İnsanların Bayramı, Hayvanların Felakati Olmasın!

İnsanların Bayramı, Hayvanların Felakati Olmasın!

Bayram GELMEDEN acilen Valilik, Belediye ve Tarım Orman Müdürlüklerini YAZILI olarak UYARIN‼
Bayram süresince belediye barınağında hangi saatler arasında, hangi görevlilerinin bulunacağını, hangi saatlerde ne şekilde yemek verileceğini, yaralı hayvanlara acil müdahale için hangi telefondan , kimlerin aranacağı bilgilerini ŞİMDİDEN ekteki DİLEKÇE ÖRNEKLERİNİ yollayarak YAZILI olarak talep edelim.
Barınaklardaki hayvanları BELEDİYELERİN insafsız ellerine TERK ETMEYİN ‼
Bu bayram da Türkiye’nin her yerinde belediye barınaklarında Veteriner ve Görevliler BAYRAM YAPMAK
(!) için İZİNLİ olacak. Göstermelik kalan 1 nöbetçi, hayvanlar kaka çiş yapmasınlar diye YEMEK ve SU bile vermeyecek.
Her bayramda 5-9 Günlük tatillerde bile barınakların çoğunda görevli bırakılmadığı için açlık susuzluktan ölümler oluyor.
Yani, İNSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN FELAKETİ OLUYOR‼

bayram_2_2019_0011. Bu FELAKETİ önlemek için aşağıdaki Valilik,Belediye ve Tarım Orman İl Müdürlüğüne olan, alınması gereken TEDBİRLERİ içeren ÖRNEK yazıları dikkatle tüm maddeleri ile TEK TEK okuyarak inceleyin. Hemen şehrinizdeki Valilik,Belediyeler ve Tarım Orman İl Müdürlüğüne  yollayın. Ayrıca telefonla irtibat kurarak sorgulayın ve takip edin. Mutlaka basın kuruluşlarına da gönderin ve bizzat ziyaret ederek bilgilendirin.

2. Her iki yazının da kime kısmına adreslerini kendinizin bulacağınız Valilik, Belediye ve Orman Su İşleri Müdürlüğü ve yerel basın adreslerini yazın. BİLGİ kısımına da yani CC kısmına (yazının altında HAZIR olan) ORMAN SU İŞLERİ bakanlığı ve Orman Su BÖLGE ve İl Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı adreslerini ekleyin.

3. Bayram öncesi belediyeye ZİYARET EDECEĞİNİZ gün ve saat bilgisini vererek BAKIMEVİNE gidin. Eğer mümkün ise yine önceden belediyeye bilgilendirme yaparak TOPLU ZİYARETLER organize edin, basını da davet edin. Belediyeye bildirin ki KAPIYI KAPALI bulmayın! Haberimiz yok diye bahane bulmasınlar!
Valilik, Belediye ve Tarım Orman İl Müdürlüğünüzü ekteki örnek yazılar ile YAZILI olarak UYARIN.

DİKKATLE OKUYUN NELER TALEP EDECEĞİMİZİ BİLEREK TAKİBİNİ YAPIN.
1. Yazı VALİLİK makamına, 2. Yazı Belediyeye.., 3. Yazı ise Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne..Tarım ve Orman Bölge ve İl Müdürlükleri mail adreslerinin tamamı yazının sonuna eklenmiştir.
==========================================
1.YAZI : VALİLİKLERE
==========================================
Konu: BAYRAM TATİLİ süresince Belediye Bakımevlerinde kaç veteriner hekim, kaç bakıcı olacağı, ziyarete hangi saatlerde açık olacağı, sokaklardaki acil yaralı hayvanlar için hangi telefonların aranacağının belediyelerce tespit edilerek alınacak TEDBİRLERİN kamuya açıklanması ve barınakların DKMP İl Müdürlüğü görevlisi tarafından bayram süresince denetlemesi talebi

YASAL DAYANAK: 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği

BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN DAĞITIM: Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Tarım ve Orman DKMP İl Müdürlüğü, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşları, Hayvan Hakları grup ve platformları, STK lara…

