Yeni Yasa Niçin KATLİAM ve FELAKET Getirecek ?

Yeni Yasa Niçin KATLİAM ve FELAKET Getirecek ?

yeni_yasa_katliam_getirecekÇünkü, belediyelere İDARİ YAPTIRIM ve CEZA getirmeyen bir yasa BELEDİYE ŞİDDETİNİ ve VAHŞETİNİ daha da artıracaktır. Bu yasa, bırakın idari yaptırım ve ceza getirmeyi, nüfusu 100 000 den aşağı olan  belediyelere bakımevi kurma ve KISIRLAŞTIRMA zorunluluğunu KALDIRIYOR.
Ayrıca, onlara illerde kurulacak DEVASA barınaklara hayvan götürme bahanesi ile öldürme, yaban hayatına atma, başka ilçelere atma İMKANI DA SUNUYOR ve buna yasada yer veriyor. TOPLUMA ve STK lara hala daha en ufak bir bilgi verilmiyor, kapalı kapılar ardında toplumdan ve STK lardan gizleniyor. Bunun sebebi, çıkacak kanunun “KATLİAM ve SÜRGÜN” içermesidir.
Tarım Orman Bakanlığının kedi köpek dendiğinde “TOPLANSIN, ölüm kampı devasa barınaklara SÜRGÜNE YOLLANSIN, SOKAKLARDA KEDİ KÖPEK KALMASIN” anlayışı ile üzerinde çalıştığı 2014 yılındaki KATLİAM tasarısını temel alarak YENİ ÇIKACAK KANUNU hazırladılar.
Bu kanunun niçin KATLİAM ve FELAKET getireceğini görmek için aşağıdaki ekli yazıyı lütfen okuyunuz.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı.
===============================

TBMM de görüşülen BAKANLIĞIN HAZIRLADIĞI KANUN TASARISININ NİÇİN FELAKET GETİRECEĞİNİ görmek için lütfen okuyunuz:

1. STK’lardan GİZLİ olarak hazırlanmakta olan yasa tasarısı 2 milyon KEDİ ve KÖPEĞİN toplanmasını içeriyor. Tasarı 6. maddenin “Kısırlaştır, Aşıla, Aldığın Yere Bırak” hükmü kaldırılmış olarak  yasalaşırsa, hayvanların belediyeler tarafından Polis, Jandarma ve Zabıta ile toplandığı SÜREK AVLARI başlayacak.

2. “Kanunu CEZA KAPSAMINA alma” bahanesi ve “hayvanların sağlıklı ve sürdürülebilir barınaklara toplanması” kılıfı ile hayvanlar sokaklardan SÜRGÜN edilecek. Kısırlaştırma yapmayan, hayvanlar çoğalıp VATANDAŞ ŞİKAYET ettikçe toplayıp öldüren, vuran,  zehirleyen dağlara ıssızlara, başka şehirlere atan bu BELEDİYELERE, tasarıda CEZA da yok İDARİ YAPTIRIM da yok.

3. Ceza sadece şiddet uygulayan vatandaşa geliyor. Vatandaşın bin misli şiddeti vahşeti hayvanlara yapan belediye görevlileri için CEZA yok. Belediyeler öldürmeye, canlı canlı gömmeye, vurmaya, barınaklarda açlık, pislik ve hastalık ile öldürmeye TAM GAZ DEVAM edecekler.

4. Yurt çapında, 2 Milyon hayvanın toplanması hedefi için 5 MİLYAR harcanarak yapılacak DEV BARINAKLAR sadece öldürmeye YENİ bir kılıf olacak. Çünkü, yeni 1000 lerce barınakta sürekli olarak YAŞATILACAK BAKILACAK milyonlarca hayvan için, asgari 10.000 veteriner hekim, 50 000 e yakın görevli, 1000 lerce araç ve binlerce ton mama, ekipman ve daha pek çok gider söz konusu olacaktır. Belediyeler ve devlet kurumları, bu milyarları aşan yüksek harcamaları yapmaktan imtina edecekleri için, “barınaklara götürme kılıfı” altında hayvanları topladıklarında, bir kısmını öldürürken, bir kısmını da kırsal bölgelere ve özellikle başka il ve ilçelere atacaklardır. Bu atılan hayvanlar da atıldıkları yerde ÜREMEYE ve ÇOĞALMAYA, ve öldürülmeye devam edileceklerdir. Bu bir sürekli bir SÜRGÜN-KATLİAM döngüsü olacaktır.

TALEBİMİZ: Belediyelerin de CEZA kapsamına alınması, bakanlığın belediyeler üzerinde başta KISIRLAŞTIRMA olmak üzere kanunun uygulanması için İDARİ YAPTIRIMININ olması, mevcut kanundaki 6. Maddenin tasarıda değiştirilmeden aynen muhafaza edilmesi ve TASARININ STK’ların da katılımı ile hazırlanmasıdır.
Ayrıca, mevcut kanundaki sokağın gerçeklerine aykırı GEÇİCİ BAKIMEVİ tabiri ve işlevi değiştirilmeli, büyükşehirler ve illerde HAYVAN HASTANELERİ ile “Düşkün Hayvanlar Sığınma Evi kurulmalıdır. İlçelerde ise, KISIRLAŞTIRMA ve KÜÇÜK TEDAVİ MERKEZLERİ kurulmalıdır. Hasta, kırıklı ve tedavi gerektiren kedi ve köpeler HAYVAN HASTANESİNE götürülmeli, sadece KISIRLAŞTIRMALAR ve küçük müdahale gerektiren hasta hayvanlar Kısırlaştırma ve Küçük Tedavi Merkezlerinde bakılmalıdır.

Aksi takdirde, 2004 yılında, eksikleri olmakla birlikte dünyaya örnek olarak devrim gibi bir Hayvanları Koruma Kanunu çıkartan AK PARTİ iktidarı, bakanlık bürokratlarının sahanın gerçeklerinden uzak MASA başında hazırladıkları MİLYONLARCA HAYVANIN SÜRGÜN VE ÖLDÜRÜLMESİ ile neticelenecek KATLİAM KANUNUNU çıkarmanın büyük vebali altında kalacaktır.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Manşet

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mansur Yavaş’ın Bilgilerine Sunuyoruz

ANKARA, ZEHİRLEMENİN BAŞKENTİ…. BELEDİYE KATLİAMLARININ BAŞKENTİ…. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Mansur Yavaş’ın bilgilerine sunuyoruz: Ankara’yı ZEHİR ve KATLİAM MERKEZİ haline getiren GÖREVLİLERİN size önerecekleri BÜYÜK BARINAKLAR hem hayvanların katliamına

Şikayet ve Talep

Belediye Başkanlarına Yasal Uyarı!

Kısırlaştırma başta olmak üzere GÖREVİNİ YAPMAYAN bütün belediye başkanlarına benim bu YASAL UYARI yazımı BENİM ADIM ile lütfen yollayın, bana da bilgi verin ki takibini ben de yapayım. 3 tane

Haberler

Belediyelerin NİÇİN CEZA Kapsamına Alınması Gerektiğini Bu Videoda Anlayacaksınız.

ANA ilkesi KISIRLAŞTIRMA olanHayvanları Koruma Kanununu 15 yıldır uygulamayıp ÖLDÜREN, BAŞKA İL ve İLÇEYE, KIRSALA atıp YOK EDEN Belediyelerin NİÇİN CEZA Kapsamına Alınması gerektiğini bu videoda anlayacaksınız.. 2004 de çıkartılan