İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran Hesap Ver!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran Hesap Ver!

YILDIZ DEVRAN İzmir Kadifekale’de 10 yıldır yaşayan 40 a yakın köpeği TOPLATTI ve “geçici” Işıkkent Bakımevinde “kalıcı” olarak ESİR ETTİ. Yavrular ve anneler dahil aldırdığı bu köpekler 2 aydır İZMİR IŞIKKENT’te hapisler. Yıldız Devran “Gerektiğinde daha da toplatacağını” söylüyor.
Sevgili Tunç SOYER Başkanım, BÖYLE Mİ OLACAKTI? Sizin döneminiz gariban sokak hayvanları için ESARET DÖNEMİ mi olacaktı?
Ve Yıldız Devran,
izmir_gen_sek_yildiz_devran1. Yıllarca en büyük yetkilisi olduğunuz İzmir Büyükşehir’de, sahipsiz hayvanlar için HİÇ BİR ÇALIŞMA yaptıramadınız, yani BECEREMEDİNİZ. İlçelerden de sorumlu Büyükşehir  olarak ilçelere KISIRLAŞTIRMA yaptırmayı da beceremediğiniz için, şehir dışlarına atılan köpekleri şimdi toplatıp, yasal olarak GEÇİCİ olması gereken bakımevlerinde KALICI OLARAK ESİR ediyorsunuz. KANUNLARI çiğniyorsunuz. Ama kanunları uygulamayı öğreneceksiniz, size öğreteceğiz.

2. Kendi HİZMET BECERİKSİZLİĞİNİZİN bedelini, kanun tanımaz rezil BELEDİYELER tarafından, kısırlaştırma yapmak yerine yıllarca şehir dışı olan Kadifekale’ye atılan köpeklere, “bu ŞEHİR DIŞINI da çok görüp” onları toplayıp ESİR ederek ÖDETTİRİYORSUNUZ. Bu akıl ve vicdana uygun mudur?

3. Siz Kadifekale’den bu köpekleri aldınız ama, AHLAKSIZ belediyeler oraya yeni köpekler atıyorlar. Yasa tanımaz ahlaksız belediyeler İzmir’in kırsal olan her yerine köpek atmaya devam ediyorlar. Kendinizin YÜKSEK !!! başarısı sebebiyle midir bu atımlar?

4. Siz, geçmiş 5 yılda “ÇOK FAZLA BAŞARILI” çalışmalar yaptığınızı bir SIKILMA  HİSSİNE KAPILMADAN söylüyorsunuz.
Çok fazla başarılı olduğunuz için mi ilçeler bazında günlük 14-16 olması gereken köpek kısırlaştırma ortalaması SADECE “1” yani yazı ile BİR dir?

5. Hala daha “İzmir’de sahipsiz hayvanlar için yapılacak çok hizmet yok, biz Kocaoğlu döneminde İzmir’i Türkiye’nin en iyi şehri haline getirdik” diyorsunuz. Ben olsam bunu söylemeye utanırdım, inanın… Sayılar ortada, durum ortada.

Dua edin ki, İzmir Büyükşehir Belediyesinde fedakar ve idealist veteriner hekimler çalışıyor. Onlar olmasa, hiç bir fiziki veya tıbbi imkanı KASITLI OLARAK VERMEDİĞİNİZ bakımevlerinde de ilçeler gibi felaketler yaşanırdı.

Yıldız Devran,
Siz beceremediniz, beceremeyeceksiniz.
Biz de YASAYA AYKIRI bu uygulamalar için SAVAŞACAĞIZ.
Sizin yönetiminizin beceriksizliğini, gariban köpekleri toplayıp GEÇİCİ BAKIMEVLERİNDE KALICI OLARAK ESİR ederek köpeklere ödettirmenize izin vermeyeceğiz.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederayonu Başkanı

NOT. Herkesten ricam, amacımız devlet kurumlarını KANUNLARI UYGULAMAYA toplumsal tepki ve baskı ile zorlamaktır. Lütfen hakaret içeren kelime ve ifadeler kullanmayalım. Dağıtıp paylaşıp KAMUOYU oluşturalım.
============================
Yıllardır YILDIZ DEVRAN YÖNETİMİNDEKİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR ve 30 İLÇESİ 2018 KISIRLAŞTIRMA VERİLERİ, Hem kısırlaştırma yaptırmıyor hem de üreyip çoğalan gariban köpekleri GEÇİCİ IŞIKKENT Bakımevinde KALICI olarak ESİR ediyor…

1. KÖPEK KISIRLAŞTIRMA 2018 YILLIK TOPLAM: Sadece 15.000
‼️30 ilçe yıllık toplam köpek kısırlaştırması: 130.000 OLMALIYDI

2. KÖPEK KISIRLAŞTIRMA 2018 GÜNLÜK TOPLAM: Sadece 41 köpek.
‼️30 ilçe asgari günlük köpek kısırlaştırması: 360 OLMALIYDI.

3. KÖPEK KISIRLAŞTIRMA İLÇE BAŞINA GÜNLÜK ORTALAMA: Sadece 1.3
‼️30 ilçe günlük asgari ortalama köpek kısırlaştırması: 12-16 ARASI OLMALIYDI

4. KEDİ-KÖPEK KISIRLAŞTIRMA 2018 TOPLAM: 25.341
Bu sayının yaklaşık 15.000 tanesinin KÖPEK KISIRLAŞTIRMA olduğu hesaplanmıştır.
Aynı yetersiz kısırlaştırma KEDİLER İÇİN de geçerlidir.

Bu kısırlaştırma sayıları ile İzmir’de hiçbir zaman köpek sayısı kontrol altına ALINAMAYACAĞI sayın Başkana öncelikli olarak anlatılmıştır.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

31- Belediyelerin ÖLÜM KAMPI Bakım Evlerine İŞ GÜVENLİĞİ ve SAĞLIĞI Müfettişlerince Denetim İstiyoruz

Belediyelerin ÖLÜM KAMPI Bakım evlerine İŞ GÜVENLİĞİ ve SAĞLIĞI müfettişlerince denetim istiyoruz. NİÇİN?  Okuyun: Belediye bakım evlerinin ölümcül koşullarını, hayvanlara yapılan işkenceyi hepimiz yüreklerimizde yaşıyoruz. Orman Su İşleri Müdürlüklerinin görevlileri

Şikayet ve Talep

15. Hayvanlar İçin de ADALET İstiyoruz: Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisine

  Hayvanlar İçin de ADALET İstiyoruz: Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisine: Yalova Belediye Bakımevinde KÖPEKLERİ İŞKENCE İLE ÖLDÜREN görevliler, Başkanın emri ile hala daha Yalova Bakımevinde ÇALIŞMAYA devam

Şikayet ve Talep

Ordu Çöplüğünde ACILAR İÇİNDE ÖLÜYORLAR!

ORDU Çöplüğünde Hayvanlar AÇLIK, SUSUZLUK VE HASTALIK İÇİNDE ASİTLİ SULARDAN İÇEREK, ACILAR İÇİNDE ÖLÜYORLAR!!! Sayın ORDU Valisi hayvanlar sizin YARDIM ELİNİZİ uzatmanızı bekliyor!!!. ORDU çöplüğündeki hayvanların kurtarılabilmesi için sizlerde aşağıdaki