VALİLİK YÜKSEK MAKAMINA,

Her yıl bayram tatillerinde belediye bakım evlerinde görevli bulunmaması, görevli bulundurulsa da yerler kirlenmesin diye yemek ve su vermemesi nedeni ile hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar. Sokaklardaki hayvanların yaralanması durumunda ise 24 saat acil müdahaleye hazır ekip ve ambulans bulundurulmadığından hayvanlar acı içerisinde çırpınarak can vermekteler. Yani “İnsanların Bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ” olmaktadır.
Bu FELAKETİN önlenmesi için bu bayram tatili için Valiliğiniz bünyesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Belediyeler başta olmak üzere ilgili kurumlar ile BAYRAM TATİLİNDE SAHİPSİZ HAYVANLARA İLİŞKİN TEDBİRLERİ görüşmek üzere TOPLANTI yapılarak, gerek bakımevlerine ilişkin ve gerekse sokaklardaki hayvanların acil tıbbi müdahale gereksinimlerinde alınacak tedbirleri aşağıda maddelediğimiz hususlar çerçevesinde belirlenmesini, yazılı olarak başta belediyeler olmak üzere ilgili kurumlara, basın kuruluşlarına, hayvan severlere ve  STK lara bildirilerek ayrıca kamuoyunda halka duyurulmasını talep ediyoruz.
Bu bağlamda,
Valiliğiniz başkanlığında yapılacak toplantıda belirlenecek olan belediyenin çalışmalarına ilişkin aşağıdaki sorularımızın cevaplandırılmasını talep ediyoruz:
1. Bu bayramda bakım merkezinde Veteriner, Veteriner Teknikeri ve bakıcı olarak kaç görevli çalışacaktır? Kimler olacak ve hangi saatler arasında orada bulunacaklardır? Hayvanlara başlamış olan ilaç ve tedaviler hangi saatler arasında uygulanmaya devam edecektir? Bu isimlerin tarafımıza yazılı olarak verilmesini talep ediyoruz.
2. Dışarıda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekim tarafından ve nasıl yapılacaktır? Dışarıdaki acil yaralı ve hasta hayvanlar için 24 saat süresince HANGİ KURUMA HANGİ TELEFON NUMARASINA ve KİME ulaşılacaktır? Bu bilgilerin topluma basın yolu ve belediyenin sosyal medya sayfalarından duyuru yapılarak ve ayrıca tarafımıza yazılı olarak bildirilmesini talep ediyoruz.
3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Yemek saatlerinin tarafımıza yazılı olarak bildirilmesini talep ediyoruz.
4. Basın kuruluşları da bayramda barınakları ziyaret edecektir. Basın mensupları bakımevlerini hangi saatlerde ziyaret edebilirler ve onlara hangi yetkili bilgi verecektir? Bu bilginin basına bir bildiri ile açıklanmasını talep ediyoruz.
5. Aileler çocukları ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezini ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretin hangi saatler arasında yapılması uygundur? Bu bilginin tarafımıza verilmesini ve ayrıca basın ve TV ler yolu ile topluma açıklanmasını talep ediyoruz.
6. Tarım ve Orman İl Müdürlüklerince hayvan hakları ihlalleri için ‘’ ACİL İHBAR HATTI ‘’ kurularak, hangi telefonlardan kimlere başvurulacağı bilgilerinin İl Müdürlüğü tarafından sosyal medya sayfalarında yayınlanmasını, kamuoyuna, STK lara ve gönüllülere duyurulması ve tarafımıza bildirilmesini talep ediyoruz
7. Tarım ve Orman İl Müdürlüklerince ve Kaymakamlıklarca görevlendirilecek “HAYVAN HAKLARI DENETİM ELEMANLARI” tarafından bayram boyunca ‘’bakım evlerinde denetim ‘’ yapılmasını ve belediyelerin alacağı tedbirlere dair belirtilen tüm hususların Valilik Makamınca kamuya duyurulmasını talep ediyoruz.
Bu hususlara ve yukarıdaki sorularımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği madde madde olarak bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
Isim, soyisim, TC kimlik,
=========================================
2.YAZI : BELEDİYEYE
==========================================
KONU: BAYRAM TATİLİ süresince Belediye Bakımevinde kaç veteriner hekim, kaç bakıcı olacağının isimleri ile tarafımıza bildirilmesi, ziyarete hangi saatlerde açık olacağı, sokaklardaki acil yaralı hayvanlar için hangi telefonlardan kimlerin aranacağının tarafımıza bildirilerek, bu bilgilerin bayram süresince kamuya duyurulması talebi.
YASAL DAYANAK: 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği
BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN DAĞITIM: Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Tarım ve Orman DKMP İl Müdürlüğü, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşları, Hayvan Hakları grup ve platformları, STK lara…

