Adalet Bakanı Sn. Abdulhamit Gül, TCK’da Cezalar 2 Yıl 1 Aydan Başlamalıdır.

Adalet Bakanı Sn Abdulhamit Gül,

Hayvanlara işkence ve vahşet suçları işleyenlere, ALT SINIRI 2 yıl 1 aydan başlayarak, sabıkalarına işlenecek CAYDIRICI CEZALAR bir an evvel getirilmelidir

CANİLER bu kez de Esenyurt’da yavru kedinin 4 ayağını kemiklerine kadar kesip, derisini yüzerek işkence ile öldürdüler
Şahıslar veya belediyeler (!), hayvanlara işkence ve vahşet kimden gelirse gelsin caydırıcı cezalar gelmeden bu vahşetler son bulmayacak.
Adalet Bakanlığı’nın tasarı taslağı ile hayvana işkence ve vahşet suçları TCK kapsamına alınsa da verilecek CEZALAR CAYDIRICI OLMAYACAK!
Çünkü,
Bu taslakta cezaların ALT SINIRI 2 ila 4 aydan başlıyor..Cezaların 2 yıldan az olması ile paraya çevrilecek veya hükmün ertelenecek olmasından dolayı kanun,TCK kapsamına alınsa bile verilecek cezalar CAYDIRICI OLMAYACAK!

Bu tasarı sadece nesli tükenmekte olan hayvanlara HAPİS getirecek..Adalet Bakanlığı’nın bu tasarısı ile sokaktaki kedi ve köpeğe tecavüz eden,kesip derisini yüzen, zehirleyen, öldüren caniler, alacakları 4-5 aylık hapis cezasını, paraya cezasına çevirerek kurtulacak.

Öte yanda hayvanlara işkence ve vahşet şuçları işleyen şahısların, yarın eli bıçaklı katiller olacakları, hayvanlara TECAVÜZ edenlerin, çocukları da kaçırarak, tecavüz edip, öldürdükleri ve dolayısıyla hayvana şiddet şuçlarının, sadece hayvan değil , hayvanla başlayan toplumsal bir şiddet sorunu olduğu bilimsel bir gerçektir.

Yeni yapılacak yasal düzenlemelerde tüm bu hususlar göz önüne alınarak, koruyucu sosyal politikalar nezdinde önleyici tedbir hizmetlerinin sağlanması gereklidir.

HayKonfed

#hayvanaşiddetsuçtur
#hayvanavahşetecaydırıcıceza

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’a olan DİLEKÇEYE KATILIN!

 Ankara Çubuk’da BAKIMEVİ YOK.. KISIRLAŞTIRMA YOK.. Torbalara konup özellikle ağız kısmı sıkıca bantlanarak TOPLU olarak ÖLDÜRÜLMÜŞ bulunan bu hayvanların KATİLİ KİM? … Baş şüpheli ve SORUMLU yıllardır KISIRLAŞTIRMA yapmayıp, hayvanlar

Şikayet ve Talep

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mansur Yavaş’ın Bilgilerine Sunuyoruz

ANKARA, ZEHİRLEMENİN BAŞKENTİ…. BELEDİYE KATLİAMLARININ BAŞKENTİ…. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Mansur Yavaş’ın bilgilerine sunuyoruz: Ankara’yı ZEHİR ve KATLİAM MERKEZİ haline getiren GÖREVLİLERİN size önerecekleri BÜYÜK BARINAKLAR hem hayvanların katliamına

Şikayet ve Talep

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, BOYNU KIRILAN KÖPEK İÇİN HESAP VER !!

Konyaaltı Belediye Toplama Ekibi, sokakta gönüllülerin desteği ile yaşayan, uysal ve korkak aşılı KISIR köpeği BOYNUNDAN ASIP sürükleyip, arabaya da ASARAK çekerken BOYNUNU KIRIYOR. Viedoyu İZLE! Korkudan kaldırım kenarına sinen