Değerli Valilerimiz, Sahipsiz Hayvan Sorununda TEK ÇÖZÜM Etik ve Bilimsel Koşullarda KISIRLAŞTIRMA Yapılmasıdır.

Değerli Valilerimiz, Sahipsiz Hayvan Sorununda TEK ÇÖZÜM Etik ve Bilimsel Koşullarda KISIRLAŞTIRMA Yapılmasıdır.

sayın_valilerimiz_cozum_kisirlastirmaBelediyeler DEVASA ÖLÜM KAMPI BARINAKLAR oluşturarak ÖRTÜLÜ KATLİAMLAR yapmayı planlıyorlar ve Tarım Bakanlığı da destekliyor. Acilen, Sayın Valilere ekli yazıyı yerel sorunlara uyarlayıp kendi valinizin adına yazarak yollayınız. Trabzon, İBB Kısırkaya, Kocaeli, Afyon, Denizli, Balıkesir gibi büyük illerde kurulan DEVASA BARINAKLARIN asla çözüm getirmediğini,  sahipsiz hayvan sayısının da KATLİAMLARIN da artarak devam ettiğini anlatınız.

Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı

==================

DEĞERLİ VALİLERİMİZ,

Sahipsiz hayvan sorununda TEK ÇÖZÜM etik ve bilimsel koşullarda KISIRLAŞTIRMA yapılmasıdır.
Devasa barınaklar asla çözüm değildir. Yurt çapında milyonlarla ifade edilen sahipsiz hayvanların konacağı bakımevleri oluşturmak ve sürdürmek karşılanamaz bütçeler gerektireceği için MÜMKÜN değildir, ÇÖZÜM değildir.
Her il ve ilçe KISIRLAŞTIRMAYI kendi sınırları içinde yapmalıdır. Başka bir şehirdeki barınağa götürme ise belediyelere BAŞKA ŞEHİRLERE ve YABANA köpek ve kedileri atma imkanı sağladığından, asla doğru değildir.
Bunun sağlanması için siz Sayın Valimiz başkanlığında, karar mercii olan tüm belediye başkanlarının katılımı ile İL HAYVANLARI KORUMA KURULU toplanması ve bu kararların orada alınması naçizane önerimizdir.

Bu bağlamda TALEPLERİMİZ:

1. Öncelikle, 2004 Yılında çıkan Hayvanları Koruma Kanunu’nun AMİR HÜKMÜ olan KISIRLAŞTIRMA için İLÇELERDE küçük ölçekli “KISIRLAŞTIRMA ve Acil Tedavi Merkezi” kurulmalıdır.

2. Büyükşehir ve il merkezlerinde ise teşekküllü KISIRLAŞTIRMA ve HAYVAN HASTANESİ ile mağdur hayvanlar için SIĞINMA MERKEZİ oluşturulmalıdır.

3. Kesinlikle “BÜYÜK MERKEZİ BAKIMEVİ” gündeme alınmamalıdır. Büyük barınağın karşılanamaz BÜYÜK bütçelerinden dolayı, belediyeler barınağa götürme kılıfı ile, çoğu kez öldürmekte, bir kısmını da çöplüklere, ıssız yabana, kırsala, dağlara ve başka ilçelere atmaktadırlar. Köpekler oralarda hızla üreyip çoğalmaya devam etmektedirler. Bu nedenle köpek ve kediler ASLA KENDİ BULUNDUKLARI belediye sınırları dışına çıkartılmamalıdır.

4. Bütün belediyeler istisnasız Hayvanları Koruma Kanunu’nu uygulamalı, hayvanların sokaklardaki yaşamını desteklemelidir.

Bu çalışmaların, Gönüllü Kuruluşlar, STK lar ve Veteriner Hekim Odaları ile iletişim kurularak yapılması, hizmetin başarılı olması için olmazsa olmaz bir husustur.

Saygılarımızla

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
0533 445 88 03

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Basına Çağrı! Köpekler TOPLANSIN Dendiğinde, Onların “Ölüm Emrinin Verilerek” KATLİAMLARA Sebep Olunacağını Bilmenizi İstiyoruz

Sevgili Arkadaşlar, Köpekler TOPLANSIN diyen GAZETECİLERE, toplamanın aslında sahipsiz hayvan sayısını daha da ARTIRACAĞINI anlatmamız gerek. KATİL Belediyelerin, yasal hüküm olan KISIRLAŞTIRMA yapmadığını, hayvanlar çoğalıp vatandaş şikayet ettiğinde bir kısmını

Şikayet ve Talep

Fethiye’de Çağlar Sitesinde, ”CANİLER” Hayvanlarla Birlikte İNSANLIĞI da ZEHİRLEDİLER..

Çiftlik mah. Çağlar Sit. bulunan ZEHİRLİ TAVUKLARDAN yiyen kediler,köpekler,kargalar,serçeler çırpınarak can verdi Hayvanların bir kısmı halen can çekişiyor. Çağlar Sitesinde ZEHİRLEMEYİ yapan CANİLERİN tespit edilerek, cezalandırılmaları ve bu sitede bulunan

Şikayet ve Talep

Amasya/Merzifon Belediyesi Köpekleri Narkotik İlaçlı Oklarla Vurarak Öldürdü.

Amasya/ Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı HESAP VER! Belediye ekiplerin köpekleri çifter çifter attıkları NARKOTİK ilaçlı OKLARLA VURARAK öldürdü. Gece yarısı, toplumun dikkatinden kaçırarak VURDUKLARI köpekler, vuruldukları yerde can verdi