50- Kısırlaştırma Yaptırmayan Belediye Başkanları İçin Yapılması Gerekenler.

50- Kısırlaştırma Yaptırmayan Belediye Başkanları İçin Yapılması Gerekenler.

bel_baskanlari_icin1Belediyenin KASASINI BOŞALTAN, KISIRLAŞTIRMA yaptırmayan ve hayvanlar çoğaldıkça “zehirle, öldür, dağa taşa at, vur” emrini veren BELEDİYE BAŞKANLARINI yasal olarak yola getirmek için aşağıda yazılanları YAPMAZSANIZ, ÖLÜMLERDEN de şikayet etmeyeceksiniz.

1. Öncelikle İçişleri Bakanlığına yazılı olarak müracaat edip, doğrudan Belediye Başkanı hakkında  soruşturma talep edin.
2. Belediye Meclis toplantılarına giderek ORADA KONUŞMA yapmak istediğinizi belirtin ve başkanın KISIRLAŞTIRMA başta  olmak üzere hayvanlar için YAPMADIĞI HER ŞEYİ gerekçesi ile anlatın. MECLİS üyelerine tek tek yazı yollayın.

3. Bütün muhtarları dolaşın ve sokaktaki hayvan sayısının artmasının sebebinin BELEDİYE BAŞKANI olduğunu, muhtarlık olarak KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ Merkezinin kurulmasını hem vatandaşa anlatmalarını hem de BELEDİYE BAŞKANINDAN bizzat talep etmelerini isteyin.

4. Yerelde ne kadar basın var ise, tek tek gidin yine muhtarlarda olduğu gibi KISIRLAŞTIRMA ağırlıklı olarak talep yazınızı basına verin.
Belediye Başkanları, TOPLUMUN KARŞISINDA amuda kalkabilirler, yerlerde sürünebilirler, takla atabilirler. Çünkü onları ZENGİNLEŞECEKLERİ o makamlara toplum getiriyor. Dolayısı ile biz de hem topluma ulaşıp destek sağlayacağız hem de İçişleri Bakanlığını harekete geçireceğiz.

NESRİN ÇITIRIK
HayKonfed Başkanı

====================
ÖRNEK YAZILAR, YEREL SORUNLAR İLE UYARLANIP ÖYLE YOLLANACAK. BUNU SAKIN UNUTMAYIN. Aşağıdaki yazılar sadece REHBERDİR. Uyarlayınız…
====================
YAZI 1
==================
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA,
Hayvanları Koruma Kanunu’nun ana hükmü olan KISIRLAŞTIRMA, maalesef belediye tarafından yapılmamaktadır. Çoğalan hayvanlar ise ya yok edilmekte, ya da çoğunlukla dağa taşa, ıssızlara, yaban bölgelerine ve başka İLÇELERE atılmaktadır. (‼️DİKKAT: O şehirdeki sorunları burada anlatın)
Taleplerimize rağmen KISIRLAŞTIRMA başta olmak üzere sahipsiz hayvanlara yönelik çalışmalar yapılmamaktadır. Kanunlar bizzat belediye başkanı emri ile ihlal edilmektedir.
Bu bağlamda, bakanlığınızca müfettiş görevlendirilerek belediye başkanı hakkında GÖREV İHMALDEN soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
Bu soruşturma kapsamında özellikle veteriner işleri bölümü yetkilileri ve çalışanlarının da ifadelerine baş vurulmasını talep ediyoruz.
Biz gönüllüler de bakanlığınız müfettişlerine BELEDİYE BAŞKANININ GÖREV İHMALİ konusunda bilgilendirme yapmak  isteriz.
Müracaatımıza 4892 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini  emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.
İSİM, TC NO, İLETİŞİM BİLGİLERİ

===================
YAZI 2
==================
SAYIN MUHTARIMIZ,
Belediyemiz, 2004 yılında KISIRLAŞTIRMA ana hükmü ile çıkan Hayvanları Koruma Kanunu’nu şimdiye kadar uygulamamış, hayvanlar çoğalıp vatandaştan şikayet geldikçe, başka ilçelere, kırsala, çöplüklere atmayı tercih etmiştir. Bu durum, sahipsiz hayvan sayısını daha da artırmıştır.
Oysa bilimsel, tıbbi ve vicdani çözüm KISIRLAŞTIRMADIR.
Bu bağlamda, BELEDİYE BAŞKANINDAN öncelikle KISIRLAŞTIRMA işleminin yerine getirilmesini, biz hayvan hakları savunucuları ile birlikte dile getirmenizi önemle bekliyoruz.
Ayrıca bu sorunun vatandaşa anlatılarak, onlardan da, KISIRLAŞTIRMA ve yasanın diğer başta TEDAVİ ve hayvanların bakımı olmak üzere  talepleri belediye başkanına iletmelerini tavsiye edilmesini önemle talep ediyoruz.
Saygılarımızla…
İSİM, TC KİMLİK, İLETİŞİM BİLGİLERİ