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA,

Her yıl bayram tatillerinde, yurt genelinde belediye bakım evlerinde görevli bulunmaması, görevli bulundurulsa da yerler kirlenmesin diye yemek ve su vermemesi nedeni ile hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar. Sokaklardaki hayvanların yaralanması durumunda ise 24 saat acil müdahaleye hazır ekip ve ambulans bulundurulmadığından hayvanlar acı içerisinde çırpınarak can vermekteler. Yani “İnsanların Bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ” olmaktadır.
Belediyenizin bu BAYRAM TATİLİNDE HAYVANLARA İLİŞKİN TEDBİRLERİ görüşmek üzere Valilik Başkanlığında Tarım ve Orman DKMP İl Müdürlüğü ile TOPLANTI yapılarak, gerek bakım evlerine ilişkin ve gerekse sokaklardaki hayvanların yaralanmaları vs durumunda alınacak tedbirlerin aşağıda maddelediğimiz hususlar çerçevesinde belirlenmesini, yazılı olarak ilgili kurumlara ve basın kuruluşlarına, hayvan severlere, STK lara bildirilerek, bayram süresince kamuya duyurulmasını talep ediyoruz.
Bu bağlamda, belediyeniz çalışmalarına ilişkin aşağıdaki sorularımızın cevaplandırılmasını talep ediyoruz:
1. Bu bayramda bakım merkezinde Veteriner, Veteriner Teknikeri ve bakıcı olarak kaç görevli çalışacaktır? Kimler olacak ve hangi saatler arasında orada bulunacaklardır? Hayvanlara başlamış olan ilaç ve tedaviler hangi saatler arasında uygulanmaya devam edecektir? Bu isimlerin tarafımıza yazılı olarak bildirilerek, kamuya duyurulmasını  talep ediyoruz.
2. Dışarıda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekim tarafından ve nasıl yapılacaktır? Dışarıdaki acil yaralı ve hasta hayvanlar için HANGİ KURUMA HANGİ TELEFON NUMARASINA ve KİME ulaşılacaktır? Bu bilginin tarafımıza yazılı olarak bildirilerek, kamuya duyurulmasını  talep ediyoruz.
3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Yemek saatlerinin tarafımıza yazılı olarak bildirilerek, kamuya duyurulmasını  talep ediyoruz.
4. Basın kuruluşları da bayramda bakım evini ziyaret edecektir. Basın mensupları bakım evlerini hangi saatlerde ziyaret edebilirler ve onlara hangi yetkili bilgi verecektir? Bu bilginin basına bir bildiri ile açıklanmasını talep ediyoruz.
5. Vatandaşlar ve Aileler çocukları ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezini ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretlerin hangi saatler arasında yapılması uygundur? Bu bilginin tarafımıza verilmesini ve ayrıca basın ve TV ler yolu ile topluma açıklanmasını talep ediyoruz.
Bu hususlara ve yukarıdaki sorularımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği madde madde olarak bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
Isim, soyisim, TC kimlik,
==========================================
3.YAZI : TARIM ve ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜNE
==========================================
Konu: BAYRAM TATİLİ süresince Belediye Bakımevlerinde kaç veteriner hekim, kaç bakıcı olacağı, ziyarete hangi saatlerde açık olacağı, sokaklardaki acil yaralı hayvanlar için hangi telefonların aranacağının belediyelerce tespit edilerek alınacak TEDBİRLERİN kamuya açıklanması ve barınakların DKMP İl Müdürlüğü görevlisi tarafından bayram süresince denetlemesi , hayvan hakları ihlalleri için ‘’ ACİL İHBAR HATTI ‘’ kurularak, hangi telefonlardan kimlere başvurulacağı bilgilerinin tarafımıza ve kamuya açıklanması talebi

YASAL DAYANAK: 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği

BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN DAĞITIM: Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Tarım ve Orman DKMP İl Müdürlüğü, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşları, Hayvan Hakları grup ve platformları, STK lara…

