedi ve Zeydan Karalar’a çağrıda bulundu. Başkan Zeydan Karalar ise ‘Barınağı acilen bitireceğiz. Sokak hayvanları Adana’nın ciddi sorunu. Hayvan sevmek çok güzel ama artık bunun tadı kaçtı. Amacından çıktı bu olay. Feke’nin dağlarından köpek toplar olduk. Bu da hoş değil. Önlem almak adına gerekeni yapacağız’ dediler. Adanalılar ise bu konuda girişimlerde bulunulmamasından şikâyet ediyorlar.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Foça’da Askeri Lojmanda, YÖNETİMİN BASKISI ile EVDEN ÇIKARILAN kediyi TİLKİ PARÇALADI!

YÖNETİM,… ”Evcil hayvanlarınızı ATIN..Yoksa.. Hepinizi lojmandan ATARIM”.. diyerek, site sakinlerine psikolojik baskı uygulayıp, HAYVANLARI SOKAĞA ATTIRIYOR…Lojmanda oturanların evine İZİNSİZ olarak girilip, evde hayvan var mı diye kontrol ediliyor.. Birçok hayvan

Şikayet ve Talep

Tekirdağ’da Acil Olarak Kısırlaştırma Birimi Kurulması Konusunda Talep Dilekçesi

Lütfen Talep Dilekçesine Katılınız. http://www.tekirdag.bel.tr/ adresinden başkana doğrudan mesaj olarak da gönderebilirsiniz. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına Sayın Kadir Albayrak BŞ.Belediye Başkanı Sayın Başkan; bilindiği gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Hayvan Hastanesi ve