Adalet Bakanı Sn. Abdulhamit Gül, TCK’da Cezalar 2 Yıl 1 Aydan Başlamalıdır.

Adalet Bakanı Sn Abdulhamit Gül,

Hayvanlara işkence ve vahşet suçları işleyenlere, ALT SINIRI 2 yıl 1 aydan başlayarak, sabıkalarına işlenecek CAYDIRICI CEZALAR bir an evvel getirilmelidir

CANİLER bu kez de Esenyurt’da yavru kedinin 4 ayağını kemiklerine kadar kesip, derisini yüzerek işkence ile öldürdüler
Şahıslar veya belediyeler (!), hayvanlara işkence ve vahşet kimden gelirse gelsin caydırıcı cezalar gelmeden bu vahşetler son bulmayacak.
Adalet Bakanlığı’nın tasarı taslağı ile hayvana işkence ve vahşet suçları TCK kapsamına alınsa da verilecek CEZALAR CAYDIRICI OLMAYACAK!
Çünkü,
Bu taslakta cezaların ALT SINIRI 2 ila 4 aydan başlıyor..Cezaların 2 yıldan az olması ile paraya çevrilecek veya hükmün ertelenecek olmasından dolayı kanun,TCK kapsamına alınsa bile verilecek cezalar CAYDIRICI OLMAYACAK!

Bu tasarı sadece nesli tükenmekte olan hayvanlara HAPİS getirecek..Adalet Bakanlığı’nın bu tasarısı ile sokaktaki kedi ve köpeğe tecavüz eden,kesip derisini yüzen, zehirleyen, öldüren caniler, alacakları 4-5 aylık hapis cezasını, paraya cezasına çevirerek kurtulacak.

Öte yanda hayvanlara işkence ve vahşet şuçları işleyen şahısların, yarın eli bıçaklı katiller olacakları, hayvanlara TECAVÜZ edenlerin, çocukları da kaçırarak, tecavüz edip, öldürdükleri ve dolayısıyla hayvana şiddet şuçlarının, sadece hayvan değil , hayvanla başlayan toplumsal bir şiddet sorunu olduğu bilimsel bir gerçektir.

Yeni yapılacak yasal düzenlemelerde tüm bu hususlar göz önüne alınarak, koruyucu sosyal politikalar nezdinde önleyici tedbir hizmetlerinin sağlanması gereklidir.

HayKonfed

#hayvanaşiddetsuçtur
#hayvanavahşetecaydırıcıceza

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa Hakkında SORUŞTURMA TALEBİ

Sn. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa emri ile, dağ başında sadece etrafı tel kafesler ile çevrili ve az sayıda kırık

Şikayet ve Talep

Amasya/Merzifon Belediyesi Köpekleri Narkotik İlaçlı Oklarla Vurarak Öldürdü.

Amasya/ Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı HESAP VER! Belediye ekiplerin köpekleri çifter çifter attıkları NARKOTİK ilaçlı OKLARLA VURARAK öldürdü. Gece yarısı, toplumun dikkatinden kaçırarak VURDUKLARI köpekler, vuruldukları yerde can verdi

Şikayet ve Talep

CHP’li Belediyelerin Hayvan Hakları Konusunda Uyarılmasını Talep Ediyoruz.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, CHP Parti Başkanlıklarından Hayvanlar için Bir Dileğimiz Var…. EKLİ DİLEKÇEYİ CHP İl ve İlçe parti başkanlıklarına göndererek ”’Topluma, hayvanlara merhamet ve sevgi mesajları vermelerini,