Her Türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA, Hayvanları Koruma Kanunu ile YASAKLANMALIDIR.

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Bilgilerine:
Belediyelere YOK ETME KILIFI olarak Hizmet Veren MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI ve her türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA, Hayvanları Koruma Kanunu ile YASAKLANMALIDIR..

İşte Mobil Kısırlaştırma firmasının, Van Çaldıran Belediyesi işbirliği ile köpekleri öldürüp, çöplüğe atarken suç üstü çekilen DEHŞET görüntüleri..Van Çaldıran’daki bu görüntüler, MOBİL KISIRLAŞTIRMANIN belediyelere YOK ETME KILIFI olarak hizmet vermelerine sadece 1 ÖRNEKTİR!

Bu gün Türkiye’de belediyelerin bakımevi kurmamalarının, kısırlaştırma yapmadan, çözümü sadece öldürmek ve dağa taşa atmak, başka ilçelere atmak olarak görmelerinin ana sebeplerinden birisi MOBİL KISIRLAŞTIRMA olayıdır. Bütün belediyeler, senede iki senede bir MOBİL KISIRLAŞTIRMA getirtmiş, az sayıda köpeği göstermelik olarak kısırlaştırmış, çoğunu öldürmüş, kısırlaşanların da önemli bir kısmını öldürmüş, göstermelik olarak bir kaç tanesini bırakmışlardır. Bunun sebebi ise, sorgulandıkları zaman ”EVET BİZ KISIRLAŞTIRMA YAPIYORUZ” demek içindir. Ayrıca, MOBİL KISIRLAŞTIRMANIN sistemi Hayvanları Koruma Kanununu ve 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ihlal etmektedir. Hayvanları Koruma Kanunu’nda toplanan köpeklerin 10 gün kuduz müşahadesi altında tutulmalarını, bu arada uyuz deri vs tedavilerinin yapılmasını hükme bağlamışken, mobil kısırlaştırmada hayvanlar en geç 2 gün içinde KUDUZ MÜŞAHADESİ olmadan kısırlaştırılmaktadır. Yasada, operasyon sonrası 7 gün nekahat süresi hükmü varken, mobil kısırlaştırmadan hemen ertesi günü hayvanlar bırakılmaktadır.
5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nda, Veterinerlik mesleğini icraa eden kişilerin, görev yaptıkları bölgelerde veteriner hekimler odasına kayıtlı olmasını hükme bağlamıştır. Mobil kısırlaştırmada faaliyet gösteren veterinerler ise tüm Türkiye de GEZİCİ olarak gittikleri bölgelerdeki Veteriner hekimler odasına kayıtlı olmadıkları halde bu kanunu ihlal ederek  mesleklerini icraa etmektedir.
Mobil Kısırlaştırma sisteminde, kısırlaşan hayvanlar kadar öldürülen hayvanlar da vardır. Van’da, kısırlaştırma aracı görevlilerinin ÇÖPLÜKTE öldürdükleri köpekleri atmaları VİDEO ile kaydedilmesine rağmen, MOBİL SİSTEM belediyelere YOK ETME KILIFI olarak hizmet vermeye DEVAM etmektedir..

TALEBİMİZ: Kanunda, MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI ve her türlü MOBİL KISIRLAŞTIRMA yasaklanmalıdır. Her il ve ilçe belediyesi kendi KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ merkezini kurulmalı..İllerde ve Büyükşehirlerde tam teşekküllü hayvan hastaneleri kurulmalıdır. Gerekiyorsa YEREL ve o şehrin Veteriner Hekimler Odasına kayıtlı  özel veteriner hekimlerden, kurdukları kısırlaştırma merkezleri için KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ HİZMET ALIMI yapmalıdır. O şehrin dışından taşeron firma veya kişiler belediyelere hizmet vermemelidir.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Manşet

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizm.Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk Bilgilerine

İNSAN ÖLDÜRMEYİ HAYVAN ÖLDÜREREK ÖĞRENİYORLAR Adana’da hamile kediyi köpeğin ağzına atıp, parçalatan ‘’Ben Seni Vursam bile Üzülmem.. Kediye mi üzüleceğim.. Yaşımızın Yetmediği yerde Yaşantımız Yeter’’’ diye kendilerini canice ifade eden

Şikayet ve Talep

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI SN. RECEP GÜRKAN’A ÇAĞRIMIZDIR:

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RECEP GÜRKAN STK DESTEKLERİ YETERSİZ KALMAKTADIR. AÇ CANLAR İÇİN MAMA İHALESİNİN BİR AN ÖNCE YAPILMASI, TUGAY YEMEKLERİNİN ALINMASI VE BÖLGEYE SU DEPOSU BESLEME ODAKLARI YAPILMASI ÇÖZÜM

Şikayet ve Talep

Sn. Süleyman Soylu, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay Hakkında Soruşturma Açınız..

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, ÇÖPÇÜLERİN Hayvanları YOK ETTİĞİ (!)..  Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay hk da soruşturma açınız.. Daha önce de köpekleri TOPLAYIP YOK EDEN belediye ÇÖPÇÜLERİNE YOK ETME