Tarım ve Orman Bakanlığı
DKMP İl Müdürlüğü,

Her yıl bayram tatillerinde belediye bakım evlerinde görevli bulunmaması, görevli bulundurulsa da yerler kirlenmesin diye yemek ve su vermemesi nedeni ile hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar. Sokaklardaki hayvanların yaralanması durumunda ise 24 saat acil müdahaleye hazır ekip ve ambulans bulundurulmadığından hayvanlar acı içerisinde çırpınarak can vermekteler. Yani “İnsanların Bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ” olmaktadır.
Bu FELAKETİN önlenmesi için DKMP İl Müdürlüğünüzce bu BAYRAM TATİLİNDE HAYVANLARA İLİŞKİN TEDBİRLERİ görüşmek üzere Valilik Başkanlığında BELEDİYELER ile TOPLANTI yapılarak, gerek bakım evlerine ilişkin ve gerekse sokaklardaki hayvanların yaralanmaları vs durumunda alınacak tedbirlerin aşağıda maddelediğimiz hususlar çerçevesinde belirlenmesini, yazılı olarak ilgili kurumlara ve basın kuruluşlarına, hayvan severlere, STK lara bildirilerek, bayram süresince kamuya duyurulmasını talep ediyoruz.
Bu bağlamda,
Belediyelerin ve Dkmp İl Müdürlüğünüzün çalışmalarına ilişkin aşağıdaki sorularımızın cevaplandırılmasını talep ediyoruz:
1.Bu bayramda belediye bakımevlerinde Veteriner, Veteriner Teknikeri ve bakıcı olarak kaç görevli çalışacaktır? Kimler olacak ve hangi saatler arasında orada bulunacaklardır? Hayvanlara başlamış olan ilaç ve tedaviler hangi saatler arasında uygulanmaya devam edecektir? Bu bilgilerin, tüm belediyeler için ayrı ayrı olarak tarafımıza yazılı olarak verilmesini talep ediyoruz.
2. Dışarıda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekim tarafından ve nasıl yapılacaktır? Dışarıdaki acil yaralı ve hasta hayvanlar için 24 saat süresince HANGİ KURUMA HANGİ TELEFON NUMARASINA ve KİME ulaşılacaktır? Bu bilgilerin, tüm belediyeler için ayrı ayrı olarak tarafımıza yazılı olarak bildirilmesini,  belediye ve İl Müdürlüğünüz sosyal medya sayfalarından kamuya duyurulmasını talep ediyoruz.
3. Belediye bakımevlerinde tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Tüm belediyeler için ayrı ayrı olarak yemek saatlerinin tarafımıza yazılı olarak bildirilmesini talep ediyoruz.
4. Basın kuruluşları da bayramda barınakları ziyaret edecektir. Basın mensupları bakımevlerini hangi saatlerde ziyaret edebilirler ve onlara hangi yetkili bilgi verecektir? Tüm bu bilgilere ek İl Müdürlüğü olarak sahipsiz hayvanlara ilişkin alınan tedbirlerin basına bir bildiri ile açıklanmasını talep ediyoruz.
5. Aileler çocukları ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezini ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretin hangi saatler arasında yapılması uygundur? Bu bilginin tarafımıza verilmesini ve ayrıca basın ve TV ler yolu ile topluma açıklanmasını talep ediyoruz.
6. DKMP İl Müdürlüğünüzce bayram süresince hayvan hakları ihlalleri için ‘’ ACİL İHBAR HATTI ‘’ kurularak, hangi telefonlardan kimlere başvurulacağı bilgilerinin tarafımıza bildirilerek, STK lara ve gönüllülere duyurulmasını, İl Müdürlüğü sosyal medya sayfalarında yayınlanarak kamuya duyurulmasını talep ediyoruz
7. İl Müdürlüğünüzce görevlendirilecek “HAYVAN HAKLARI DENETİM ELEMANLARI” tarafından bayram boyunca ‘’bakımevlerinde denetim ‘’ yapılmasını talep ediyoruz.
Bu hususlara ve yukarıdaki sorularımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği madde madde olarak bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
Isim, soyisim, TC kimlik,
========================================
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, MAHALLİ İDARELER MAİL ADRESLERİ
mahalli@icisleri.gov.tr, mahalli.bilgiedinme@icisleri.gov.tr, mahalliidareler@istanbul.gov.tr, mahalli@mahalli-idareler.gov.tr,
info@icisleri.gov.tr, gsekreter@icisleri.gov.tr, islemler.illeridaresi@icisleri.gov.tr,

