Seri Hayvan Katili Cani, F.Ç.  Yakalandı!

Seri Hayvan Katili Cani, F.Ç. Yakalandı!

cani_fc_yakalandi0/04/2019…23.50 sularında yakalanan ve emniyette ifadeleri alınan Seri Hayvan Katili Cani F.Ç ve vasileri 21.04.2019 tarihinde Sn.”Cumhurbaşkanına HAKARETTEN” mahkemeye çıkarıldı..HayKonfed avukatlarının da bulunduğu adliyede F.Ç  ”beni hapise atmayın, hastayım, beni akıl hastanesine kapatın” dedi. Görülen dava sonucunda F.Ç. akıl hastanesine kapatılmak üzere gözaltına alındı.
Cumhurbaşkanına ve devletin iradesine hakaret suçları olduğundan adli süreç devam edecek. CANİ F.Ç. 21 gün süresince Erenköy Ruh ve SİNİR Hastalıkları Hastanesine kapatılarak, bu süre zarfında cezai ehliyetinin ve akıl sağlığının kontrolleri yapılacakmış. 3 hafta sonunda ne olacağını KİMSE BİLMİYOR. Daha önce Elazığ Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edildiğinde, ayakta tedavi ile BIRAKILMIŞTI. O da hastaneye tedaviye gidip gelirken KEDİ VE KÖPEK KESMEYE DEVAM ETMİŞTİ. Umarız, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi baş hekimliği bu caniyi tekrar serbest bırakmaz. Kanuni vasisi ise yasal görevini yapmadığı için şahıs hayvanları keserek dolaşmaya devam ediyor. Bunun için de yasal işlem yapılmadı. Bundan sonraki bilgiler Erenköy Hastanesi Baş Hekimliğinden alınabilinir.
Konuyu bizzat takip ederek gerekli tüm işlemleri başlatan Sn.Tuzla Kaymakamı Ali Akça’ya ve Emniyet Teşkilatımıza sonsuz teşekkürlerimizle… Ve tabii ki, yurdun her yerinden BU CANİ yakalansın diye kurumları harekete geçiren, şikayet eden, suç duyurusunda bulunan, uğraşan herkese sonsuz teşekkürler. Bu tepkiler olmasaydı, bu CANİ muhtemelen yine yakalanmayacaktı.  Bundan sonraki süreçte, serbest bırakılmaması için HEP BİRLİKTE uğraşmamız gerek.
===========================
CANİYE İLİŞKİN GEÇMİŞE YÖNELİK BİLGİLENDİRME:
Geçen sene emniyetteki ifadesinin ardından kayıplara karışan F.Ç’nin, Bingöl Adaklı Köyüne kaçtığını öğrenmiştik…Bunun üzerine hukuk birimimizce, F.Ç hakkında Anadolu Başsavcılığı kanalı ile Bingöl Başsavcılığından yakalama kararı çıkartılmıştı..Bingöl Adaklı köyünde gene bir köpeği keserken yakalanan F.Ç., savcılık kararı ile Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edilmişti..
Bu süreçte Hastane başhekimliğini hem yazılı hem de bizzat görüşerek, F.Ç nin yaptığı tüm vahşetler konusunda bilgilendirmiştik.
Ancak daha sonra F.Ç ye Ayakta TEDAVİ”’ uygulandığı bilgisini aldık.
Ocak ayında Tuzla’da bir ilkokulun bahçesinde KEDİ KESTİĞİ bilgileri ile geçen ay Okan Üniv. bir köpeği kesmesinin ardından Tuzla Kaymakamı Sn. Ali Akça’yı tüm süreç konusunda detaylı olarak bizzat bilgilendirdik. Sn.Kaymakamımız, aynı gece 1 saat içerisinde Emniyet Müdürü ile biraraya gelerek , F.Ç nin yakalanarak Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesine kapatılması için ayrıca İl Sağlık Müdürü ile de istihbari çalışma yapılarak gerekli tüm işlemleri başlattıklarını bildirmişti.
Tuzla Asayiş Büro Amiri tarafından da, şahsın evinden alınması için operasyon başlatıldığı, ancak evinde bulunamadığını ve aranmakta olduğu, öte yanda ailesinin ifadelerinin alınarak VASİNİN adliyeye sevk edildiği bildirilmişti.
Öte yanda geçen ay Okan Ünv. kestiği köpekten sonra şahsın gene Bingöl e kaçma ihtimaline ilişkin HayKonfed avukatları tarafından Anadolu Başsavcılığı kanalı ile Elazığ Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesinden bilgi talebi ile müzakare ve ayrıca yakalama kararı çıkartılmıştı.
Son olarak CANİ F.Ç. 20.04.2019 tarihinde Tuzla’da bir köpeğin gırtlağını kesecek iken görülmüştü. Hayvanın acı çığlıkları üzerine köpek elinden alındı. Hayvan Tepeören Bakımevinde tedavi altında. Tuzla Kaymakamını tekrar bilgilendirmemiz üzerine kendisi, Tuzla Emniyet Müdürüne özel ekip oluşturulup acilen yakalanması için talimat vermişti.HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Hayvan Hakları Mücadelesinde İSTİKBAL GENÇLERDEDİR

Hayvan Hakları Mücadelesinde İSTİKBAL GENÇLERDEDİR deriz hep. İşte bunun CANLI BİR ÖRNEĞİ: “Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni dönemde yapacağımız etkinlikleri konuştuk ve yeni kararlar aldık. Toplantımıza

Haberler

HayKonfed Eğitim ve İletişim Merkezi İstanbul Maslak’da Hizmete Açıldı.

Sivil Toplumun, basının, resmi ve özel kurumların idari mekanizmaları harekete geçiren ve kamuoyu oluşturan yönetici ve mensuplarına bilgilendirme yapılarak hayvan hakları hareketine destek vermelerini sağlama ana amacı ile kurulan HayKonfed

Haberler

SEHAYDER Sessiz Kalmıyor: Vahşete Bir Suç Duyurusu Daha

  Seferihisar’da bir köpeğin vahşice asılarak öldürülmesi ve bu vahşetin bir çocuğa izlettirilmesi olayının ardından köpeğin asılması ile ilgili suç duyurusunda bulunan Sehayder, şimdi de çocuğa karşı işlenen suçtan ötürü