Adalet Bakanı Sn. Abdulhamit Gül, TCK’da Cezalar 2 Yıl 1 Aydan Başlamalıdır.

Adalet Bakanı Sn Abdulhamit Gül,

Hayvanlara işkence ve vahşet suçları işleyenlere, ALT SINIRI 2 yıl 1 aydan başlayarak, sabıkalarına işlenecek CAYDIRICI CEZALAR bir an evvel getirilmelidir

CANİLER bu kez de Esenyurt’da yavru kedinin 4 ayağını kemiklerine kadar kesip, derisini yüzerek işkence ile öldürdüler
Şahıslar veya belediyeler (!), hayvanlara işkence ve vahşet kimden gelirse gelsin caydırıcı cezalar gelmeden bu vahşetler son bulmayacak.
Adalet Bakanlığı’nın tasarı taslağı ile hayvana işkence ve vahşet suçları TCK kapsamına alınsa da verilecek CEZALAR CAYDIRICI OLMAYACAK!
Çünkü,
Bu taslakta cezaların ALT SINIRI 2 ila 4 aydan başlıyor..Cezaların 2 yıldan az olması ile paraya çevrilecek veya hükmün ertelenecek olmasından dolayı kanun,TCK kapsamına alınsa bile verilecek cezalar CAYDIRICI OLMAYACAK!

Bu tasarı sadece nesli tükenmekte olan hayvanlara HAPİS getirecek..Adalet Bakanlığı’nın bu tasarısı ile sokaktaki kedi ve köpeğe tecavüz eden,kesip derisini yüzen, zehirleyen, öldüren caniler, alacakları 4-5 aylık hapis cezasını, paraya cezasına çevirerek kurtulacak.

Öte yanda hayvanlara işkence ve vahşet şuçları işleyen şahısların, yarın eli bıçaklı katiller olacakları, hayvanlara TECAVÜZ edenlerin, çocukları da kaçırarak, tecavüz edip, öldürdükleri ve dolayısıyla hayvana şiddet şuçlarının, sadece hayvan değil , hayvanla başlayan toplumsal bir şiddet sorunu olduğu bilimsel bir gerçektir.

Yeni yapılacak yasal düzenlemelerde tüm bu hususlar göz önüne alınarak, koruyucu sosyal politikalar nezdinde önleyici tedbir hizmetlerinin sağlanması gereklidir.

HayKonfed

#hayvanaşiddetsuçtur
#hayvanavahşetecaydırıcıceza

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Katliamın Adresi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bu Afişten Bastırmalı Her Kapıya Asmalı

“KAYSERİ BELEDİYESİ BU AFİŞTEN ON BİNLERCE HAZIRLATIP KENDİ YÖNETİCİ VE ÇALIŞANLARININ EVLERİNDEN BAŞLAYIP HER KAPIYA ASMALIDIR…” Katliamlarının belgelerini yayınladıkça hayvanları ne kadar çok sevdiklerini ! belirten ve yanlış bilgilendirmelerle dolu

Şikayet ve Talep

Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Gürkan Yılmaz’ın görevden alınmasını talep ediyoruz.

#KemerburgazMithapaşaMahalleMuhtarıGürkanYılmaz‘ın ”görevden alınması” için İçişleri Bakanlığına, ekli DİLEKÇEYLE SUÇ DUYURUSUNA KATILIN.. ==Devletin kanunlarına itaatsizlikle meydan okuyan, sosyal medyada gruplar kurup, halkı hayvanlara karşı kışkırtarak, vatandaşlara tehditlerle ahkam kesen muhtar, #EyüpBelediyesine köpekleri toplatıp

Şikayet ve Talep

Sn. Mustafa Şentop, Açıklamanızı Kınıyoruz. Düzeltme Yapınız. Hayvana Asıl Vahşeti Belediyeler Yapıyor.

TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop, Meclise sunulacak yasa tasarısı açıklamanızda, hayvanlara VAHŞETİ asıl UYGULAYAN belediyeler için bir idari yaptırım veya cezadan bahsetmiyorsunuz.  Belediyeler üzerinde idari yaptırım içermeyen bir kanun VAHŞETİ