Adalet Bakanı Sn. Abdulhamit Gül, TCK’da Cezalar 2 Yıl 1 Aydan Başlamalıdır.

Adalet Bakanı Sn Abdulhamit Gül,

Hayvanlara işkence ve vahşet suçları işleyenlere, ALT SINIRI 2 yıl 1 aydan başlayarak, sabıkalarına işlenecek CAYDIRICI CEZALAR bir an evvel getirilmelidir

CANİLER bu kez de Esenyurt’da yavru kedinin 4 ayağını kemiklerine kadar kesip, derisini yüzerek işkence ile öldürdüler
Şahıslar veya belediyeler (!), hayvanlara işkence ve vahşet kimden gelirse gelsin caydırıcı cezalar gelmeden bu vahşetler son bulmayacak.
Adalet Bakanlığı’nın tasarı taslağı ile hayvana işkence ve vahşet suçları TCK kapsamına alınsa da verilecek CEZALAR CAYDIRICI OLMAYACAK!
Çünkü,
Bu taslakta cezaların ALT SINIRI 2 ila 4 aydan başlıyor..Cezaların 2 yıldan az olması ile paraya çevrilecek veya hükmün ertelenecek olmasından dolayı kanun,TCK kapsamına alınsa bile verilecek cezalar CAYDIRICI OLMAYACAK!

Bu tasarı sadece nesli tükenmekte olan hayvanlara HAPİS getirecek..Adalet Bakanlığı’nın bu tasarısı ile sokaktaki kedi ve köpeğe tecavüz eden,kesip derisini yüzen, zehirleyen, öldüren caniler, alacakları 4-5 aylık hapis cezasını, paraya cezasına çevirerek kurtulacak.

Öte yanda hayvanlara işkence ve vahşet şuçları işleyen şahısların, yarın eli bıçaklı katiller olacakları, hayvanlara TECAVÜZ edenlerin, çocukları da kaçırarak, tecavüz edip, öldürdükleri ve dolayısıyla hayvana şiddet şuçlarının, sadece hayvan değil , hayvanla başlayan toplumsal bir şiddet sorunu olduğu bilimsel bir gerçektir.

Yeni yapılacak yasal düzenlemelerde tüm bu hususlar göz önüne alınarak, koruyucu sosyal politikalar nezdinde önleyici tedbir hizmetlerinin sağlanması gereklidir.

HayKonfed

#hayvanaşiddetsuçtur
#hayvanavahşetecaydırıcıceza

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Suçlu aramayın, SUÇLU SİZSİNİZ!

1. Yapılan uyarılara rağmen, ilçelerde KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİ açtırmak yerine, köpekleri toplatıp KIZILKAYA ÖLÜM kampına doldurttunuz. Bütün Türkiye sizin adınızı bu olayla öğrendi ve Ordu Belediyesi REZİL olmanın ötesinde

Şikayet ve Talep

Giresun’da köpeği otobana atan cani hakkında suç duyurusu

Giresun’da yarı baygın köpeği araçların ezmesi için sürükleyerek otobana atan CANİ ve otobanda göz göre köpeğin üzerinden geçen diğer cani araç şoförü hakkında SUÇ DUYURUSU. Şahsın tutuklandığı bilgisi ulaşmış olsa

Haberler

İzmir Menderes Yoncaköy’de Anne Köpeği Öldüresiye Döven HUKUKÇUNUN Kamera Kayıtlarındaki SUÇ ÜSTÜ Görüntüleri

Vahşetin izlendiği bu görüntüler ağır çekimle tespit edilmiş görüntülerdir.. Şahsın kimlik tespiti için güvenlik kameralarının devamında yer alan görüntülerinin, topluluk standartları ve Kişilik Haklarının Korunmasına dair yasa gereği yayınlanmayacak ve