TARIM ve ORMAN BAKANLIK MAİL ADRESLERİ
bekir.pakdemirli@tarimorman.gov.tr, dkmp@tarimorman.gov.tr, akifozkaldi@ormansu.gov.tr, akifozkaldi@tarimorman.gov.tr, muhammet.akbaba@tarim.gov.tr, ozeratac35@gmail.com,
tarimorman.okm@tarimorman.gov.tr, gida.bakanozelburo@tarim.gov.tr, dkmp@ormansu.gov.tr, ykandazoglu@ormansu.gov.trykandazoglu@tarimorman.gov.tr, mustafabulut@tarimorman.gov.tr,
muhammed.colak@tarimorman.gov.tr, hasan.kanca@tarimorman.gov.tr, erdem.ismetoglu@tarimorman.gov.tr, dkmp@tarimorman.gov.tr, hayvanhaklari@ormansu.gov.tr, hayvanhaklari@tarimorman.gov.tr,

TARIM  ORMAN BÖLGE ve İL MÜDÜRLÜK MAİL ADRESLERİ
hakan.mumcuoglu@tarimorman.gov.tr, mustafabulut@tarimorman.gov.tr, serhat.akgun@tarimorman.gov.tr, ekrem.terzioglu@tarimorman.gov.tr, nezir.ayhan@tarimorman.gov.tr, mevlut.ozyanik@tarimorman.gov.tr, ilker.baldan@tarimorman.gov.tr,
bolge1@ormansu.gov.tr, istanbul@ormansu.gov.tr, resul.dogan@tarimorman.gov.tr, erdal.ceyhan@tarimorman.gov.tr, omer.furtun@tarimorman.gov.tr, cuneytemrah.salt@tarimorman.gov.tr, mevlut.ozyanik@tarimorman.gov.tr, deniz.murat@tarimorman.gov.tr, cicek.ilyas@tarimorman.gov.tr, mehmet.yurtgan@tarim.orman.gov.tr, gokay.inal@tarimorman.gov.tr, kirklareli@ormansu.gov.tr, kocaeli@ormansu.gov.tr, sakarya@ormansu.gov.tr, tekirdag@ormansu.gov.tr, yustundag@ormansu.gov.tr, e.terzioglu@ormansu.gov.tr, agencer@ormansu.gov.tr, nzengin@ormansu.gov.tr, htopcu@ormansu.gov.tr, mgunduz@ormansu.gov.tr, golcay@ormansu.gov.tr, nayhan@ormansu.gov.tr, canakkale@ormansu.gov.tr, israfilerdogan@ormansu.gov.tr, makgun@ormansu.gov.tr, ikozan@ormansu.gov.tr, mgozel@ormansu.gov.tr, ayhanc@ormansu.gov.trmbunat@ormansu.gov.tr, cerensahin@ormansu.gov.tr, okalay@ormansu.gov.trsaliht@ormansu.gov.tr, edirne@ormansu.gov.tr, balikesir@ormansu.gov.tr, bolge4@ormansu.gov.tr, kgencoglu@ormansu.gov.tr, manisa@ormansu.gov.tr, izmir@ormansu.gov.tr, aydin@ormansu.gov.tr, mugla@ormansu.gov.tr, afyon@ormansu.gov.tr, nalgan@ormansu.gov.tr, kemalcan@ormansu.gov.trcsert@ormansu.gov.tr, hbozoklu@ormansu.gov.tr, hamdiakan@ormansu.gov.tr, mskanar@ormansu.gov.tr, ilafcioglu@ormansu.gov.tr, htekin@ormansu.gov.tr, denizli@ormansu.gov.tr, eskisehir@ormansu.gov.tr, kutahya@ormansu.gov.tr, usak@ormansu.gov.tr, hamdiakan@ormansu.gov.tr, burdur@ormansu.gov.tr, rkamil@ormansu.gov.tr, osmanyontem@ormansu.gov.tr, oceylan@ormansu.gov.tr, tameryilmaz@ormansu.gov.tr, hasaneryigit@ormansu.gov.tr, ismailk@ormansu.gov.tr, utorunoglu@ormansu.gov.trmehmetkilincer@tarimorman.gov.tr, mustafa.kandirmis@tarimorman.gov.tr, atmaca.faruk@tarimorman.gov.tr, yakup.atici@tarimorman.gov.tr, harun.dindar@tarimorman.gov.tr, omer-arslan@tarimorman.gov.tr, fatih.guvercin@tarimorman.gov.tr, cuneyid.caglar@tarimorman.gov.tr, turgut.kocak@tarimorman.gov.tr, mtsahin@ormansu.gov.tr, holcer@ormansu.gov.tr, zguney@ormansu.gov.tr, eaksoy@ormansu.gov.tr, ngokce@ormansu.gov.tr, runver@ormansu.gov.tr, mustafaalkan@ormansu.gov.tr, erdem.karaagac@tarimorman.gov.tr, turgut.cangir@tarimorman.gov.tr, bolge9.dkmp@tarimorman.gov.tr,  sahin.cilgin@tarimorman.gov.tr, bolu.dkmp@tarimorman.gov.tr, cankiri.dkmp@tarimorman.gov.tr,
duzce.dkmp@tarimorman.gov.tr, neslihan.akdemir@tarimorman.gov.tr, kirsehir.dkmp@tarimorman.gov.tr, yozgat.dkmp@tarimorman.gov.tr, hbasyigit@ormansu.gov.tr, syalcinkaya@ormansu.gov.tr, mozkaya@ormansu.gov.tr, adeliorman@ormansu.gov.tr, yuyanik@ormansu.gov.tr, deryakayaci@ormansu.gov.tr, ngurkan@ormansu.gov.tr, sormeci@ormansu.gov.tr, bolge11@ormansu.gov.tr, kemal.kartal@tarimorman.gov.tr, mustafa.gozler@tarimorman.gov.tr, kadir.pir@tarimorman.gov.tr, celik.muzaffer@tarimorman.gov.tr, ihsan.ikinci@tarimorman.gov.tr, bolge12@ormansu.gov.tr, yunusaydemir@ormansu.gov.tr, giresun@ormansu.gov.tr, mehmetfehmi.yuksel@tarimorman.gov.tr, ahmet.cortuk@tarimorman.gov.tr, kara.necati@tarimorman.gov.tr, aykut.erdogan@tarimorman.gov.tr, aslan.mac@tarimorman.gov.tr, alpaslan.katirci@tarimorman.gov.tr, ugur.onel@tarimorman.gov.tr, ismailguvenc.demirci@tarimorman.gov.tr, mete.turkoglu@tarimorman.gov.tr, murat.doganay@tarimorman.gov.tr, mustafasenturk@tarimorman.gov.tr, mahmut.temel@tarimorman.gov.tr, abdullahk@ormansu.gov.tr, sbozdag@ormansu.gov.tr, yselcuk@ormansu.gov.tr, eturan@ormansu.gov.tr, hsyncelik@ormansu.gov.tr, erdalseven@ormansu.gov.tr, hkalinkutuk@ormansu.gov.tr, b.korkmaz@ormansu.gov.tr, okangun@ormansu.gov.tr, ahgursonmez@ormansu.gov.tr
isparta@ormansu.gov.tr, antalya@ormansu.gov.tr, konya@ormansu.gov.tr, bolge10@ormansu.gov.tr, samsun@ormansu.gov.tr,  merzifon orman su <kkartal@ormansu.gov.tr>,  rize@ormansu.gov.tr, artvin@ormansu.gov.tr, gumushane@ormansu.gov.tr, trabzon@ormansu.gov.tr, erzurum@ormansu.gov.tr, agri@cevreorman.gov.tr, igdir@cevreorman.gov.tr, kars@ormansu.gov.tr, ardahan@cevreorman.gov.tr, bayburt@ormansu.gov.tr, erzincan@cob.gov.tr, bingol@cevreorman.gov.tr,

