Adana Sarıçam Hayvan Hakları Hareketi ve Muhtarlarımız

Adana Sarıçam Hayvan Hakları Hareketi ve Muhtarlarımız

Adana Sarıçam İlçesinde hayvan hakları savunucuları, MUHTARLAR ve Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın da katılımı ile yapılan TOPLANTIDA, ayrıca başkanlık Siyasi Danışmanı Mustafa İzcioğlu, Adana Kent Konseyi Yönetim Kurulu ve Hayvan Hakları Komisyon üyesi Dr Selahattin Menteş, KİHAYKO, DOHAYKO ve CANKODER Yönetimi de bulundu.
Nesrin Çıtırık, Metin Yıldırım ve Muhtarları temsilen Osmangazi Mahalle Muhtarı Mehmet Can, yaptıkları konuşmalarda, kısırlaştırma olmaması nedeni ile sayıları hızla artan kedi ve köpekler ile onlara bakan gönüllülerin yaşadıkları sıkıntıları, bölgesel sorunları, ihtiyaç ve talepleri dile getirdiler.
Belediye Başkanı Sayın Bilal Uludağ  Sarıçam İlçesinde 1 ay içerisinde KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ Kurulacağını ve her ay gönüllülere düzenli olarak 100 torba kuru mama desteği verileceğini açıkladı.
Sarıçam Hayvan Hakları Hareketi Sözcüsü Münevver Yitgin, mahalle muhtarları ile başlatılan “toplantıların ve güçbirliğinin” devam edeceğini, her konuda belediyeye destek olunacağını ifade ederek Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve tüm muhtarlara teşekkür etti.
Demokrasinin en önemli temel taşlarından olan MUHTARLAR ile hayvan severlerin birlikte hareket etmesi, Sarıçam ilçesinde hayvan hakları konusunda önemli çalışmalar başlatılmasını sağladı.
Adana’da Seyhan ilçesinden sonra ikinci kısırlaştırma merkezinin Sarıçam’da kuruluyor olması, Sarıçam’da büyük özveri ile sahipsiz hayvanlara bakan gönüllüler arasında da büyük sevinç yarattı.

Nesrin Çıtırık/ DOHAYKO
Metin Yıldırım / KİHAYKO,
Sibel Seyitoğlu/ CANKODER

Toplantıya katılım sağlayan muhtarlarımız:
Osmangazi Mah/ Mehmet Can
Ertuğrulgazi Mah/ Hüseyin  Usta
Çınarlı Mah/ Mustafa Kaya
Çarkıpare Mah / Yalçın Uzun
Menekşe Mah/ Emrah Bolat
Esentepe Mah / Mahmut Demirağ
Yavuz Sultan Selim Mah/ Ali Yakar
Sepici Mah/ Ali Kubat
Yıldırım Beyazıt Mah/ Cengiz Tutar

adana_saricam_muhtarlarimiz1

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Isparta Belediye Başkanı Sn. Yusuf Ziya Günaydın’dan Örnek Davranış

(Videonun sesini açmak için; mouse okunu videonun üzerine getirip sağ tıklayarak “Sesini Aç” seçeneğini seçiniz.) Isparta Belediye Başkanı Sn. Yusuf Ziya Günaydın’ın “Köpeğe AZARLAMA YAPILMASINI İSTEMİYORUM…Oşşt diye bağırıyoruz… BU YASAK!..

Umut Veren Gelişmeler

MİYAV PARK: Bu müthiş KEDİ CENNETİ için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanımıza MİNNETTARIZ.

Şehrin en güzel ve en büyük parkında, 10 000 lerce insanın gelip geçtiği en işlek yerine MİYAV PARK adı kurulan, kedilerin serbestçe girip çıktığı, sığındığı, karnını doyurduğu kedi sığınma evinini

Umut Veren Gelişmeler

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sokak ve Besleme Bölgesi Canlarına Mama Desteği…

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi – Sağlık Daire Başkanlığı – Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekibi havalar soğuyunca daha fazla yemek ihtiyacı duyan canlara mama dağıtıyor. Bugün M.Ereğli besleme bölgesinde karşılaştığımız ekip çalışanı kardeşlerimiz