Adana -Seyhan İlçesinde Türkiye’de İlk Kez Şehir Merkezinde Kedi Kısırlaştırma Merkezi Açıldı.

Adana -Seyhan İlçesinde Türkiye’de İlk Kez Şehir Merkezinde Kedi Kısırlaştırma Merkezi Açıldı.

seyhan_bel_kedi_merkezi1Kasa boş diye hayvanların mamalarını bile kesen Belediye Başkanlarına ÖRNEK olsun: Adana Seyhan Belediye Başkanı Dr Akif Kemal Akay, aday iken 8 Mart 2019 da DOHAYKO, KİHAYKO ve CANKODER i temsilen kendisini ziyaretimizde, kısırlaştırma ve tedavi merkezi kuracağına dair SÖZ VERMİŞ ve yazılı talebimizi de imzalamıştı. Sn Akay başkan seçildi ve SÖZÜNÜ TUTTU. Tam 7 Ay sonra yani 7 Kasım’da Türkiye’de ilk kez şehrin merkezinde “KEDİ KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ” kuruldu.

Seyhan ilçesindeki tüm hayvan severler, bakıp besledikleri sahipisiz kedileri kendileri bizzat merkeze getirecek, tedavisi ve kısırlaştırması yapılan kediler aynı şekilde ya KENDİLERİNE teslim edilecek veya alındığı yere gönüllülerin katılımı ve gözetimi ile bırakılacaktır.
Açılışta, SÖZÜNÜ tutan BAŞKANIMIZA teşekkür konuşmamda, belediye ekiplerinin kedi yakalamalarının çok zor olduğunu, kedileri ancak onlara bakan besleyen gönüllülerin yakalayabileceğini, bu nedenle KEDİ KISIRLAŞTIRMA MERKEZİNİN mutlaka şehir merkezinde ve gönüllülerin kolayca ulaşabileceği bir yerde olmasının yaşamsal önemini tekrar vurguladım.
Bu merkezin diğer belediyelere örnek gösterebilmemiz açısından da önemini ifade ettim.
En önemli özelliği GÖNÜLLÜLER ile iletişim içinde çalışması olan bu merkezde hepsi de birbirinden değerli olan bir ekibin atanması için de Başkan Dr Akif Kemal Akay’a ayrıca teşekkür ettim.
Seçim öncesi SÖZ VERDİĞİ halde seçim sonrası KASA BOŞ bahanesi ile hayvanların mamalarını ilaçların kesen, kısırlaştırma ve tedavi yaptırmayan ve SÖZÜNÜ TUTMAYAN bütün BELEDİYE BAŞKANLARINA, Sayın Akay’ın bu hizmeti örnek olmalıdır.
En kısa zamanda kapsamlı bir KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİNİN açılışı için de hazırlıklara başlayan, yer araştırması içinde olan Sayın Akif Kemal Akay’a, SÖZÜNÜ TUTTUĞU ve bizleri hayal kırıklığına uğratmadığı için minnettarız.
Başta Başkan Yardımcısı Rukiye Alpay Cinkılıç olmak üzere bu süreçte MERKEZ talebimize destek veren Belediye Meclis Üyeleri Güngör Geçer, Uğur Büyükkantarcı, Mustafa Fidan Vursavuş, Duygu Atikaslan, Mehmet Sertaç Durak ve diğer dostlara teşekkür ederiz.
Merkezin kurulmasına emeği geçen, merkeze ilişkin önerilerimizi önemle dikkate alan  Veteriner İşleri Müdürü Evren Sonyürek ve tüm muhteşem ekibine de ayrıca teşekkür ederiz.
Bu merkez Seyhan ilçesinin cefakar ve fedakar tüm hayvan severlerine HAYIRLI olmasını dileriz.
Hedefimiz ve talebimiz Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçeleri başta olmak üzere Türkiye’nin tüm belediyelerinde de aynı merkezlerin kurulmasıdır.

Nesrin Çıtırık / DOHAYKO Genel Sekreteri
Metin Yıldırım / KİHAYKO Başkanı
=======================

8 MART 2019 da Sayın Akay’a KİHAYKO-DOHAYKO-CANKODER olarak sunduğumuz SÖZ VERİYORUM yazısını ve taleplerimizi linki tıklayarak görebilirsiniz:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1202067549956237&set=a.212477782248557&type=3&theater

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Umut Veren Gelişmeler

Adana Sarıçam Hayvan Hakları Hareketi ve Muhtarlarımız

Adana Sarıçam İlçesinde hayvan hakları savunucuları, MUHTARLAR ve Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın da katılımı ile yapılan TOPLANTIDA, ayrıca başkanlık Siyasi Danışmanı Mustafa İzcioğlu, Adana Kent Konseyi Yönetim Kurulu ve Hayvan

Manşet

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Toplantısı Detayları

KATLİAM KANUNU ÇIKMASIN DİYE, herkes okusun, eğer tek ses olarak talepleri iletirsek, kazanabiliriz. TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu toplantısına katıldık. Toplamalı bir KATLİAM kanunu çıkması halinde ölümüne mücadele edecek 1000

Ulusal Mama Desteği

HayKonfed ”1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi” Mama Projesi ile Yurdun Dört Bir Yanında Açlıkla Yaşam Savaşı Veren Hayvan Dostlarımız HAYAT BULUYOR

Projeye verilen destekler ile hem  hayvan dostlarımıza hem de onları doyurmak için imkansızlıklarla mücadele eden gönüllülere MAMA sağlanıyor.. Bu projeye destek vermek isteyenler; Konfederasyon olarak bizlere ulaşan imdat çağrısı olan