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

16.Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Hesap Ver!!

13 yaşındaki KÖPEĞİ Keçiören Belediyesi YOK ETTİ. Allah korkusu taşıyan bir insan olarak bilinen Başkan Mustafa Ak, HESAP VERMELİ. Belediye Veterineri Uğur Koçak tarafından aldırılan bu köpek ÖLDÜRÜLDÜ MÜ? Üç

Şikayet ve Talep

TOKAT/NİKSAR BELEDİYESİ UYUŞTURUCU İĞNE İLE KÖPEKLERİ YOK EDİYOR!!!.

Federasyonumuza gelen ‘’Niksar Belediyesi GECE Ayvaz Park mevkinde uyuşturucu iğne ile köpek topluyor.’’ ihbarı üzerine Tokat Valisini, Niksar Kaymakamını ve Orman Su İşleri Müdürlüğünü arayarak duruma acilen müdahale edilmesini talep

Şikayet ve Talep

Urla’da KATİL VAR!

İZMİR URLA’DA İ..B.. adındaki bir CANİ bu hayvanları ZEHİRLEYEREK ÖLDÜRDÜ.. Sn. İzmir Valisini, Dkmp Bölge Müdürlüğünü ve tüm kurumları Acilen Göreve Davet Ediyoruz…Urla’da bu şahıs her an bir insana da