Adalet Bakanı Sn. Abdulhamit Gül, TCK’da Cezalar 2 Yıl 1 Aydan Başlamalıdır.

Adalet Bakanı Sn Abdulhamit Gül,

Hayvanlara işkence ve vahşet suçları işleyenlere, ALT SINIRI 2 yıl 1 aydan başlayarak, sabıkalarına işlenecek CAYDIRICI CEZALAR bir an evvel getirilmelidir

CANİLER bu kez de Esenyurt’da yavru kedinin 4 ayağını kemiklerine kadar kesip, derisini yüzerek işkence ile öldürdüler
Şahıslar veya belediyeler (!), hayvanlara işkence ve vahşet kimden gelirse gelsin caydırıcı cezalar gelmeden bu vahşetler son bulmayacak.
Adalet Bakanlığı’nın tasarı taslağı ile hayvana işkence ve vahşet suçları TCK kapsamına alınsa da verilecek CEZALAR CAYDIRICI OLMAYACAK!
Çünkü,
Bu taslakta cezaların ALT SINIRI 2 ila 4 aydan başlıyor..Cezaların 2 yıldan az olması ile paraya çevrilecek veya hükmün ertelenecek olmasından dolayı kanun,TCK kapsamına alınsa bile verilecek cezalar CAYDIRICI OLMAYACAK!

Bu tasarı sadece nesli tükenmekte olan hayvanlara HAPİS getirecek..Adalet Bakanlığı’nın bu tasarısı ile sokaktaki kedi ve köpeğe tecavüz eden,kesip derisini yüzen, zehirleyen, öldüren caniler, alacakları 4-5 aylık hapis cezasını, paraya cezasına çevirerek kurtulacak.

Öte yanda hayvanlara işkence ve vahşet şuçları işleyen şahısların, yarın eli bıçaklı katiller olacakları, hayvanlara TECAVÜZ edenlerin, çocukları da kaçırarak, tecavüz edip, öldürdükleri ve dolayısıyla hayvana şiddet şuçlarının, sadece hayvan değil , hayvanla başlayan toplumsal bir şiddet sorunu olduğu bilimsel bir gerçektir.

Yeni yapılacak yasal düzenlemelerde tüm bu hususlar göz önüne alınarak, koruyucu sosyal politikalar nezdinde önleyici tedbir hizmetlerinin sağlanması gereklidir.

HayKonfed

#hayvanaşiddetsuçtur
#hayvanavahşetecaydırıcıceza

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Her İlçede KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ Kurulmalıdır.

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Bilgilerine: ‘’Her İlçede KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ Kurulması’’ hükmü kanuna konmalıdır.. Çünkü, Belediyeler BAKIMEVİ olarak, çevirdikleri tarlalarda hayvanları aç susuz, hastalıklara ESİR ÖLÜME MAHKUM ediyorlar.. Oysa KISIRLAŞTIRMA

Şikayet ve Talep

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü – Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ”Kuzey Marmara Otoyolu Ambulansı” Faaliyetine Son Verdi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü – Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ”Kuzey Marmara Otoyolu Ambulansı” adı ile yasa dışı hayvan toplayıp, bilinmeze götüren ambulansın FAALİYETİNE SON VERDİ. HAYVAN POLİSİ

Şikayet ve Talep

Konya -Akşehir’de bilinmeyen kişilerce silahla vurulan YARALI köpeğin Akşehir Belediyesi tarafından adeta İŞKENCE edilerek alınıp, YOK EDİLMESİNE dair soruşturma için DİLEKÇEYE KATILIN.

KONU: Akşehir Belediyesinin ‘’Kısırlaştırma – tedavi merkezi ve hizmet alımı yapılan bir veterinerlik kliniği’’ olmadığı halde yaralı köpeğe adeta İŞKENCE ederek alıp, köpeğin yok edilmesine ilişkin soruşturma talebi.. KONYA VALİLİK