Muş Valiliğinden Taleplerimizi Kamuoyunun ve Kurumların Bilgisine Sunarız

mus_haykonfed_kamuoyu_aciklamasi1KAMUOYU AÇIKLAMASI
Bulanık Belediyesinin kafasını kürekle ezdiği köpek gibi ”Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi olmayan” Muş’un bütün ilçelerinde daha 10000 lerce hayvan böyle yok ediliyor.
Başta Kısırlaştırma olmak üzere Bulanık Belediyesinden ve Muş’un diğer ilçelerindeki 10000 lercesi için Muş Valiliğinden TALEPLERİMİZİ KAMUOYUNUN ve KURUMLARIN bilgisine sunarız..
KAMUOYUNA DUYURULUR..
Bulanık Belediye VAHŞETİNİN yavaşlatılmış karelerinde İNSANLIK DIŞI DEHŞET görüntüleri İZLEYİN!
BELEDİYEDE VETERİNER olan, CANİLERDEN Biri Köpeği BAĞLAYIP ZAPT ederken..Diğeri BOĞMAK için KÜREKLE ZALİMCE EZİYOR! https://www.facebook.com/HayKonfed/videos/537783743454309/
Belediye eş başkanları ise açıklamalarında Veteriner Hekimin, TEDAVİ YAPTIĞINI (!)..söylediler.
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu olarak bizleri Amerika, Avusturya, Belçika gibi dünyanın birçok ülkesinden arayarak, bu vahşet görüntülerine ilişkin belediyeye tepkilerini dile getiren insanlara karşı bizler İNSANLIKTAN UTANDIK!
Onlar YALAN söylemeye UTANMIYOR!…
Bugüne kadar sahipsiz hayvanlara yönelik başta KISIRLAŞTIRMA olmak üzere yasada yer alan hiç bir görevi  yerine getirmemiş olan Bulanık Belediyesinin eş başkanları, yapılması gereken çalışmaları başlatmak için kendilerinden beklenen açıklamaları yapmaktan imtina ederek, vahşetin üstünü kapatmak için toplumu kandırmaya yönelik açıklamalar yapıyorlar..
Oysa asıl sorun olan KISIRLAŞTIRMA yapmadıkları için üreyen hayvanlardan dolayı sayı çoğaldıkça hayvanlara vahşet uyguladıklarını AÇIKLAYAMADILAR!Bulanık Belediyesi eş başkanları, Eylem Saruca ve Adnan Topçu’dan TALEPLERİMİZ:
1.İlçede yasal koşulları taşıyan KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ kurulması
2. CANİ görevlilerin işine son verilip, Veteriner Hekimlik Mesleğinin etik değerlerine bağlı, vicdanlı ve merhametli bir ekiple, kısırlaştırma ve tedavi hizmetlerine başlanması
3.Hayvanların sokaklardaki yaşamlarının, beslenme- su odakları, kulubeler ve topluma yönelik yasal uyarı afişleri yapılıp desteklenerek, yasanının geneline ilişkin tüm uygulamalar konusunda yasal sorumluluklarını yerine getirmeleridir.Muş Valisi Sn.Doç. Dr. İlker Gündüzöz ,
Sahiplenmek yetmez, bu sadece görünenlerden biri…
Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezleri olmayan Muş’un bütün ilçelerinde 10000 lercesi böyle yok ediliyor..
Merkez’de ölüm kampı bir barınak var..
Muş’un her ilçesinde KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ Merkezi kurdurmanız, merkezdeki bakımevinin fiziki koşulları ve Veterinerlik uygulamalarının yasal koşullara uygun hale getirilmesi, kısırlaştırma bahanesi ile İLÇE DIŞINA çıkarılan hayvanların, BAŞKA İLÇELERE ve ıssızlara atılmamaları için ”ilçelerde kurulacak merkezlerde” çözüm odaklı sayılarla kısırlaştırma yapılmasının sağlatılması acilen gereklidir.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu – HayKonfed
Yönetim Kurulu

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Nevşehir DERİNKUYU’da İFTAR saatinde ZABITA VAHŞETİ!!!

Derinkuyu ZABITASI OKLU UYUŞTURUCU İĞNE ile KÖPEKLERİ Vurarak ÖLDÜRDÜ!!! Belediye Başkan Bülent AksoyBu Zabıtayı derhal görevden ALIN… Bu vahşete sessiz kalmamak için Zabıta memurunu aşağıdaki dilekçe ile Cumhuriyet Savcılığına ve 

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Ulaştırma Bakanlığı Soruşturma Talebi: Atatürk Havalimanı Apron Dış Bahçelerindeki Kediler THY Teknik A.Ş Yetkililerince Yok Edildi!

Atatürk Havalimanı B Kapısı apron dış bahçeleri ve THY Academy ile yemekhane bahçesindeki KEDİLERİN bir kısmı 16-23 Şubat haftasında ve bir kısmı da 7 Mart Cumartesi günü THY Teknik A.Ş.

Suç Duyuruları / Soruşturma Talepleri

Ölüm Kampı Kozan Belediye Barınağının Bahçesinde, Köpekler Mutfak Masası Üzerinde Ameliyat Ediliyor!

Saadet Partili Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın GÖREVDEN ALINMASINI İçişleri Bakanlığından Talep Ediyoruz. Kozan sokaklarında VAHŞET saçan belediye görevlileri geceleri köpek avına çıkıyorlar. Toplanan 100 lerce köpek YOK oldu. Belediye toplamacıları