Her Türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA, Hayvanları Koruma Kanunu ile YASAKLANMALIDIR.

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Bilgilerine:
Belediyelere YOK ETME KILIFI olarak Hizmet Veren MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI ve her türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA, Hayvanları Koruma Kanunu ile YASAKLANMALIDIR..

İşte Mobil Kısırlaştırma firmasının, Van Çaldıran Belediyesi işbirliği ile köpekleri öldürüp, çöplüğe atarken suç üstü çekilen DEHŞET görüntüleri..Van Çaldıran’daki bu görüntüler, MOBİL KISIRLAŞTIRMANIN belediyelere YOK ETME KILIFI olarak hizmet vermelerine sadece 1 ÖRNEKTİR!

Bu gün Türkiye’de belediyelerin bakımevi kurmamalarının, kısırlaştırma yapmadan, çözümü sadece öldürmek ve dağa taşa atmak, başka ilçelere atmak olarak görmelerinin ana sebeplerinden birisi MOBİL KISIRLAŞTIRMA olayıdır. Bütün belediyeler, senede iki senede bir MOBİL KISIRLAŞTIRMA getirtmiş, az sayıda köpeği göstermelik olarak kısırlaştırmış, çoğunu öldürmüş, kısırlaşanların da önemli bir kısmını öldürmüş, göstermelik olarak bir kaç tanesini bırakmışlardır. Bunun sebebi ise, sorgulandıkları zaman ”EVET BİZ KISIRLAŞTIRMA YAPIYORUZ” demek içindir. Ayrıca, MOBİL KISIRLAŞTIRMANIN sistemi Hayvanları Koruma Kanununu ve 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ihlal etmektedir. Hayvanları Koruma Kanunu’nda toplanan köpeklerin 10 gün kuduz müşahadesi altında tutulmalarını, bu arada uyuz deri vs tedavilerinin yapılmasını hükme bağlamışken, mobil kısırlaştırmada hayvanlar en geç 2 gün içinde KUDUZ MÜŞAHADESİ olmadan kısırlaştırılmaktadır. Yasada, operasyon sonrası 7 gün nekahat süresi hükmü varken, mobil kısırlaştırmadan hemen ertesi günü hayvanlar bırakılmaktadır.
5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nda, Veterinerlik mesleğini icraa eden kişilerin, görev yaptıkları bölgelerde veteriner hekimler odasına kayıtlı olmasını hükme bağlamıştır. Mobil kısırlaştırmada faaliyet gösteren veterinerler ise tüm Türkiye de GEZİCİ olarak gittikleri bölgelerdeki Veteriner hekimler odasına kayıtlı olmadıkları halde bu kanunu ihlal ederek  mesleklerini icraa etmektedir.
Mobil Kısırlaştırma sisteminde, kısırlaşan hayvanlar kadar öldürülen hayvanlar da vardır. Van’da, kısırlaştırma aracı görevlilerinin ÇÖPLÜKTE öldürdükleri köpekleri atmaları VİDEO ile kaydedilmesine rağmen, MOBİL SİSTEM belediyelere YOK ETME KILIFI olarak hizmet vermeye DEVAM etmektedir..

TALEBİMİZ: Kanunda, MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI ve her türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA yasaklanmalıdır. Her il ve ilçe belediyesi kendi KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ merkezini kurulmalı..İllerde ve Büyükşehirlerde tam teşekküllü hayvan hastaneleri kurulmalıdır. Gerekiyorsa YEREL ve o şehrin Veteriner Hekimler Odasına kayıtlı  özel veteriner hekimlerden, kurdukları kısırlaştırma merkezleri için KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ HİZMET ALIMI yapmalıdır. O şehrin dışından taşeron firma veya kişiler belediyelere hizmet vermemelidir.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Adana Valisi Sn. Mahmut Demirtaş, Tüm İlçelerde KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİNİN En Kısa Zamanda Kurulması Talimatını Belediye Başkanlarına Verdi. Örnek Bir Toplantı

ÖNEMLİ: Lütfen herkes bu linki ÖRNEK olmak üzere bulunduğu yerde VALİLERE tüm sosyal medya sayfalarından yollasın ve AYNI TOPLANTIYI o şehirde talep etsin. Bu yazının en altında VALİLİKLERE yollayacağınız ÖRNEK

Şikayet ve Talep

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Zeydan Karalar Ve Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Türkan Eşli’ye AÇIK MEKTUP

26 yıl önce kurulmuş olup, pek çok yere örnek olan asgari yaşam koşullarına sahip Adana Barınağını, başkanlığı almanızdan sonra geçen 7 ay içinde, siz ve  Sn Türkan Eşli KASA BOŞALTILMIŞ

Şikayet ve Talep

AFYON’DA EŞEĞİ İŞKENCE İLE ÖLDÜRENLER İÇİN FAİLİN TESPİTİ VE HAKKINDA GEREKLİ TAHKİKATIN YAPILMASI KONULARINDA TALEPTE BULUNDUK.

  24.08.2017 Konu : Failin tespiti ve hakkında gerekli tahkikatın yapılması talebidir. Sayı : 2017.077 – Dağıtımlıdır. T.C AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİNE EMİRDAĞ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINA AFYONKARAHİSAR EMİRDAĞ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE AFYONKARAHİSAR