ÖLÜM MERKEZİ “İBB KISIRKAYA’yı” Başkan Ekrem İmamoğlu Bayramda Ziyaret Etti!

Sn. Ekrem İmamoğlu,  KISIRKAYA yok etmeye kılıf olan BİR ÖLÜM ZULÜM merkezidir.
KATİLLERE destek vermeyiniz, “sahte gösterilerle” gözünüzü boyamalarına aldanmayınız.
100.000 lerce kedi köpek KISIRKAYA üzerinden YOK EDİLDİ.
İBB Veterinerlik bir günde 390 KISIRLAŞTIRMA yapması gerekirken, sadece 40 kısırlaştırma yapmıştır !! 50.000 den fazla köpek toplamış, 13.700 ünü kısırlaştırmış, 37.380 köpeğin akibeti meçhuldur.
2018 yılı verileri olarak İBB sitede yayınlanan SAYILAR ile “YOK ETMELERİ” ispat ettiğimiz yazıyı okuyunuz lütfen.
Nesrin Çıtırık/
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
HayKonfed
================================

İBB VETERİNERLİĞİN YOK ETTİĞİNİN SAYILARLA İSPATI

İBB 39 İlçe İle Protokol Yaptı. Köpekler İBB ile İLÇELER arasında yok edildi, ORMANLARA, dağlara, kırsala ve başka ilçelere atıldı.
Buyurun, SADECE 2018 yılında yok edilen KÖPEKLERE ilişkin HESAP ORTADA !
===========1.YOK EDİLEN KÖPEKLER:
İBB 29 Toplama aracı ile “2018 yılında asgari 51.000 KÖPEK toplandı.”
İBB web sitesinde “2018 de 13.712 köpek kısırlaştırıldı” diyor.
Toplanan 51.000 köpek ile kısırlaşan 13.712 köpek arasındaki FARK 37.380 Köpek !!!
Bu 37.380 KÖPEK NEREDE?

===========2. Gelelim KISIRLAŞTIRMA sayısına:
İBB bir günde sadece 40 köpek kısırlaştırmış.
Oysa bir günde 390 kısırlaştırma yapmalıydı.

Bir serbest veteriner hekim 3-4 odalı bir klinikte günde 20-25 hayvan rahatça kısırlaştırırken, İBB 79 veterinerine ve tesislerine rağmen günde sadece 40 kısırlaştırma yaparak İSTANBUL’DA hayvan sayısını kontrol altına alabilir mi?

Küçük bir ilçe belediyesinin BİR TEK veterineri bile bir günde 10 köpeği çok rahat kısırlaştırırken, İBB’nin 79 veterinerine ve tesislerine rağmen günde sadece 40 kısırlaştırma yapması KORKUNÇ BİR GÖREV İHMALİDİR ve protokolün YOK ETMEYE KILIF olduğunun göstergesidir.
İBB bakımevlerinden alınan “sözde” tedavi edilmiş hayvanlar, gönüllerce özel kliniklere götürülerek tedavi ettirilmektedir. Tedavi için alınan hayvanlar da ya ölür ya yok edilir.

Eğer, İBB protokol yapmasaydı, İstanbul İlçeleri her biri günde asgari 10 olmak üzere günde 390 KISIRLAŞTIRMA yapmış olacaklardı. İstanbul’un sahipsiz hayvan sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacaktı, bu 5 yıl içinde.

BU SAYILARI ŞİMDİ TERCÜME EDELİM:
İlçe belediyeleri ile İBB hizmet anlaşmasının sebebi KISIRLAŞTIRMA hizmeti vermek değil, 100.000 binlerce köpeğin ilçelerden İBB barınaklarına götürülüyor bahanesi ileYOK EDİLMESİNE yasal dayanak hazırlanmasıdır.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı

EKLER:
https://www.haberler.com/sahipsiz-hayvanlarin-bakimi-icin-protokol-10446180-haberi/
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe belediye başkanlıkları arasında, “Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanları”nda sahipsiz hayvanların rehabilitasyonuna yönelik “ortak hizmet protokolü” imzalandı.
Protokolle; sahipsiz hayvanların aşılanması, kısırlaştırılması, tedavisi, sahiplendirilmesi, mikroçip uygulanarak kayıt altına alınması ve bu işlemlere tabi tutulan hayvanların yasa gereği alındıkları ortamlara geri bırakılması amaçlanıyor.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Sn Tunç Soyer’e İzmir SORUN-ÇÖZÜM BRİFİNG Raporu, Başkanın Talimatları.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Tunç Soyer’e,                 İzmir ve İlçelerinde Sahipsiz Hayvanlar İçin                     SORUN ve ÇÖZÜM BRİFİNG RAPORU   İzmir ilçelerinde, “ana hüküm olan KISIRLAŞTIRMA da TEDAVİ de”

Haberler

Türkiye’de İlk Kez Bir Belediye Başkanı BAYRAMDA BİR BELEDİYE BARINAĞINI Ziyaret Etti.

Sayın Başkan İlker Bekler’in Turhal Belediyesi Barınağına yaptığı bu BAYRAM ziyaretine teşekkür ederiz. Sahipsiz hayvanlar için başta “KISIRLAŞTIRMA ve BESLEME” olmak üzere her geçen gün daha etkili hizmet veren TURHAL