Hakkari Çukurca ASKERİ BÖLGEDE, çok sayıda köpek TOPLU olarak ÖLDÜRÜLDÜ.

Hakkari Çukurca ASKERİ BÖLGEDE, çok sayıda köpek TOPLU olarak ÖLDÜRÜLDÜ.

hakkari_hulusi_akarKöpekleri öldüren kişinin, askeriye bölgesine giriş izni olan, Çukurca Belediyesinin Veteriner Hekimi olduğu duyumları tarafımıza ulaşmıştır.

12.06.2019’da Hakkari Valiliği, Çukurca Kaymakamlığı, Hakkari İl Tarım Müdürü Vahap Şimşek ve DKMP İl Müdürü Necmettin YILMAZ ‘a, konuyla ilgili inceleme başlatılması üzere tarafımıza bildirilen duyum ve ihbarları bildirerek, aynı gün sabahı öldürülen köpeklerin görüntülerini ilettik..

Hakkari Valiliği başta olmak üzere Dkmp ve Tarım İl Müdürleri ÖLDÜRÜLEN KÖPEKLER için hemen inceleme ve SORUŞTURMA BAŞLATTILAR.

http://www.hakkari.gov.tr/sokak-hayvanlari-ile-ilgili-haberler
Teşekkür ediyoruz..

DAHA ÖNCE DE köpeklerin TOPLU olarak öldürüldüğüne dair bölgeden yoğun ihbarlar gelmeye devam etmektedir..

Milli Savunma Bakanı Sn.Hulusi Akar,
Hakkari Çukurca Kavuşak , 2.hudut taburu ASKERİ BÖLGEDE, DAHA ÖNCE DE köpeklerin TOPLU ölüm emrini veren ve uygulayan SUÇLU ve SORUMLULARIN tespiti için bakanlıkça soruşturma başlatılmasını talep ediyoruz.

HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Hayvanlara Tecavüz Edenlerin Hapsedilmesini ve Hadım Edilmesini Talep Ediyoruz.

Değerli Hayvan Severler, Konya Ereğli’de YAVRU KÖPEĞE tecavüz edip iç organlarını parçalayan SAPIK canavarın ve tüm tecavüz edenlerin, HAPSEDİLİP HADIM edilmelerini, 10 Haziran Pazar günü Saat 13.00 te Ankara’da Kurtuluş

Haberler

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ve Hatay DOYA Erzin’de Hayvanat Bahçesini Kapattırdı.

Erzin’de bulunan Şahin Tepe içmelerinden art arda ihbar geldi. İlk ihbarda burada anne köpekle yavrularının kötü koşullarda bakıldığı ve yavruların hastalıktan öldüğü, İkinci ihbarda leyleklerin olduğu ve bu leyleklerin hastalıktan,

Haberler

Hayvan Hakları Savunucularının Israrlı Başvuruları Sonucu; Orman Ve Su İşleri Bakanlığı 1 Bölge Müdürlüğünden Eyüpsultan ile ilgili Açıklama:

  1. Bölge Müdürü Resul Doğan; “Elimizdeki çeşitli kaynaklardan ulaşan bazı görüntü, bilgi ve belgeler neticesinde ekiplerimizle birlikte sahada gerekli inceleme ve araştırmalar başlatılmıştır. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve