Dkmp Bölge ve İl Müdürlükleri, Bayramda Barınakları Denetleyiniz.

Dkmp Bölge ve İl Müdürlükleri, Bayramda Barınakları Denetleyiniz.

”BAYRAMDA BARINAKLARDAYIZ, AÇLIĞA ÖLÜME KARŞI! ”  sloganlı ETKİNLİĞE linki tıklayıp katılın, aşağıdaki örnek yazıyı VALİLİĞİNİZE yollayıp telefonla takibini yapın. Bayramda BARINAK kapılarına vurulan KİLİTLERİ BİRLİKTE AÇALIM❗Yılın en sıcak ayında hayvanları SUSUZLUĞA mahkum edenlerin tepelerine kanun maddelerini indirelim, hayvanları REZİL BELEDİYELERİN insafsız ellerine terk etmeyelim.  Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.ETKİNLİK LİNKİ: Herkes bu ETKİNLİĞİ bulunduğu İl ve ilçede OLUŞTURABİLİR veya dahil olabilir…Etkinlikle ilgili tüm bilgilendirmeler için linki tıklayarak lütfen OKUYUNUZ!
https://www.facebook.com/events/719355145180445/permalink/719367918512501/?active_tab=off_permalink==========================================
KONU: DKMP İl Müdürlüğü ve belediye yetkilerinin toplantı yaparak BAYRAM TATİLİNDE bakımevlerinde kaç veteriner hekim ve bakıcı olacağı, ziyarete hangi saatlerde açık olacağı, sokaklardaki acil yaralı hayvanlar için hangi telefonların aranacağının” tespiti ve BELEDİYE BARINAKLARININ bayram boyunca  DKMP İl Müdürlüğü ve Kaymakamlık görevlileri tarafından  denetlenerek raporun valilik makamına ve Tarım Orman Bakanlığına bildirilmesi.

YASAL DAYANAK: 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği

BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN DAĞITIM: TBMM Başkanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi, Belediye Başkanlığı, Kaymakamlıklar, Tarım ve Orman DKMP Bölge ve İl Müdürlüğü, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşları, SKT lar.

2019_dkmp_bayram_denetimVALİLİK YÜKSEK MAKAMINA,

Her yıl bayram tatillerinde belediye bakım evlerinde veteriner ve diğer görevlilerin İZNE çıkması, az sayıdaki nöbetçi görevlilerin ise yerler kirlenmesin diye yemek ve su vermemesi nedeni ile hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar. Sokaklardaki hayvanların yaralanması durumunda ise müdahaleye hazır ekip ve ambulans olmadığından hayvanlar acı içerisinde can vermekteler.
Bu bağlamda, Valiliğiniz DKMP Bölge ve İl Müdürlüğü ile belediye yetkililerinin İl HKK Başkanı Vali Yardımcısı başkanlığında bir araya gelerek,  BAYRAM TATİLİNDE gerek belediye bakımevinde ve gerekse sokaklardaki hayvanlara yönelik TEDBİRLERİ görüşmek üzere TOPLANTI yapılmasını acilen talep ediyoruz. Bu toplantıda, DKMP İl Müdürlükleri görevlilerinin ve “Kaymakamlık hayvan hakları ihlali denetim elemanlarının” bayram tatilinde belediye barınaklarını denetlemesi kararının alınmasını” ve diğer aşağıdaki hususların belirlenmesini  talep ediyoruz:

1. Bu bayramda bakım merkezinde Veteriner, Veteriner Teknikeri ve bakıcı olarak kimler ve hangi saatler arasında orada bulunacaklardır? Hayvanlara başlamış olan ilaç ve tedaviler hangi saatler arasında uygulanmaya devam edecektir?
2. Dışarıdaki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekim tarafından ve nasıl yapılacaktır? Bu hasta hayvanlar için 24 saat süresince HANGİ KURUMA HANGİ TELEFON NUMARASINA ve KİME ulaşılacaktır?
3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir?
4. Basın kuruluşları, gönüllüler ve vatandaşlar çocukları ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezini ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretin hangi saatler arasında yapılması uygundur? Bu bilginin ayrıca basın ve TV ler yolu ile topluma açıklanmasını talep ediyoruz.
5. DKMP Bölge ve İl Müdürlüğünüzce, hayvan hakları ihlalleri için ‘’ ACİL İHBAR HATTI ‘’ kurularak, hangi telefonlardan kimlere başvurulacağı bilgilerinin İl Müdürlüğü tarafından sosyal medya sayfalarında yayınlanmasını, kamuoyuna, STK lara ve gönüllülere duyurulmasını talep ediyoruz

Bu hususlara ve yukarıdaki sorularımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği madde madde olarak bilgi ve cevap verilmesini, basın kuruluşları ve kamuoyuna da duyurulmasını emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

İsim soyisim / TC kimlik

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Sesimiz GÜR… Yankılar GÜÇLÜ… BU TECAVÜZCÜNÜN DE TUTUKLANMASI İÇİN DİLEKÇEYE KATILINIZ ! Gönderilecek e-posta adresleri yazı altındadır…

Konya Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’na Geçtiğimiz ay bir yavru köpeğe tecavüz ederken çektiği görüntüler tüm sosyal medyada yayınlanan, suçu sabit görülüp idari para cezası ile cezalandırılan ve serbest kalan Ayhan Şanlıtürk

Şikayet ve Talep

Artvin / Arhavi Belediyesi Usulsüz Toplama Yapıyor

ARTVİN / ARHAVİ Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU belediyenizin uygun şartlara sahip bir bakımevi YOK.  Veteriner Hekimi YOK. Kısırlaştırma ve tedavi YOK. Köpekleri toplama amacınızı nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz! Kanun dışı toplama

Şikayet ve Talep

Kaman Savcılığı Adli Soruşturma Başlattı.

Kırşehir Kaman’da UYUŞTURUCU oklu iğne ile yasalara aykırı olarak köpekleri işçilere vurdurtan Belediye Başkanı ve Veterineri hakkında Kaman Savcılığı ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI. Belediye işçisinin içinde UYUŞTURUCU olan OKLA köpek yerine