49- Belediyelere Karşı Hayvanları Nasıl Koruyacağımıza Dair 10 Yaşamsal Maddeyi Uygulayınız.

49- Belediyelere Karşı Hayvanları Nasıl Koruyacağımıza Dair 10 Yaşamsal Maddeyi Uygulayınız.

belediye_vahsetleri3Belediyeleri ZENGİNLEŞMEK için kullanan rezil Belediye Başkanları, bütün yurtta parti ayırımı olmadan seçim öncesi KASALARI BOŞALTTILAR. Yeni seçilen ve hatta kendi belediyesine yeniden başkan olanlar bile, seçim sonrası “PARA YOK” diye en başta barınak ve sokaklardaki HAYVANLARIN MAMA ve YEMEKLERİNİ kestiler. Hayvanları daha yoğun olarak ÇÖPLÜKLERE veya dağa taşa attırmaya başladılar. Barınaklardaki hayvanları da el altından yine böyle atmalarla azaltıyorlar. Kısırlaştırma çalışmalarını zaten yapmıyorlardı, tamamen durdurdular, ilaç yok malzeme yok diye.

BU KİTLE DALKAVUĞU REZİL BAŞKANLARA KARŞI HAYVANLARI NASIL KORUYACAĞIMIZA DAİR AŞAĞIDAKİ 10 YAŞAMSAL MADDEYİ UYGULAYINIZ:

1. Bu dönemden her zamankinden daha fazla BELEDİYELERİ VALİLİKLERE şikayet edin.Tüm valiliklerde AÇIK KAPI uygulaması var. Giderseniz, AÇIK KAPI sisteminin tıpkı belediyelerin halk masaları gibi olduğunu ama onlardan daha ciddi bir uygulama olduğunu göreceksiniz.
2. Barınaklara İçişleri Bakanlığından MAMA-YEMEK tespiti ve KISIRLAŞTIRMA-TEDAVİ için denetim isteyin.
3. Çöplüklere de aynı şekilde valilik kanalı ile DKMP İL Müdürlüklerinden sizlerin de katılımınız ile fotoğraflı tespit ve denetim isteyin. Bunu yapmazsanız, il müdürlüğü görevlileri 1 km uzaktan bakar ve burada hayvan yok diye rapor tutarlar. Güvenmeyin. Çöplüklerde tespit çok önemli. Hatırlayın, Edirne Belediyesi, Edirne çöplüğüne ahlaksız belediyelerce atılan ve gönüllülerce doyurulmaya çalışılan 500 e yakın köpeği bir gecede YOK ETMİŞTİ. Çöplüklerde tespit yaptırmanız çok önemli.
4. Bu dönemde barınaklara YASAK koyan ziyaretleri SINIRLAYAN belediyeleri de doğrudan İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA, oradaki hayvanların dağa taşa çöplüklere atılma ve barınakta öldürülmeleri şüphe ve kanaati içinde olduğunuzu belirterek şikayet edin.
5. Belediyeleri kendi partilerinin GENEL MERKEZLERİNE yazılı, mail, facebook ve özellikle twitter yolu ile şikayet edin.
6. Tüm bu bilgileri ve yapacaklarınızı yaptıklarınızı BASINLA paylaşın.
7. Bunları yaparken, bulunduğunuz şehirde belediyelerin kısırlaştırma yapmadığını veya göstermelik yaptığını VALİLİK makamına yazarak, tüm il ve ilçelerde KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ kurulmasını da talep ediniz.
8. Sokaklardan şikayet olsa da KÖPEKLERİN ve KEDİLERİN toplatılmasına karşı sonuna kadar direnin, engelleyin. Barınaklar üzerinden yok edilmeye hayvanları yollatmayın.
9. Bu uygulamalardan BELEDİYE VETERİNER HEKİMLERİNİ de şikayet edin. Çünkü ben çoğunun, emir aldığı için zorunlu olarak bunları yaptığına inanıyorum. En azından katliam yapmak istemeyen veteriner hekimlerin bu rezil belediye başkanlarının YOK ET emrine karşı çıkmak için elini güçlendirmiş olursunuz.
10. Her hayvan severin mutlaka bir TWİTTER adresi olmalı. Başkanları ve resmi kurumlara bu mecradan çok kolay ulaşabilirsiniz. Bunu sakın ihmal etmeyin.

Bu çalışmaları yaparken bize 0 533 4458803 ten whatsapp mesajı ile sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Daha zor günler bizi bekliyor ama, BİRLİKTE BAŞARABİLİRİZ, UNUTMAYIN. Biz de güçümüz ve nefesimi yettiğince yanınızdayız.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.
HayKonfed

belediye_vahsetleri

belediye_vahsetleri2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye ile Sorunlarda Yasal Bilgilendirme

12. Belediyeden TABELALI SULUK Talebi:

Besleme yaptığınızda, şehir eşkıyalarının ŞİKAYET ve SALDIRILARININ en aza inmesi için YASAL UYARI TABELALI SULUK takılmasını belediyelerden YAZILI olarak talep ediniz. Ayrıca bu talebinizi yerel basına da haber olarak yollayın.

Belediye ile Sorunlarda Yasal Bilgilendirme

36. VETERİNER HEKİMSİZ UYUŞTURUCUYLA TOPLAMA YAPAN BELEDİYELER İÇİN SORUŞTURMA YAZISI

Köpeklerin belediyelerin “izbandut” toplama ekiplerince, başında veteriner olmadan OKLU İĞNE ile toplanması SUÇTUR. Tüfek ve üfleme borularında kullanılarak uygulanan ”Anestezik ilaçların” VETERİNER HEKİM dışında toplama ekiplerince uygulanması yasalara aykırıdır.5996 Sayılı

Belediye ile Sorunlarda Yasal Bilgilendirme

51- Kısırlaştırma Tek Çözümdür

KASA BOŞALTAN Çağdaş Harami BELEDİYE BAŞKANLARININ başında olduğu belediyeler, yıllarca KISIRLAŞTIRMA yaptırmadılar, ÖLDÜRDÜLER.. KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİNİN kurulması ve tıbbi ve etik koşullarda KISIRLAŞTIRMA yapılmasının tek ÇÖZÜM olduğunu hem yeni