Adana Sarıçam Hayvan Hakları Hareketi ve Muhtarlarımız

Adana Sarıçam Hayvan Hakları Hareketi ve Muhtarlarımız

Adana Sarıçam İlçesinde hayvan hakları savunucuları, MUHTARLAR ve Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın da katılımı ile yapılan TOPLANTIDA, ayrıca başkanlık Siyasi Danışmanı Mustafa İzcioğlu, Adana Kent Konseyi Yönetim Kurulu ve Hayvan Hakları Komisyon üyesi Dr Selahattin Menteş, KİHAYKO, DOHAYKO ve CANKODER Yönetimi de bulundu.
Nesrin Çıtırık, Metin Yıldırım ve Muhtarları temsilen Osmangazi Mahalle Muhtarı Mehmet Can, yaptıkları konuşmalarda, kısırlaştırma olmaması nedeni ile sayıları hızla artan kedi ve köpekler ile onlara bakan gönüllülerin yaşadıkları sıkıntıları, bölgesel sorunları, ihtiyaç ve talepleri dile getirdiler.
Belediye Başkanı Sayın Bilal Uludağ  Sarıçam İlçesinde 1 ay içerisinde KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ Kurulacağını ve her ay gönüllülere düzenli olarak 100 torba kuru mama desteği verileceğini açıkladı.
Sarıçam Hayvan Hakları Hareketi Sözcüsü Münevver Yitgin, mahalle muhtarları ile başlatılan “toplantıların ve güçbirliğinin” devam edeceğini, her konuda belediyeye destek olunacağını ifade ederek Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve tüm muhtarlara teşekkür etti.
Demokrasinin en önemli temel taşlarından olan MUHTARLAR ile hayvan severlerin birlikte hareket etmesi, Sarıçam ilçesinde hayvan hakları konusunda önemli çalışmalar başlatılmasını sağladı.
Adana’da Seyhan ilçesinden sonra ikinci kısırlaştırma merkezinin Sarıçam’da kuruluyor olması, Sarıçam’da büyük özveri ile sahipsiz hayvanlara bakan gönüllüler arasında da büyük sevinç yarattı.

Nesrin Çıtırık/ DOHAYKO
Metin Yıldırım / KİHAYKO,
Sibel Seyitoğlu/ CANKODER

Toplantıya katılım sağlayan muhtarlarımız:
Osmangazi Mah/ Mehmet Can
Ertuğrulgazi Mah/ Hüseyin  Usta
Çınarlı Mah/ Mustafa Kaya
Çarkıpare Mah / Yalçın Uzun
Menekşe Mah/ Emrah Bolat
Esentepe Mah / Mahmut Demirağ
Yavuz Sultan Selim Mah/ Ali Yakar
Sepici Mah/ Ali Kubat
Yıldırım Beyazıt Mah/ Cengiz Tutar

adana_saricam_muhtarlarimiz1

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Umut Veren Gelişmeler

Çatalzeytin Belediyesi ‘nin gariban hayvanlara Kastamonu Belediyesi Başkanı Sayın Tahsin BABAŞ sahip çıktı.

Çatalzeytin Belediyesi ‘nin türlü bahanelerle sahip çıkmadığı gariban hayvanlara Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç ‘un telefon iletişimi ile Kastamonu Belediyesi Başkanı Sayın Tahsin BABAŞ sahip çıktı. Sayın Babaş vicdan ve merhamet ile Allah’ın

Umut Veren Gelişmeler

SOKAK KEDİLERİ İÇİN ANLAMLI PROJE.

Çukurova İMKB İlkokulu ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği tarafından yapılan ortak proje ile; Adana’da sokak kedileri için 2 (iki) adet kedi evi açılışı yapıldı. Hayvan Hakları Merkezi’nin bahçesine

Umut Veren Gelişmeler

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Sn. Hasan Tahsin Usta’ya teşekkür ediyoruz.

Gaziosmanpaşa Belediyesi bakımevinin önceki ziyaretlerimizde tespit ettiğimiz olumsuz fiziki koşulları ve ilçede zabıta ekiplerince yıkılan kulübeler gibi bazı sorunlara yönelik GOP Belediyesine sunduğumuz raporlarımız ve görüşmelerimiz neticesinde bakımevinde yapılan değişimi,