Her Türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA, Hayvanları Koruma Kanunu ile YASAKLANMALIDIR.

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Bilgilerine:
Belediyelere YOK ETME KILIFI olarak Hizmet Veren MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI ve her türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA, Hayvanları Koruma Kanunu ile YASAKLANMALIDIR..

İşte Mobil Kısırlaştırma firmasının, Van Çaldıran Belediyesi işbirliği ile köpekleri öldürüp, çöplüğe atarken suç üstü çekilen DEHŞET görüntüleri..Van Çaldıran’daki bu görüntüler, MOBİL KISIRLAŞTIRMANIN belediyelere YOK ETME KILIFI olarak hizmet vermelerine sadece 1 ÖRNEKTİR!

Bu gün Türkiye’de belediyelerin bakımevi kurmamalarının, kısırlaştırma yapmadan, çözümü sadece öldürmek ve dağa taşa atmak, başka ilçelere atmak olarak görmelerinin ana sebeplerinden birisi MOBİL KISIRLAŞTIRMA olayıdır. Bütün belediyeler, senede iki senede bir MOBİL KISIRLAŞTIRMA getirtmiş, az sayıda köpeği göstermelik olarak kısırlaştırmış, çoğunu öldürmüş, kısırlaşanların da önemli bir kısmını öldürmüş, göstermelik olarak bir kaç tanesini bırakmışlardır. Bunun sebebi ise, sorgulandıkları zaman ”EVET BİZ KISIRLAŞTIRMA YAPIYORUZ” demek içindir. Ayrıca, MOBİL KISIRLAŞTIRMANIN sistemi Hayvanları Koruma Kanununu ve 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ihlal etmektedir. Hayvanları Koruma Kanunu’nda toplanan köpeklerin 10 gün kuduz müşahadesi altında tutulmalarını, bu arada uyuz deri vs tedavilerinin yapılmasını hükme bağlamışken, mobil kısırlaştırmada hayvanlar en geç 2 gün içinde KUDUZ MÜŞAHADESİ olmadan kısırlaştırılmaktadır. Yasada, operasyon sonrası 7 gün nekahat süresi hükmü varken, mobil kısırlaştırmadan hemen ertesi günü hayvanlar bırakılmaktadır.
5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nda, Veterinerlik mesleğini icraa eden kişilerin, görev yaptıkları bölgelerde veteriner hekimler odasına kayıtlı olmasını hükme bağlamıştır. Mobil kısırlaştırmada faaliyet gösteren veterinerler ise tüm Türkiye de GEZİCİ olarak gittikleri bölgelerdeki Veteriner hekimler odasına kayıtlı olmadıkları halde bu kanunu ihlal ederek  mesleklerini icraa etmektedir.
Mobil Kısırlaştırma sisteminde, kısırlaşan hayvanlar kadar öldürülen hayvanlar da vardır. Van’da, kısırlaştırma aracı görevlilerinin ÇÖPLÜKTE öldürdükleri köpekleri atmaları VİDEO ile kaydedilmesine rağmen, MOBİL SİSTEM belediyelere YOK ETME KILIFI olarak hizmet vermeye DEVAM etmektedir..

TALEBİMİZ: Kanunda, MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI ve her türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA yasaklanmalıdır. Her il ve ilçe belediyesi kendi KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ merkezini kurulmalı..İllerde ve Büyükşehirlerde tam teşekküllü hayvan hastaneleri kurulmalıdır. Gerekiyorsa YEREL ve o şehrin Veteriner Hekimler Odasına kayıtlı  özel veteriner hekimlerden, kurdukları kısırlaştırma merkezleri için KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ HİZMET ALIMI yapmalıdır. O şehrin dışından taşeron firma veya kişiler belediyelere hizmet vermemelidir.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Adana SEMİRAMİS Köy Vilları Bahçelerinde ZEHİRLENEN KEDİLER ve BU ZEHİRDEN YİYEREK Can Veren ASYA KÖPEK İçin Müracaatımızdır.

Adana SEMİRAMİS Köy Vilları bahçelerinde ZEHİRLENEN KEDİLER ve BU ZEHİRDEN YİYEREK can veren ASYA KÖPEK için müracaatımızdır:  Site Yönetim Kuruluna: Siteniz bahçesine sığınmış olan kedilerin sürekli olarak zehirlendiği bilgileri tarafımıza

Şikayet ve Talep

SOKAKLAR, hayvanların yaşam alanıdır!!!

Hayvanları ŞEHİRLERDEN SÜRGÜN EDECEK kararları alan Balıkesir İl Hayvanları Koruma Kurulunun yasaya aykırı bu BU SÜRGÜN KARARINI iptal ettirmesini Orman Su İşleri Bakanlığından talep eden ekteki yazıya lütfen katılım sağlayınız.

Şikayet ve Talep

Resmi kurum kararlarını UYGULAMAYARAK, vahşi toplamaya DEVAM eden Eyüp Belediyesi için, Kaymakamlığa, RESMİ KARARIN uygulatılması talebiyle olan DİLEKÇEYE KATILIN.

Bimer ve Cimer tarafından, Eyüp Belediyesine ve Eyüp Kaymakamlığına ‘Uygulamaya SON VERİLEREK, toplanan hayvanların alındıkları yerlere geri bırakılmaları RESMEN BİLDİRİLMİŞTİR… Resmi kurum kararlarını UYGULAMAYARAK, vahşi toplamaya DEVAM eden Eyüp Belediyesi