====================
YAZI 3
====================
Sayın BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ,
Belediye başkanı, sahipsiz hayvanların sayılarının kontrolsüz artmasının tek tıbbi ve vicdani çözümü olan KISIRLAŞTIRMAYI yaptırmamaktadır.
Başta KISIRLAŞTIRMA olmak üzere, Hayvanları Koruma Kanunu’nun tüm maddelerinin yerine getirilmesinin BAŞKAN tarafından sağlanması hususunda belediye meclis üyesi olarak destek vermenizi bekliyoruz.
Çünkü, KISIRLAŞTIRMA yapılmayıp hayvanlar çoğalıp vatandaş şikayet ettikçe, hayvanları toplayıp başka ilçelere, çöplüklere, kırsala atılması, SAHİPSİZ HAYVAN sayısını patlama şeklinde artırmaktadır.
Şehrimize ilişkin SORUN ve ÇÖZÜM önerilerimizin tarafınızca incelenmesini ve Belediye Başkanının bu hususta da yasaların emrettiği görevlerini yapmaları için MECLİS KARARI alınmasını talep ediyoruz.
Saygılarımızla
İSİM, TC KİMLİK, İLETİŞİM

========================================
YAZI 4
========================
Değerli Basın Mensupları,
Belediyeler, 2004 yılında KISIRLAŞTIRMA ana hükmü ile çıkan Hayvanları Koruma Kanunu’nun uygulamamış, hayvanlar çoğalıp vatandaş şikayet ettikçe, hayvanları başka ilçelere, kırsala, çöplüklere atmayı, canlı canlı gömerek öldürmeyi sürdürmüşlerdir. Bu durum, sahipsiz hayvan sayısını daha da artırmıştır.

Oysa sahipsiz hayvanların üremelerinin kontrol altına alınmasında bilimsel, tıbbi ve vicdani çözüm KISIRLAŞTIRMADIR.

Maalesef, ŞEHRİMİZİN BELEDİYE BAŞKANI da bu konuda hiç bir çalışma yapmamaktadır.
Belediye Başkanı hakkında gerekli resmi kurumlardan soruşturma açılmasını talep ettik.
Sayın muhtarlarımız ile de görüşmeler yaparak, onların da belediye başkanı üzerinde başta KISIRLAŞTIRMA olmak üzere yasal görevlerini acilen yapılmaya başlanmasının muhtarlıkça da belediye başkanından istenmesi talebimizi ilettik.
Belediye meclis üyeleri ile de görüşmeler yaparak, belediye başkanının bu konuda uyarılmasını ve acilen yasaya uygun hizmet vermesi için Belediye Meclisinin karar almasını talep ettik.
SİZ DEĞERLİ BASIN MENSUPLARININ da BAŞKANLARDAN BAŞTA KISIRLAŞTIRMA olmak üzere yasayı titizlikle uygulaması için çağrıda bulunmanızı önemle bekliyoruz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye ile Sorunlarda Yasal Bilgilendirme

15. BELEDİYE Başkanlığına: Toplama Ekibine ilişkin sorularımızı cevaplayınız…

BELEDİYELERİN TOPLAMA EKİPLERİNİ SORGULAYINIZ, UYARINIZ ve ŞİKAYET EDİNİZ: Belediye KATİL TOPLAMA ekipleri DEĞİRMEN TAŞI gibi hayvanlarımızı adeta öğüterek YOK ediyor. Bu katilleri durdurabiliriz. Sokağımızda sevdiğimiz, boğazımızdan kesip yemek mama alıp

Belediye ile Sorunlarda Yasal Bilgilendirme

47. BELEDİYELER GÖNÜLLÜLER İLE İLETİŞİM İÇİNDE ÇALIŞMAK ZORUNDA……

Belediyelerin gönüllülere tahakkümü ve hayvanlara zulmüne karşı, tek silahımız KANUNLAR. 5199 Hayvanları Koruma Kanunu çok net şekilde, hayvanlara yönelik tüm faaliyetlerde belediyelerin YEREL HAYVAN KORUMA görevlileri ve gönüllü kuruluşlarla BİRLİKTE çalışmasını

Belediye ile Sorunlarda Yasal Bilgilendirme

25. BİR BAKIMEVİNİN NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ BİLMEDEN, hayvanlar için DOĞRUSUNU nasıl isteyeceğiz?

BİR BAKIMEVİnin NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ BİLMEDEN, hayvanlar için DOĞRUSUNU nasıl isteyeceğiz? Bu nedenle, yüzeysel gözlemler ile yaptığımız bakımevi ziyaretlerimizin hayvanlara büyük faydası olmuyor.  Biz bilmediğimiz için de, belediyeyi doğru biçimde